כתב נושא: גורלות  (נקרא 5750 פעמים)

אביה

 • חברים חדשים
 • *
 • הודעות: 44
  • ראה פרופיל
גורלות
« ב- : ספטמבר 01, 2008, 07:09:31 PM »

מתעניינים ברוחניות? קבלו קורסים מעניינים בחינם לחיים טובים - קבלו למייל בחינם טיפ יומי, תורה יומית, עצות בזוגיות, חינוך ילדים, רוחניות, הלכה יומית - כנסו עכשיו אל תפספסו

צהריים טובים לכם,

אם אני מבינה נכון- עצות אחיתופל בתקופת התנ"ך - הם היו עצות לא טובות כביכול ?(או שאינני טועה...)

היום אנשים נעזרים בגורלות אחיתופל - שואלים שאלה ומקבלים תשובה דרך לוח של גורלות אחיתופל

אני אשמח לדעת - אם זה טוב או לא להיוועץ בלוח גורלות אחיתופל ?

שמעון כהן

 • מנהל הפורום - לפניות בנושא הפורום ניתן לפנות אלי
 • צוות הפורום-מנהל
 • שותפים מלאים בפורום
 • *****
 • הודעות: 4279
  • ראה פרופיל
  • ספר תורה
בעניין: גורלות
« כתוב תגובה #1 ב- : ספטמבר 01, 2008, 11:55:29 PM »
אם כוונתך שאדם שואל שאלה מסויימת מקבל על עצמו חיוזק ואז פותח את התנך על מנת למצוא תשובה אזבאופן כללי פתיחת התנך לשם מציאת תשובה לנושא מסויים היא לא מנוגדת ליהדות, ראיתי לזה מקורות, אבל זה שקוראים לזה אחיתופל זה טעות.
אולי זה סתם שם מפוצץ ואולי סתם של שרלטנים, אבל אם זה משהו אחר, אז אולי תכתבי מה זה בדיוק גורל אחיתופל.
סט של הזוהר מתוק מדבש - כנסו
ספר זוהר מתוק מדבש
 
מעוניינים בארגז לספר תורה? כנסו תיקים לספר תורה
בברכה,
סופר - כתיבת ספר תורה

אור הגנוז

 • אורח
בעניין: גורלות
« כתוב תגובה #2 ב- : ספטמבר 02, 2008, 12:35:48 AM »
בס"ד

רק צריך לדעת כי ישראל הם מעל לגורל.
מלבד זאת כל שימוש בקלפים, קריאה בקפה, קריאה בכל מיני גורלות הם אסורים.

אור הגנוז

 • אורח
בעניין: גורלות
« כתוב תגובה #3 ב- : ספטמבר 02, 2008, 05:33:58 AM »
בס"ד

מתוך האתר של הרב מוצפי שליט"א

לכבוד הרב מוצפי שליט"א, שמעתי שנפוץ המנהג לשאול שאלה ולפתוח ספר תנ"ך או ספר ליקוטי מוהר"ן באקראיות ולקבל תשובה האם אין בזה משום איסור לא תנחשו ?
תודה מראש

בשלחן ערוך נפסק לא לשאול בגורלות.וזה נקרא גורל 

שמעון כהן

 • מנהל הפורום - לפניות בנושא הפורום ניתן לפנות אלי
 • צוות הפורום-מנהל
 • שותפים מלאים בפורום
 • *****
 • הודעות: 4279
  • ראה פרופיל
  • ספר תורה
בעניין: גורלות
« כתוב תגובה #4 ב- : ספטמבר 02, 2008, 05:51:15 AM »
יש דעות שונות קצת , ויש דעות שונות , אלו ואלו דברי אלוקים.
דברי הרבי מליובאוויטש, ממה שאמר בשבת פרשת במדבר ה'תשמ"ט (נדפס בספר-השיחות ה'תשמ"ט ע' 488-489):

"..."גורל" הוא-ענין נעלה ביותר, כמו-שכתוב (משלי טז, לג) "בחיק יוטל את הגורל ומה' כל משפטו", וכמ"ש בתשובות הגאונים (סימן ס) "אין הגורל אלא מפי שמים", ועד כדי כך, ש"העובר על הגורל כעובר על עשרת הדברות "!

"וביאור הענין:

"הצורך ב"גורל" כפשוטו, בהנהגת בני-אדם, הוא, כשאין יכולים להחליט על-פי שכל (כיצד לחלק נכסים, וכיוצא-בזה), שאז, עושים גורל, ומתנהגים בפועל על-פי הוראת הגורל, שהוא "מפי שמים", ונמצא, ש"גורל" הוא-ענין שלמעלה מטעם ודעת.

"וכידוע מנהג ישראל מקדמת-דנא שכשהיו רוצים לברר איך להתנהג בעניני הרשות (בענין שלא נתפרשה הוראה בתורה לעשות כך או כך), היו מבררים על-פי גורל וכיוצא-בזה, כמו, לפתוח ספר קדוש (חומש וכיוצא-בזה) ובמקום שנפתח הספר - שזהו בהשגחה פרטית - מוצאים סימן כו', ועל-פי-זה מחליטים כיצד לנהוג בפועל, ומפרשים שכיון שנפתח הספר בפסוק פלוני, הרי-זה סימן מן השמים שרצונו של הקב"ה שיעשו באופן כך...".

 מתוך הספר "חקרי מנהגים" להרב יוחנן אליהו גוראריה – רב ראשי חולון

שימוש בספרי קודש כגורל

רבים מאנ"ש חסידי חב"ד (וכן יהודים שונים שאינם חסידי חב"ד) נהגו לעת כזו לחזק את התקשרותם לכ"ק אדמו"ר מלך על ידי שמוסיפים ומבקשים הוראות מכ"ק אדמו"ר וכן שואלים עצות בענינים שונים הנוגעים בגוף ונפש. ומקבלים את ההוראות וההדרכות על ידי שפותחים אחד מספרי "אגרות קודש" של הרבי, היינו שקובעים את ההנהגה בחיים ואת המעשה אשר יעשון על פי מה שמוצאים בפתיחת אקראית באחד מספריו של הרבי  בכלל, ובספרי "אגרות קודש" בפרט. ויש לבאר ענין זה האם הנהגה זו היא נכונה, ומה מקורה על פי נגלה דתורה ועל פי פנימיות התורה, כפי שהורונו רבותינו גדולי ישראל בכלל ונשיאי החסידות בפרט.

א. הנהגת גדולי ישראל

בראשית הדברים יש לציין, כי הנהגה זו נפתחת בגדולים, ושורשה בדברים שבכתב ובהנהגה בפועל של גדולי

ישראל, ובתוכם ובראשם רבותינו הק' נשיאי חב"ד לדורותיהם. כבר בשיחותיו של כ"ק אדמו"ר מהוריי"צ מצינו הנהגה כעין זו], וז"ל[1]: "כ"ק אדמו"ר סיפר: כשהייתי שם (כלומר בג. פ. או.) לא הי' לי שום ספר. והספר הראשון שהביאו לי הי' תנ"ך שמואל, וכשפתחנתיו] נזדמן לי הפסוק[2] 'לא תצא עוד אתנו למלחמה ולא תכבה את נר ישראל', וכשראיתי שזה נזדמן לי, שמחתי שמחה גדולה, וציינתי זה אצלי"[3]. ועל דרך זה מצינו בתורתו של כ"ק אדמו"ר . ראה בספר תורת מנחם - התוועדויות

תשמ"ט[4]: "מצינו מקור להנהגה...לחפש בתורה הוראה איך להתנהג בפועל, בסיפורי חז"ל[5] אודות תנאים ואמוראים שפגשו תינוק (ינוקא) ואמרו לו "פסוק לי פסוקיך" (מה למד היום ב"חדר"), ועל פי זה החליטו כיצד להתנהג בפועל. היינו, ששמיעת הפסוק שלמד התינוק שפגשו ביום זה, היתה עבורם לימוד והוראה - בהשגחה פרטית [ולכן שאלו לתינוק דוקא, שמכיון שאינו מערב שכלו כו', ניכר אצלו הענין דהשגחה פרטית בגילוי יותר] - בנוגע להנהגה בפועל.

"וכידוע המנהג דכמה וכמה מישראל, הן גדולי ישראל, והן אנשים פשוטים, וכן נשים - שלפני עשיית פעולה מסויימת, פותחים ספר קדוש, ומסתכלים במקום שנפתח הספר ונפל מבט-עין לראשונה (שלא במכוון, שהרי, רצו לראות היכן יפתח על פי ההשגחה [ה]עליונה), ועל פי זה החליטו בנוגע לפועל, ולדוגמא: כשנפתח להם בפסוק "פתח תפתח", או "שמח תשמח", וכיו"ב, הי' להם "סימן מלמעלה" שתהי' הצלחה רבה בדבר שעומדים לעשות, או שהבינו על פי הסימן שיש להמנע מעשיית הדבר, או לדחותו לאחר זמן, וכיו"ב[6].

"ולהעיר גם מסיפורים בתנ"ך אודות עשיית סימנים כו' ולדוגמא : אליעזר עבד אברהם שעשה סימנים בנוגע לשידוך של יצחק ורבקה[7], הסימנים דיונתן[8] וכיו"ב.

"אמנם, יש להבהיר בזה נקודה עיקרית: חיפוש סימנים בתורה בנוגע להנהגה בפועל - אינו אלא בענינים שבהם יש מקום לספק

---------------------------------

[1] ) ראה בספר השיחות תרפ"ז עמ' 174 (שיחת ש"פ פינחס, ט"ז תמוד תרפ"ז) .

[2] ) שמואל - ב כא, יז.

[3] ) אולם ראה להלן בפנים אות ב, שדבר זה - היינו קביעת המציאות (כפי שהיא כבר קיימת בהוה), ולא שינוי הנהגתו לפועל בעתיד, על פי פסוקים - אינו אלא גילוי מילתא בעלמא והוא מותר לכולי עלמא (גם לשיטת הרמב"ם דלהלן בפנים), ואין בזה כל כך חידוש. ועיקר החידוש הוא בהנהגה המובאת להלן בפנים מכ"ק אדמו"ר מלך המשיח שליט"א ועוד, לפתור שאלות בחיים ולעשות מעשה בפועל על פי "הוראות" המתקבלות בדרך זו.

[4] ) התוועדויות כ"ק אדמו"ר  דררנו, תשמ"ט ח"א עמ' 309.

[5] ) חגיגה טו, א. גיטין נו, א. סח, א. חולין צה, ב. ועוד.

[6] ) ועל דרך זה הובא בשיחות קודש תשכ"ט ח"ב עמ' 7. ושם, שנקטו בדעה זו כשהי' להם "ספק השקול" ולא ידעו כיצד לנהוג. ואולי כוונתו לרמז בזה להסתייגות כלשהי, שלא נהגו כן סתם לרווחא דמילתא, אלא רק כשהיו זקוקים לזה באמת מחמת ספק השקול, כשעמדו על פרשת דרכים ולא ידעו כיצד לנהוג.

[7] ) חיי שרה כד, יב ואילך.

[8] ) שמואל א ב, ה ואילך

כו', ובכללות יותר, בעניני הרשות, "כל מעשיך יהיו לשם שמים[9]", היינו, שאינם "שמים" ממש, כי אם "לשם שמים", בהם יש צורך לחפש ב"שמים" (בתורה) "סימן" איך צריכה להיות ההנהגה ב"מעשיך" ; אבל בענין שיודע בוודאות שצריך לעשותו על פי תורה, ענין של שמים ממש - אין צורך לחפש סימנים כו', ופשיטא, שאין לדחות עשיית הדבר בגלל איזה סימן כו"'.

כאמור לעיל, פתרון שאלות המתעוררות בחיים על ידי פתיחת ספר, הי' נהוג אצל גדולי ישראל בדורות עברו כדבר פשוט, וכן מסופר בספר בית רבי[10] אודות הרה"ק רבי לוי יצחק מברדיטשוב: "לברדיטשוב שלחו איש אחד [כשנלקח אדמו"ר הזקן לפטרבורג] אך האיש שכח על שם אמו של רבינו [=אדה"ז]. ובבואו לברדיטשוב וסיפר להרה"ק [על מעצר אדה"ז], נפל על הארץ והתגולל וצעק צעקה גדולה ומרה כו'. אחר כך שאל מהאיש: אם רבינו הי' טרוד מזה, ואמר לו האיש : הן. ושאלו הרה"ק : האם הי' טרוד בחיצוניות או בפנימיות. והשיבו האיש: שהי' טרוד רק בחיצוניות ולא בפנימיות, כי ראיתי שהפאנטאפיל שכח ליקח והטלית ותפילין לא שכח. ונתפעל הרה"ק מתשובת האיש, ואמר בלשון אידיש: דער ליטוויק קיקט גוט כו' [=ה"ליטאי[11] מביט טוב]. אחר כך שאל הרה"ק להאיש: איך שם אמו של רבינו, ואמר לו האיש: ששכח לשאול מהם קודם נסיעתו, ובדרך כשנזכר על זה, לא רצה לחזור מחמת שרבינו אמר שיסע תיכף. ועל שולחן הרה"ק הי' מונח חומש, ופתחו הרב, ונפתח לו בפרשת מקץ בפסוק[12] 'וירא יעקב כי יש שבר במצרים'. ויאמר הרב: הנה שבר - ר"ת שניאור בן רבקה[13].

הנה מצינו לכ"ק אדמו"ר שלפעמים הורה לשואליו לנהוג כן בפועל (על כל פנים עדות של פעם אחת מצוי' בידינו, בלתי מוגה)

- ראה בספר היכל מנחם - יחידות אצל כ"ק אדמו"ר מלך המשיח שליט"א[14]. ושם הוא במענה לשאלה: "הוצעו בפנינו הצעות שונות [=של שידוך] עבור...שי', ואין אנו יכולים להחליט לאיזה מהן לגשת - מה עלינו לעשות ?

"מענה : ישנם כאלה שנוהגים לפתוח חומש או תהלים והפסוק הראשון שמזדמן לפניהם - על פיו למדים מה לעשות..."

. ופעם אחרת הי' נראה ממשמעות דבריו, שענין זה של הוראה המתקבלת מפסוק הוא הוראה מחייבת ממש (ולא כענין של דרוש וקבל שכר בעלמא), עד כדי כך שאפילו אם ההוראה אינה ערבה לחיכו והיא היפך טבעו ורגילותו, יש לו לקיימה. ראה בשיחות קודש[15]" : "כאשר יש לו איזה רמז שעבודתו צריכה להיות בענין מסויים, או שזהו על פי הגורל כו' [כידוע המנהג לפתוח חומש או תהלים ועל פי הפסוק שנפתח יודעים כיצד להתנהג כו'] - הרי בענין זה צריכה להיות עבודתו, אף על פי שזהו היפך טבעו ורגילתו כו'".

ב. שיטות הפוסקים

בפוסקים מצינו מחלוקת בענין זה : הרמב"ם[16] כתב : "השואל לתינוק 'אי זה פסוק אתה לומד ?', אם אמר לו פסוק מן הברכות ישמח ויאמר 'זה סימן טוב' - כל אלו וכיוצא בהן מותר, הואיל ולא כיון מעשיו, ולא נמנע מלעשות, אלא עשה זה סימן לעצמו לדבר שכבר הי', הרי זה מותר", משמע ששיטתו בזה היא, שאם רוצה לקבוע על פי הסימן של מציאת הפסוק את הנהגתו לעתיד - הרי זה אסור.

-------------------------------------------

[9] ) אבות ב, יב. זוהר ח"ג נא, ב.

[10] ) ח"א, פרק טו הע' א.

[11] ) כן הי' מכונה אדה"ז.

[12] ) מב, א.

[13] ) ראה לעיל הערה 3.

[14] ) ח"ג עמ' ריז.

[15] ) תשמ"א, חלק ד עמ' 735 (משיחת ש"פ נצבים, ז"ך אלול תשמ"א).

[16] ) הל' עבודת כוכבים פרק יא הל' ה.

אמנם הסמ"ג[17] חולק על הרמב"ם וסבירא לי' להקל בזה. וז"ל: "ומצינו כמה גדולים שאמרו לינוקא 'פסוק לי פסוקיך', ר' יוחנן בפרק גיד הנשה[18] ורב ששת בפרק מי שאחזו[19], ועושים מעשה כדברי הפסוק וחושבים זה כעין נבואה". היינו שלשיטתו, כיון שקביעת ההנהגה היא על פי פסוק מהתורה ולא מענין של חולין דעלמא הרי זה ענין של קדושה, ששורשו ברוח הקודש, ובלשונו "כעין נבואה".

וכן נפסק להלכה בשו"ע[20]: "מותר לומר לתינוק 'פסוק לי פסוקיך'". ופירש הש"ך[21] שהכוונה בזה היא "אפילו לעשות מעשה ולסמוך עליו לעתיד... מותר דחשיב קצת נבואה"[22].

וכן נראה מדברי המהריק"ש שההיתר בזה הוא פשוט, שכתב בספרו ערך לחם[23] וז"ל : "נראה לי דלכולי עלמא מותר לפתוח בתורה לראות הפסוק העולה, כי היא חיינו. וכמו שמצינו ביאשי' שעשה מעשה על שמצא ספר תורה גלול באותו פסוק, וכן עמא דבר".

החיד"א בספרו שיורי ברכה[24] פירש יותר את ההיתר בזה ואף הביא לו מקור מדרשת רז"ל, וז"ל : "והנה אמרו בילקוט[25] אם בקשת ליטול עצה מן התורה הוי נוטל וכן בדוד הוא אומר בפקודך אשיחה עכ"ל. ומשמע דליטול עצה מן התורה אפשר דבכלל הוי הא לפתוח בתורה לראות פסוק המזדמן. ומצאתי בקונטרס כתיבת יד להרב מהר"ר אליהו הכהן ז"ל (בעל שבט מוסר וכו') שכתב וז"ל : "קבלתי מרבותי כשהיו רוצים לעשות איזה דבר והיו מסופקים אם לעשותו אם לאו, היו נוטלים חומש או ארבעה ועשרים והיו פותחים אותו ורואים בראש הדף מה פסוק הי' מוצא וכפי מה שמראה אותו פסוקהיו עושים, ונמצא שהיו מתיעצים עם התורה כדת מה לעשות בכל עניניהם. וזה עצמו רומז מאמרם ז"ל 'ליטול עצה מן התורה' דמורה היתר לעשות כך, ואין זה בכלל משתמש בתורה. עכ"ל.

"ועוד אפשר, דרז"ל הורו בזה דהגם שאמרו בספרי אין שואלים בגורלות דכתיב[26] 'תמים תהי', כגון זו שרי. ודוק היטב[27].

ג. הסתייגויות שונות בהנהגה זו

במקום אחר מצינו שכתב החיד"א איזו הסתייגות בזה, והיא בשו"ת חיים שאל[28] וז"ל: "אני בעניי כתבתי בשיורי ברכה משם גדולים דמותר לפתוח בתורה לראות הפסוק העולה ע"ש. ואחר ומן ראיתי בספר מעשה רוקח בתחילתו בחידושי הראשונים, ושם נאמר משם הרמב"ם, שאין ראוי לפתוח חומש על דרך גורלות הגוים, וש"ץ שעשה זה אין לבטלו ממינויו ולא להכותו עכ"ל. וכאשר ירדוף הקורא יסבור שהוא נגד דברי הגדולים הנזכרים.

"אמנם נראה דמה שכתב הרמב"ם הוא, על ש"ץ שחוזר על הבתים ועושה גורל לנשים והאנשים הנגשים, כדרך הגוינם] שמחזירין על הפתחים בדפים ועושין גורל, ובמציאות זה כתב הרמב"ם שהוא אסור. ואולם הרוצה לימלך בתורה בינו לבין עצמו

- מותר. ודמי למאי דאמרינן בכמה דוכתי שהיו הראשונים אומרים לתינוק 'פסוק לי פסוקך'. והכי חזינן לרבנן קשישאי שפותחים הספר בצר להם כמו גורל".

--------------------------------

[17] ) מצות ל"ת סי' נא.

[18] ) חולין צה, ב.

[19] ) גיטין סח, א.

[20] ) יו"ד סי' קעט סעי' ד, בהגהת הרמ"א

[21] ) שם ס"ק ה.

[22] ) ועל דרך זה הוא בט"ז שם סוף ס"ק ג.

[23] ) על שם.

[24] ) על יו"ד שם אות ו. ועל דרך זה כתב החיד"א בספרו דבש לפי, מערכת ת אות מה. וראה בספר דבק מא"ח, להג"ר אברהם חמוי. מערכת ג רף כד, א.

[25] ) משלי רמז ריט.

[26] ) דברים יח, יג.

[27] ) לכאורה כוונת החיד"א בדבריו אלו היא לפרש את גרר ההיתר של רז"ל ליטול עצה מן התורה מהו החידוש בזה, וכנגד איזה איסור הוא מכוון. ומתחילה כתב (ונסתייע בדברי בעל שבט מוסר) שאין בזה איסור משתמש בתורה, ואחר כך הוסיף שאין בזה גם איסור שאלה בגורלות.

[28] ) ח"ב סי' לח אות מא.

מדבריו נראה, שאף כי שאלה בפסוק מהתורה היא דבר רצוי ו"כעין נבואה קטנה", כנזכר לעיל לדעת המתירין, מכל מקום במהדברים אמורים ביחיד, אמנם ל'מסחר' את הענין הזה ולהופכו לדבר סיטוני הנעשה בשוק, או בבתי ה"לקוחות", אין זו דרך התורה, והוא אסור, על כל פנים לשיטת הרמב"ם (ונקרא "דרך הגוים").

הסתייגות נוספת בזה מצינו לכ"ק אדמו"ר נשיא דורנו בספר השיחות תשמ"ט[29]: והיא : "שמצד גודל הזהירות שצריכה להיות בספרי קודש - אולי כדאי להמנע מלהשתמש בספרי קודש, ופשיטא שלא בשביל בירור בעניני חול, ויעשו 'גורל' בשאר אופנים - ולהעיר ש'גורל' בכלל הוא 'מפי שמים"'.

הסתייגות דומה לזו מצינו בספר בני יששכר[30], שלא ליטול ספר תורה או תנ"ך הנכתבים בגלילה לצורך שאלה בהם, שלאחרי שהביא את ההיתר לשאול שאלה בפסוק, הקשה וז"ל: "והנה לפי זה קשה : למה הוצרכו בדורות התנאים והאמוראים לשאול לתינוקות 'פסוק לי פסוקך', הוה להו להביט בעצמם בספר. יש לומר, בימיהם לא היו דפוסים והיו נכתבים תנ"ך בקדושה בגלילה לא היו רוצים לטלטל כתבי הקודש בשביל צרכיהם.

"ועוד נראה לי פירוש המדרש הנ"ל, אם בקשת ליטול עצה מן התורה הוה נוטל, היינו כל מה שהאדם לומד בכל יום יכול להתבונן עצה בכל עניניו כדת מה לעשות".

ויש לציין כי מסוף דבריו נמצינו למדים הסתייגות נוספת לדעתו והיא, שמה שהתירו רז"ל ליטול עצה מן התורה אין הכוונה לפתוח ספר בפתיחה אקראית כלשהי ומה שיזדמן לו בפתיחה זו יהי' סימן להנהגתו בפועל, אלא הכוונה שמלימוד התורה שלומד בעיון, הרי שכל התורה, "תורה אור", מאיר לו בכל עניניו ויוכל להתבונן ולמצוא במה שלמד הוראות ועצות להנהגתו בחיים.

ועל דרך זה מצינו לו בספרו אגרא דפרקא[31], וז"ל : "בספר ליקוטי יקרים[32] מכח התורה [שאדם] לומד [באותו] היום ואחר כך מזדמן לו באותו יום איזה דבר לעשות ואינו יודע אם לעשות או לא, יוכל להבין מכח אותו הענין שלמד איך יעשה, ובלבד שיהי' תמיד דבוק בהשי"ת אז יזמין לו השי"ת תמיד שידע מכח התורה עכ"ל. ולדעתי הוא מפורש בפסוק[33] 'גם עדותך שעשועי' (רצה לומר עדותיך הם שעשועי, שאני דבוק בהן ועל ידן להשי"ת, ע"כ הם) 'אנשי עצתי' - שאדע על ידן איך להתנהג בכל דבר".

ועל דרך זה הובא בספר כתר היהודי[34] על הבעש"ט "ומצאנו, כשהיו שואלים למרן
סט של הזוהר מתוק מדבש - כנסו
ספר זוהר מתוק מדבש
 
מעוניינים בארגז לספר תורה? כנסו תיקים לספר תורה
בברכה,
סופר - כתיבת ספר תורה

אביה

 • חברים חדשים
 • *
 • הודעות: 44
  • ראה פרופיל
בעניין: גורלות
« כתוב תגובה #5 ב- : ספטמבר 03, 2008, 01:27:42 AM »
שמעון כהן תבורך על תשובתך המפורטת לגבי גורלות - ובאמת אני רואה שיש חילוקי דעות אם זה טוב להיוועץ בגורלות או שלא
למרות ששמתי לב שתשובות בגורלות אינם לעתיד הרחוק - רק לטווח זמן הקרוב- ההווה - והעובדה שזה מקבלה יהודית ולכן שאלתי אם מותר ..?!

הגורלות אחיתופל - שראיתי בנמצא באחד האתרים וזהו לוח המורכב מאותיות - שואלים שאלה- ובוחרים אות מסויימת
ואז מובא תשובה לשאלה. לוח זה הוא אם אינני טועה היה מצוי בתימן- ולוח זה מבוסס בתשובותיו מהקבלה היהודית.
גם יש גורלות 42 שזה גם דומה...


אבל אני אשמח לדעת בהרחבה על עצות אחיתופל בימי התנ"ך - היו עצות מועילות או לא ? אני הבנתי שהוא לא היה נותן עצות טובות- ורציתי לדעת אם זה נכון...???שמעון כהן

 • מנהל הפורום - לפניות בנושא הפורום ניתן לפנות אלי
 • צוות הפורום-מנהל
 • שותפים מלאים בפורום
 • *****
 • הודעות: 4279
  • ראה פרופיל
  • ספר תורה
בעניין: גורלות
« כתוב תגובה #6 ב- : ספטמבר 03, 2008, 02:52:22 AM »
אם זה לוח כזה, אז אני לא מכיר את התופעה הזו, בטוח היא לא קיימת היום אצל חכמי ישראל אלא יותר אצל פותחים בקלפים וכדומה.
לכן לדעתי כדאי מאוד להזהר.
כדאי ללכת לרב אמיתי להתייעץ, זו העיצה היותר יעילה.
בהצלחה
סט של הזוהר מתוק מדבש - כנסו
ספר זוהר מתוק מדבש
 
מעוניינים בארגז לספר תורה? כנסו תיקים לספר תורה
בברכה,
סופר - כתיבת ספר תורה

אור הגנוז

 • אורח
בעניין: גורלות
« כתוב תגובה #7 ב- : ספטמבר 04, 2008, 07:30:12 PM »
בס"ד

חיפשתי מקורות והסברים בנוגע לגורלות אחיתופל. מצאתי משהו באתר חב"ד. הם לא הסבירו שם כלום בנושא רק הבנתי שישנו ספר העוסק בנושא הזה ומצאתי גם תמונה שאעלה לאתר בנושא של הספר רק נראה שמי שהוציא את הספר הוא לא דתי. יתכן שטעיתי בנושא אבל כאשר חיפשתי חומר בנושא נראה שכל מיני שרלטנים משתמשים בגורלות אלו על מנת למשוך תרומות מאנשים ואומרים לאנשים שמי שעלתה לו תשובה בגורל הוא חייב לעשות כפי התשובה שניתנה לו אחרת יהיו לו צרות גדולות.
והגעתי לאתר שגם שם עוסקים ביעוץ על פי גורלות אחיתופל והיה מוזכר שם אייזה "צדיק". באתר מחלקים לאנשים קמיעות וסגולות ויעוץ על פי גורלות אחיתופל והייתה תמונה של כרטיסי אשראי שבעזרתם ניתן לשלם ל"צדיק" ששמו יצחק.
לא תאמינו מיהו אותו "צדיק" שהוא אגב בעל האתר וגובה כספים מאנשים.
כאשר ראיתי את פני ה"צדיק" נשקפה דמות של אדם חילוני לחלוטין שאפילו כיפה לא נמצאת על ראשו ויש לו קוקו ארוך כמו של אשה.
הוא סיפר משהו על אופן לידתו המיוחדת וכאילו יש לו כוחות רוחניים והוא עוסק בקבלה וחלוקת קמיעות וסגולות.

חברה להיזהר מאנשים מעין אלו. היום כל אחד שיודע לאחז עיניים מכריז על עצמו כעל צדיק ומבין בקבלה ובעל כוחות ריפוי וחיזוי העתיד. ואנשים רצים אל אנשים מסוג זה ומפרישים מכספם עבור שטויות שאין בהם ממש ומי יודע אם לא מטמאים אותם ומזיקים להם יותר מן הצרות שכבר נקלעו אליהם. אם רוצים ישועות צריך לפנות לצדיקים אמיתיים המוכרים בציבור כגדולי ישראל.

 

הגעת למקום הנכון! החיים שלך עומדים להיות יותר טובים, עם קורסים לחיים טובים! הצוות שלנו הכין למענכם 25 קורסים מעניינים ומועילים ביהדות, רוחניות, מימוש עצמי ועוד.
 • כל הקורסים בחינם לזיכוי עם ישראל היקר!
 • אין לכם שום התחייבות
 • ניתן להסיר את עצמכם מכל קורס בלחיצת כפתור אחת
 • המיילים שלכם לא יועברו לאף אחד
 • מעכשיו תוכלו לפתוח את היום את היום ברגל ימין!
אני ממליץ להירשם מקסימום ל - 3 קורסים, על מנת שתספיקו להתענג על המידע הנשלח אליכם, תמיד ניתן להחליף בין הקורסים או להירשם לעוד קורסים. כל כך טוב לפתוח את היום ברוחניות, תורה, עידוד וחיזוק! אשמח לקבל כל הערה לשיפור, וכל הצעה לקורס נוסף, אני מכין קורסים נוספים ולכן כל הערה והצעה תתקבל בברכה ובשמחה. שלכם, שמעון כהן וצוות קורסים לחיים טובים :) ***

קורס הלכה יומית ילקוט יוסף, הלכות שבת

במייל שלך יחכו 2 הלכות שימושיות (בדרך כלל) בהלכות שבת החשובות! מהספר ילקוט יוסף, חשוב ללמוד הלכות בכל יום, חשוב ללמוד הלכות שבת! 'כל השונה הלכות בכל יום, מובטח לו שהוא בן העולם הבא'. הירשמו עוד היום לקורס בחינם ותהנו ***

הלכה יומית לנשים

בכל יום תקבלי 2 הלכות קצרות מיוחדות לנשים - תחילת הבוקר, תפילה, נטילת ידיים ועוד בשפה קלה ומובנת כל השונה הלכות בכל יום - מובטח לו שהוא בן העולם הבא הירשמי עוד היום לקורס בחינם ותהני ***

קורס משיבת נפש - רבי נחמן

מי בימינו לא נופל, קם, שוב נופל, מתייאש קצת, מחכה לעידוד, מחכה לחיוך, מחכה לסימן לאור מבורא עולם, מי מאיתנו לא רוצה איזה משהו שיעודד אותו, שיקרב אותו בדרך האהבה האינסופית של בורא עולם אלינו. משיבת נפש - הספר שמתאים כל כך לדורינו, מתאים כל כך לתהפוכות והמניעות שעוברים על כך אחד ואחת מאיתנו, אני ממליץ מאוד להירשם ולהתבשם מאורו של רבי נחמן, לקבל עידוד וחיזוק יומי, באהבה ובשמחה. הירשמו עוד היום לקורס בחינם ותהנו ***

קורס זוגיות לגברים בלבד

הנה זה הגיע! ביקשתם, קיבלתם, קורס זוגיות לגברים בלבד, עצות, הדרכות לשיפור הזוגיות מאת הרב אפרים עובד, מומלץ. גם טיפ אחד שיוסיף אושר בביתך,שווה את ההרשמה לקורס! הירשמו עוד היום לקורס בחינם ותהנו ***

קורס זוגיות לנשים בלבד

הנה זה הגיע! ביקשתן, קיבלתן, קורס זוגיות לנשים בלבד, עצות, הדרכות לשיפור הזוגיות מאת הרב אפרים עובד, מומלץ. גם טיפ אחד שיוסיף אושר בביתך,שווה את ההרשמה לקורס! הירשמו עוד היום לקורס בחינם ותהנו ***

קורס הצלחה בחינוך ילדים

מי מאיתנו לא רוצה ילדים מחונכים, דרך ארץ, יראת שמים? כולנו עסוקים, עבודה, לימודים, מטלות הבית, פרנסה, אבל אנחנו רוצים להשקיע בחינוך כי הכל שווה בשביל לזכות לילדים מחונכים, צדיקים ושומרי תורה ומכבדים את ההורים, הזולת. קבלו קורס חינוך ילדים מאת הרב אפרים עובד שליט"א הירשמו עוד היום לקורס בחינם ותהנו ***

קורס השתפכות הנפש - רבי נחמן

ספר השתפכות הנפש על מעלת התפילה וההתבודדות דיבור עם השם ביום יום בכל שעה ובכל רגע, מנוקד ומפוסק, מומלץ לכל מי שרוצה להתחזק במעלת התפילה והדיבור הישיר עם אבינו היקר בורא עולם. הירשמו עוד היום לקורס בחינם ותהנו ***

קורס שכר שמירת שבת - סיפורים

בכל יום תקבלו סיפורון על מעלת ושכר שמירת שבת הירשמו עוד היום לקורס בחינם ותהנו ***

קורס אורות התשובה - הרב קוק

זכינו להכין קורס נוסף מספרי הרב קוק - אורות התשובה, בכל יום תקבלו קטעים קצרים מתוך הספר אורות התשובה, השפה של הרב היא קצת פיוטית ועמוקה, ולכן לא תמיד קל להבין. בכל זאת יש הרבה פנינים ורעיונות בספר שכן ניתן להבין. אפשר לנסות, מקסימום אתם תמיד יכולים להסיר עצמכם מהקורס. הירשמו עוד היום לקורס בחינם ותהנו ***

קורס אורות האמונה - הרב קוק

זכינו להכין קורס נוסף מספרי הרב קוק - אורות האמונה, בכל יום תקבלו קטעים קצרים מתוך הספר אורות האמונה, השפה של הרב היא קצת פיוטית ועמוקה, ולכן לא תמיד קל להבין. בכל זאת יש הרבה פנינים ורעיונות בספר שכן ניתן להבין. אפשר לנסות, מקסימום אתם תמיד יכולים להסיר עצמכם מהקורס. הירשמו עוד היום לקורס בחינם ותהנו ***

חכמת הרבי מליובאוויטש

זכינו להכין קורס המכיל תורתו, חכמתו ועיצותיו של הרבי מליובאוויטש, בכל יום תחכה בתיבת המייל שלך 2 קטעים קצרים ממכתביו ומעצותיו לחיים טובים, שמחים ויהודיים. הירשמו עוד היום לקורס בחינם ותהנו ***

סודות הביטחון העצמי

כולנו שואלים את עצמינו מידי פעם: האם ביטחון עצמי זו גאווה? מה חכמת היהדות מלמדת אותנו על הערכה עצמית? עד כמה להתחשב בדעותיהם של אחרים? על שאלות מרתקות אלו ועוד, נלמד בקורס הבא. הקורס מבוסס על הספר "הדרך להערכה עצמית" מאת הרב אהרון פרידמן ובאישורו. הירשמו עוד היום לקורס בחינם ותהנו ***

קורס תומר דבורה

הספר "תומר-דבורה", נכתב על ידי המקובל האלקי הרב משה קורדובירו רבו של האר"י הקדוש.הספר עוסק ב- 13 מידות הרחמים של הבורא. הספר מלמד אותנו כיצד להידבק ב- 13 מידות הרחמים של הבורא נאמר בשם ה"דברי חיים" מצאנז זיע"א שספר זה הוא סגולה בדוקה לכל מחלה, ובפרט כנגד המחלה הנוראה, רח"ל. השל"ה הקדוש כותב: "כל מי שרגיל בספר הזה מובטח לו שהוא בן העולם הבא". הירשמו עוד היום לקורס בחינם ותהנו ***

גליה - מסרים מעולם האמת

מסרים מחזקים מהילדה גליה - הילדה מתקשרת עם אמא שלה בשיטה מיוחדת ומעבירה מסרים מחזקים הקטעים מתוך הספר גליה - מסרים מעולם האמת מחזקים גם היום ומתאימים למצבינו היום הירשמו עוד היום לקורס בחינם ותהנו ***

קורס קיצור ליקוטי מוהר"ן

רוצה התחזקות יומית? רוצה עידוד ודברי חכמה מרבי נחמן מברסלב? קבל בחינם בכל יום קטעי חיזוק, חכמה, עוצמה מדבריו החשובים והקדושים של רבי נחמן מברסלב. הירשמו עוד היום לקורס בחינם ותהנו ***

קורס קאוצינג יהודי - אימון אישי

רוצה להתקדם בחיים האישיים? רוצה לדעת את השקפת התורה לגבי השתדלות לעומת ביטחון? האם כדי להיות מצליחנים מספיק לשבת בבית ולבטוח על בורא עולם? בקורס יחכה לך בכל יום תובנה חדשה, עידוד הכוונה ודחיפה הקורס מבוסס על הספר "גם אתה יכול" מאת הרב אהרון פרידמן ובאישורו. הירשמו עוד היום לקורס בחינם ותהנו ***

קורס זוהר יומי

במייל שלך יחכה קטע קטן של זוהר עם הפירוש בעברית, זכות גדולה ועצומה לקרוא אפילו קטע קטן מהזוהר הירשמו עוד היום לקורס בחינם ותהנו ***

קורס תהילים יומי

במייל שלך יחכה בכל יום פרק תהילים 1 כך תסיימו את כל ספר התהילים בהשקעה של כמה דקות ביום בלבד! הירשמו עוד היום לקורס בחינם ותהנו ***

קורס 2 הלכות שמירת לשון

במייל שלך יחכו בכל יום 2 הלכות שמירת לשון, זכות גדולה ללמוד בכל יום קטע לשמירת הלשון, המצווה בין החשובות ביותר בבין אדם לחבירו הירשמו עוד היום לקורס בחינם ותהנו כל הקורסים בחינם לזיכוי עם ישראל היקר! אין לכם שום התחייבות, ניתן להסיר את עצמכם מכל קורס בלחיצת כפתור אחת. טוב לפתוח את היום בדברי תורה עידוד וחיזוק, המיילים שלכם לא יועברו לאף אחד, נסו ותהנו ***

קורס שמירת עיניים

במייל שלך יחכה חיזוק ועידוד בנושא החשוב של שמירת העיניים, שמירת הנשמה היהודית, מיועד לגברים הירשמו עוד היום לקורס בחינם ותהנו ***

קורס רמבם הלכות דעות

במייל שלך יחכה קטע- סעיף אחד מדברי הרמבם הלכות דעות - המכיל עיצות חכמות וחשובות לבריאות הגוף והנפש, פילוסופיית חיים, שמירת החיים, הגוף והנשמה. הירשמו עוד היום לקורס בחינם ותהנו ***

קורס בדיחה יומית

במייל שלך תחכה לך בדיחה יומית ותמונה מצחיקה - הכל כשר בלי לשון הרע, בלי תמונות לא צנועות, שתהיה מצוות השמחה בצורה כשרה ונקיה! הירשמו עוד היום לקורס בחינם ותהנו כל הקורסים בחינם לזיכוי עם ישראל היקר! אין לכם שום התחייבות, ניתן להסיר את עצמכם מכל קורס בלחיצת כפתור אחת. טוב לפתוח את היום בדברי תורה עידוד וחיזוק, המיילים שלכם לא יועברו לאף אחד, נסו ותהנו ***

קורס משנה אבות - משנה 1 בכל יום

במייל שלך תחכה משנה אחת ממסכת אבות בכל יום הירשמו עוד היום לקורס בחינם ותהנו ***

קורס מסילת ישרים הרמח"ל

במייל שלך יחכה קטע קטן ומחזק מהמסילת ישרים - ספר מחשבה, חכמה וחיזוק מהמקובל הרמח"ל הקדוש - ספר חשוב מאוד!! הירשמו עוד היום לקורס בחינם ותהנו