כתב נושא: עוון הברית-עבור בנים בלבד!!  (נקרא 16087 פעמים)

יאיר

 • חברים חדשים
 • *
 • הודעות: 30
  • ראה פרופיל
עוון הברית-עבור בנים בלבד!!
« ב- : דצמבר 13, 2007, 10:12:07 PM »

מתעניינים ברוחניות? קבלו קורסים מעניינים בחינם לחיים טובים - קבלו למייל בחינם טיפ יומי, תורה יומית, עצות בזוגיות, חינוך ילדים, רוחניות, הלכה יומית - כנסו עכשיו אל תפספסו

אספתי עיצות לשמירת הברית מכל מיני מקומות:
הנה כמה עצות אבל המלחמה היא שלך! עיקר העיצות לחוש שכל עת אתה לפני מלחמה להיות בהיכון!!
שינה-
לישון על הצד.
לא לישון על מצע רך מידי ולא בשמיכה חמה מיד.
ללמוד לפני השינה (ניתן לשמוע שיעור תורה תוך כדי הירדמות)
להגיד את ק"ש ושאר הנוסח בעמקות.
לכוון במיוחד בברכת המפיל "שתהא מיטתי שלימה לפניך"
להקפיד לא לשלוח יד במבושך כלל.
לישון עם עוד מישהו בחדר.
ללכת לישון כשאתה עייף- לעשות פעילות ספורט לפני השינה (זה מעייף ומרדים מהר וגם בריא)
מקלחת-
להתקלח מהר ללא שיהוי כלל.
במים לא חמים מידי.

ראיה-
טלויזיה- אם כל חטאת. לא לראות כלל! אפילו לא מעט!
לא חדשות, לא תוכנית מעניינת כלום!
מחשב- ניתן לגלוש אך
להקפיד על גלישה לאתרים כשרים מהדרין! לא לאתר שאינך יודע לאן אתה מגיע.
לגלוש עם ידיד לידך- לעולם לא לגלוש לבד!
תיקון-
לקרוא "תיקון הכללי" ראו כאן
לקנוס את עצמך- בתרומה למוסדות תורה כל פעם שאתה חוטא.
ללכת למקוה (מומלץ כל יום).
ללמוד על הנושא וללמוד תורה בכלל- לקבוע עיתים לתורה.ניתן ללמוד על הנושא מספרים רבים.

להתפלל אל ה' בזה שיעזור לך ויעודד אותך וישמח אותך למרות כל הנפילות.
ועיקר הנפילות באות מפני שאינו מאמין בקלותה של תשובה.
תאמין שהתשובה קרובה אליך.
כי קרוב אליך הדבר מאוד בפיך ובלבבך לעשותו.
ה' אוהב אותך ורוצה בך קרוב אליו.
אתה הבן של המלך ושום דבר לא ישנה זאת.
כל העולם לא נברא אלא בשבילך.
שתגלה מלכות ה' ע"י חזרה בתשובה שלימה אמיתית וכנה.
והעצה העיקרית ביותר להאמין לצעוק ולדעת אין שום יאוש בעולם כלל!!!
"יפנה עצמו ומחשבתו לדברי תורה, וירחיב דעתו בחכמה--שאין מחשבת עריות מתגברת, אלא בלב פנוי מן החכמה". מתוך משנה תורה להרמב"ם
 
"סוף מעשה במחשבה תחילה". (הפיוט "לכה דודי", רבי שלמה אלקבץ)

"איזה הוא גיבור? -- הכובש את יצרו" (אבות ד, א)

אמרו חז"ל (אבות ג, א): "הסתכל בשלשה דברים - ואין אתה בא לידי עבירה.

דע מאין באת, ולאן אתה הולך, ולפני מי אתה עתיד ליתן דין וחשבון.

מאין באת? - מטיפה סרוחה.

ולאן אתה הולך? - למקום עפר רימה ותולעה.

ולפני מי אתה עתיד ליתן דין וחשבון? - לפני מלך מלכי המלכים, הקדוש ברוך הוא."

חמישה כללים
להתגברות על היצר הרע!              לשמור עצמו מחטא זה ישמור את פיו מניבול פה, משקרים ומרכילות
                                             ולשון הרע הרע ומליצנות וכן ישמור את אזניו שלא ישמע דברים כאלו   

                                               וגם יהיה זהיר לקיים את נדריו ולא ירבה דאגה אלא יהיה תמיד בשמחה
כלל ברזל מספר אפס:
אל תעמיד את עצמך בפני הנסיון!

אל תתנו ליצר הרע אפשרות לפתות אתכם או להציק לכם בכלל, הציבו גבולות ומכשולים ליצר הרע. ותרו על דלת נעולה בחדר, מחקו וחסמו כל מוקד שיתן לכם פתח למקור תאווה, לכו לשון בביגוד מלא, שטפו ידיים ופנים במים קרים בכל פעם שהיצר מציק ביתר שאת (במקרים קשים - טפטפו מים קרים על מקום התאווה), אל תעברו ברחוב בלתי צנוע, למדו ושנו בישיבה כדי להתנזר מהתאווה, עסקו בתורה בכל זמן פנוי ובמיוחד בשעות בהן היצר בדרך כלל גובר, היו מיושבי בית המדרש. העיקר שלא תעמידו את עצמכם בניסיון כלל.
זכרו את מה שאמרו חז"ל - "אין אפוטרופוס לעריות", איש לא יכול להיות בטוח שהוא יעמוד ביצר הנורא הזה, ואיש לא יכול להעיד על עצמו שהוא מחוסן.


כלל ברזל מספר אחד:
אל תחשוב על זה!

כל מחשבה על זימה או עשיית החטא היא בגדר "לפתח חטאת רובץ". אם תתנו ליצר פתח, וגם הזעיר ביותר, הוא יגרום לכם לחשוב על החטא ויטריד את מנוחתכם יומם ולילה.
היצר הרע קודם כל יגרום לכם להרגיש "אני יכול, אני מסוגל לעשות את זה, אם אני אתעלם לרגע מן האמת. יש בידי הבחירה לעשות את זה" - זה בגדר השתעשעות במחשבה ומשחק באש.
מכאן והלאה היצר יגרום למחשבות שיחזקו את הרצון לעשות את זה, השקר של "כמה הדבר חסר" וכמה טוב ונעים יהיה לעשותו, ואולי גם יציע תירוצים מדוע לחזור אליו, "מדוע היצר אינו כל כך נורא".
אם היצר לא יצליח בכך, הוא יגרום לכם להרגיש שבלעדיו אין לכם חיים, שזה היה הדבר הטוב היחיד בחיים שלכם.
ולאחר כל אלה, חטאת יגרום לכם לעשות זאת, תוך התעלמות מלאה מכל מה שידעתם.

היצר פועל ברוב המוחלט של המקרים באותה הדרך, התכסיסים שלו ישנים ועתיקים, אך הם עדיין פועלים ולצערנו - בהצלחה. עלינו לדעת מיהו היצר ולהלחם בו בכל כוחנו עבור היום בו כל העולם הזה כבר לא יהיה חשוב לפנינו.


כלל ברזל מספר שתיים:
אם היצר גרם לך לחשוב על זה,
תתייחס לכל הצעה שיציע כאל הדבר הגרוע ביותר!

היצר מציע לכם "להתקלח" עבור הניקיון? היצר מציע לכם לצאת לרחוב כדי "לטייל"? להסתכל במקומות שונים בשביל "היופי"? גרוע מכך? - התייחסו להצעתו כאל שפיכות דמים של ממש!
אם היצר קשה עליכם, סימן כי אתם מרגישים שהדבר בהישג ידכם והוא קל בעיניכם. אם תתייחסו אל היצר כאל הרוע בהתגלמותו ואל הצעתו כאל הגרוע מכל, לפתע לא יהיה קשה עוד להתגבר עליו.
אילו היו אומרים לכם שחס ושלום יפגע אהוב אם תיכנעו ליצר - לא יהיה לכם כל קושי עוד להתגבר על היצר הרע. הרי לכל הצעה שיציע תענו ללא כל מחשבה שנייה - "שאני אסתכן בחטא נורא כל כך? שאפגע באהוב למען סיפוקי האישי? בשום אופן לא!"
אם תתייחסו ליצר הרע כאל הנורא מכל, יהיה לכם יותר קל להתגבר עליו! הקושי נובע מהקטנת היצר והמחשבה שהדבר איננו נורא כל כך.
לשם כך יועיל ללמוד מהו בדיוק הזרע, מדוע כה חשוב הוא, ומדוע לא נועד הוא לספק איזו הנאה מטופשת.


כלל ברזל מספר שלוש:
לברוח מן היצר ומהר!

היצר הצליח לגרור אתכם לתאווה? כעת זהו הניסיון הקשה ביותר. מוטל עליכם לברוח מן היצר ללא כל מחשבה נוספת. החליטו החלטה - יש בידי הבחירה ואני בורח מן היצר. צאו אל החוץ להתאוורר. העיקר, אל תמשיכו במעשה!
היצר ינסה לשקר לכם כמה נעים יהיה להמשיך, או ישקר לכם שאין טעם להיאבק בו לאחר שכבר התחלתם במעשה. לכן עליכם לברוח ממנו ומהר. לא לתת לו עוד במה. ברחו מן הרחוב, סיימו את המקלחת, ברחו מן החדר - העיקר לא להמשיך במעשה.

אמרו לעצמכם - "הרגע הזה לא ימשך לעד, ואנו יודעים שנתחרט עליו בעתיד". זכרו: המוות יגיע ושום תאווה שבעולם לא שווה לעומתו.
היום נראה רחוק, אך הוא אינו - כי בכל יום אנו מתקרבים אליו, והזמן חולף במהירות הבזק. הבה נחייה עבור אותו היום, היום האחרון שיגיע, היום בו כל התאוות שבעולם יהיו חסרות משמעות, היום בו רק ניצול הזמן לרוחניות הוא שיחשב. מה שווה להשקיע עבור כל תאוות ויצרים שבעולם כאשר אנו יודעים בוודאות גמורה שהיום הזה יגיע.
גם אם היצר משקר לכם שהוא הכל, ואין דבר בלתו, ברחו מפניו - ברחו עבור העתיד ואינספור הרגעים בהם תדעו וגם תרגישו את האמת, והיצר לא יציק לכם כלל. אמרו לעצמכם ברגע הקשה הזה: "עלי להפסיק עכשיו ממעשי, עבור אותו היום והרגע בו אדע שמה שאני רוצה עכשיו לא היה שווה מאומה ולא היתה בו שום הנאה אמיתית כלל, והזמן הזה יגיע ללא כל ספק. אני לא מרגיש זאת עכשיו אך אני ארגיש זאת בעתיד הקרוב והרחוק".


כלל ברזל מספר ארבע:
אל תתייאשו - המשיכו להלחם!
הניצחון האמיתי של היצר הוא לא הפעם בה הצליח להכשיל אתכם, אלא הרגשת הכישלון שנתן בלבכם אשר תוביל אתכם לאינספור חטאים נוספים וגרועים יותר. זכרו תמיד שאלוקים אוהב אתכם ולכן הוא נותן לכם לחיות. אלוקים ארך אפים ורחמן, והוא מצפה לכך שתחזרו בתשובה.

אין מושג כזה להתייאש! כל עוד נשימה באפכם, מוטל עליכם להלחם. הילחמו כל עוד אתם יכולים. אלוקים שופט כל מעשה לפי המידה שלו, אולי נכשלתם בחטא כלשהו כי הוא היה קשה מאוד ולא נלחמתם די הצורך ובכלים הנכונים, אך אין זו סיבה להרים ידים כאשר היצר מציק לכם בדבר קל ואין זה תירוץ לא להמשיך להלחם בו בעתיד גם כאשר הוא קשה!
אתם תשפטו בכל מעשה לפי החומרה שלו והקושי שלו. העונש על יצר שהיה קל להתגבר עליו אינו דומה לעונש על יצר שהיה קשה להתגבר עליו. עכשיו היצר מציק בדבר קל? התגברו עליו, כשלון קשה אינו תירוץ להרים ידים. הילחמו כמה שאתם יכולים. התביעה תהיה גדולה פי כמה כאשר היה לכם הכוח להלחם ביצר ונכנעתם לו סתם כך ללא קרב, ביחוד אם היה זה ניסיון קל.

המשיכו להלחם ביצר, היו גיבורים, והשם יהיה בעזרכם!

* * *

מדריך נוסף להתגברות על היצר הרע:


את המאמר הבא שלח אלי יהודי יקר באי-מייל, ערכתי אותו היטב, והוספתי בו כמה אמרות, להצלחת עם ישראל:

חז"ל (חכמינו זיכרונם לברכה) אמרו: "איבר קטן יש באדם: מרעיבו – שבע, משביעו- רעב"

כלומר: ככל שאתה משביע את התיאבון שלך ליצר הרע, כך אתה נהיה רעב בפעם הבאה, והיצר רק מתחזק. אך ככל שאתה מרעיב את התיאבון המיני שלך והיצרים  אתה תשבע, יהיה הרבה פחות קשה!

- אך אל תאמר לעצמך "זה אבוד, אני מכור/ אי אפשר לעמוד בפיתוי"!
"אתה מסוגל להפסיק!" שהרי אלוקים לעולם לא נותן לאדם ניסיון שהוא אינו יכול לעמוד בו.
אם צצה בך מחשבה רעה, דע לך שאתה "יכול" להתגבר. הכל תלוי בהחלטתך שלך שהרי זהו ניסיון ואם אתה נכשל בו, אל תוותר ואל תתייאש! הייה בטוח שאתה יכול להתגבר על קשיים מסוימים בחייך. הרבה הצליחו, גם גברים וגם נשים, אתה גם תצליח אם תהייה נחוש בדעתך להצליח.

זכור: השבוע- שבועיים הראשונים הם הקשים ביותר אך כבר אחרי השבוע הראשון תגלה שההתגברות קלה יותר. אם תצליח לעמוד בניסיון היצר יפסיק להציק ולהטריד אותך והחיים שלך יהיו מאושרים בהרבה! (יכול להיות, לפעמים, שגם אחרי ההתגברות היצר מציק פעמים ספורות בחודש כדי לבדוק אם אתה אמיתי עם עצמך). אך היצר כבר לא יהיה כבד ולא יטריד את מנוחתך.
זכור: לאחר השבוע הראשון היצר מנסה את כוחו האחרון לפני שהוא נחלש ולכן יהיו לך ניסיונות קשים ולעיתים גם כישלונות או קרי לילה - המשימה שלך היא לא להתייאש ולהמשיך להיאבק הלאה כאילו לא נכשלת בכלל! רק כך תנצח.

הנחישות היא הצעד הראשון. כאן המקום להתחיל. אתה חייב להסכים עם עצמך קודם כל, שתסיים לקרוא מאמר זה עד הסוף ותיישם אותו מתחילתו ועד סופו על מנת להצליח.
ברגע שאתה מגיע להחלטה הזאת הבעיה תיראה לך כקטנה ביותר.

אבל צריך שתהייה לך יותר מתקווה או רצון, יותר מהידיעה שזה באמת טוב בשבילך. זו חייבת להיות החלטה שלך ללא כפיה מגורם כלשהו, רצון חופשי. אם באמת תעבוד על עצמך במחשבה שזה מה שיירפא אותך אז יהיה לך הכוח להתגבר על כל מיני פיתויים בדרך.

- אחרי שהגעת להחלטה הזאת, עיין בצעדים הבאים. למד, שנן ובצע:

מדריך לבקרה עצמית:

- לעולם אל תיגע בחלקים המכוסים של גופך, למעט בזמנים טבעיים כמו רחצה באמבטיה או כניסה לשירותים.
- הימנע מלהיות לבד כמה שרק תוכל. מצא לך חברים טובים ובלה במחיצתם כמה שיותר.

- אם אתה שותף לחדר שבו אחד מהשותפים יש לו בעיה כזאת, אתה חייב לפרק את השותפות הזאת.
לעולם אל תתחבר עם אנשים שיש להם אותם חולשות כמוך.
לעולם אל תניח ששניים עם אותה בעיה יתגברו עליה יותר בקלות. זה לא יקרה. אתה חייב להתרחק מאנשים כאלה. רק להיות במחיצתם תגרום לבעיה להישאר במוחך. הבעיה חייבת לצאת ממוחך, כי שם מתחילה הבעיה באמת, ושהייה במחיצת אנשים המזכירה לך את הבעיה לא תעזור.

- כאשר אתה מתקלח, אל תתפעם מגופך מול המראה. לעולם אל תישאר במקלחת יותר מחמש עד שש דקות. הישאר רק לזמן הנחוץ להתקלח. להתנגב ולהתלבש ועוף מייד מהמקלחת לחדר בו יש אנשים נוספים.
- במיטה, אם שם הבעיה מתחילה לצוץ במלוא עוצמתה, התלבש לשינה עם מכנסיים ארוכות שמתחתם כמובן יש תחתונים. שים גופיה ועליה חולצה או חולצת טריקו. התלבש כך שלא יהיה לך נוח ולא קל לגעת בעצמך, ובגלל כל הבגדים שעליך תתעצל להורידם על מנת לגעת בעצמך.
ברגע שתתחיל לפשוט בגדיך כדי לגעת בעצמך, המחשבה תצוץ במוחך שאתה לא מספיק חזק וכך תזנח את הרעיון. לכן שים כמה שיותר בגדים על מנת להקשות על עצמך.
- אם הבעיה חמורה יותר ...במיטה.... קום מהמיטה, גש למטבח והכן לך משהו לאכול.
גם אם זה באמצע הלילה, גם אם אתה לא רעב במיוחד, גם אם תעלה קצת במשקל. הרעיון מאחורי טיפ זה הוא שתעסיק את המוח שלך במשהו אחר רק אל תישאר במיטה עם המחשבה על...

 
- העסק את מוחך כל הזמן במחשבות חיוביות. קרא כמה שיותר ספרים, ספרי תורה... ספרי רבנים... שירה יהודית וכו'.
- עשה לך מנהג קבוע וקרא כל פעם רק פרק אחד מהתנ"ך, או פעם בשבוע צא לדרשה של איזה רב.

כאשר הפיתוי לגעת בעצמך מתחזק. צעק: די !!! הפסק את המחשבות בנושא זה וגש לעשות דברים אחרים.
- אדם שיש לו הרהורים רעים וחושש שיבוא לידי הוצאת זרע לבטלה ישנה עצה לבטל את כח היצר התאווה על ידי שירחץ עצמו במים קרים עד שירגיש שתאוותו נשברה.
או שינעץ אגדולי רגליו בארץ עד שתשבר תאוותו [ובזה יסור ם הקישוי מברית הקודש].
+שכרו של שומר הברית לקוח מהזוהר הקדוש+

כל העולם קיים בזכותו
כאילו קיים את כל התורה כולה
בורא עולם שומרו ואין שום דבר יכול להזיקו
מושגח בהשגחה פרטית יותר מכל העולם
בורא עולם מתפאר בו בכל יום
בורא עולם מסתיר אותו משונאיו
אין שום מקטרגיכול לגעת בנשמתו
נקרא צדיק וזוכה לבנים צדיקים
ניצול מהגהנום ומהעונשים שיש בקבר
עיקר הגאולה תלוי בזה
זוכה לפרנסה טובה נפתחים לו מעיינות של חכמה
זוכה להרגיש תענוג בעבודת השם
זוכה לאמונה שלמה בהשם
זוכה להיות בשמחה תמיד
זוכה ליראת שמים
זוכה להיות אהוב על הבריות
זוכה לגן עדן במחיצת הצדיקים


-עונשו של פוגם הברית לקוח מספר הזוהר הקדוש-

כל חייו כעס ומכואבים
מביא את האדם לעצבות
גורם לקשיי פרנסה
מרחיק את זווגו של האדם
אינו זוכה לשלום בית אמיתי
באים עליו יסורים וחולאים רעים
כאילו שופך דמים וחייב מיתה
מכעיס את השם יותר מכל העברות שבתורה
מטמאים אותו בכל מיני טומאות
אין לו חלק באלקי ישראל
אין לו חלק לעולם הבא
יורש גהנום


מי שניכשל בעוונות מסוג אלה עיקר תקונו הוא לזכות את הרבים שישמרו את הברית ואז אשריו ואשרי חלקו בעולם הזה ובעולם הבא
 כל המפיץ תבוא עליו הברכה!!
בהצלחה :-*


אור הגנוז

 • אורח
בעניין: עוון הברית-עבור בנים בלבד!!
« כתוב תגובה #1 ב- : פברואר 10, 2008, 05:22:54 AM »
בס"ד

כדאי מאוד לקרוא את הספר: "שומר אמונים" אשר כתבו הצדיק אהרון ראטא זצוק"ל והוא מסביר שם:

"כי יקר בעיני ה' המותה לחסידיו". הרב מסביר כי אותיות "יקר" הינן אותיות "קרי" ומה לומדים מכך?
כי הרבה חסידים ואנשים יראי שמים אשר מתאמצים בכל כוחם לשמור על עיניהם וקדושת הברית ודווקא אחרי הכל נופלים בקרי (מקרה לילה). והוא כותב שכאשר חסיד זה נופל במקרה זה נשבר ליבו בקירבו עד אשר חפץ הוא למות, ונופל בעצבות גדולה וכבר חושב כי אבדה ממנו תקוה וחסר תקנה הוא.

ודעו כי מן השמים הייתה לו זאת וכאשר איש יכנס לקודש דווקא אז יכשל בקרי כי היצר הרע ירדוף אותו עד חורמה ואם לא יצליח לגבור עליו ביום אזי יחטיא אותו בלילה וזה החלק אשר נבלע בסטרא אחרא.

וכאשר נשבר לב האיש בקרבו על שנפל בחטא מר זה, וחפץ הוא לשוב בכל ליבו בתשובה, כי אז יקר מאוד בעיני ה'. ההתגברות מן הנפילה חשובה עד מאוד בשמים.

אם כן הכיצד ישנם הרבה אנשים אשר פגומים מכף רגל ועד ראש בעוונות והיצר הרע אינו רודף אותם?
והסיבה היא כי מה ליצר לרדוף אחר אדם ולהחטיא אותו דווקא בעוון הברית כאשר האדם מלא בעוונות?
הלא יותר טוב עבורו להילחם נגד אדם אשר שומר על הקדושה והוציא מבלעו ניצוצות קדושות אשר נפלו בידיו בעבר.
כי כל חפץ היצר הרע הינו לינוק דווקא מן הקדושה שעל ידי זה כוחות הסטרא אחרא ניזונים ומקבלים חיות.

אור הגנוז

 • אורח
בעניין: עוון הברית-עבור בנים ב
« כתוב תגובה #2 ב- : פברואר 22, 2008, 05:23:46 PM »
בס"ד

מיוחד: איך להתגבר על האוננות, על פי הקבלה..

 

 מקובל, שנחשב להבטחה הגדולה של עולם הקבלה העיונית, הוציא מדריך חדש, ובו המלצות כיצד להימנע מאוננות ("פגם-הברית") ומה לעשות אם "החטא" כבר נעשה (להגיע לתפילות המיוחדות, להתפלל לקב"ה, להרבות בלימוד תורה ובמעשים טובים, ותשובת המשקל מהי)

ששון ברכל.

ראש ישיבת "השלום" המקובל הרב דוד בצרי והמקובל "החלבן" (הרב חיים כהן) הוציאו מדריך חדש שבמרכזו תיקונים מיוחדים למאוננים, "שהוציאו את זרעם לבטלה". התיקונים הקבליים נערכים בכל שנה בתקופת "ימי השובבי"ם". כבכל שנה ושנה, חשוב להבהיר שהכינוי אינו מכוון ל"שובבים - שמוציאים זרעם לבטלה", אלא לראשי התיבות של פרשות השבוע בתקופה זו (שמות, וארא, בא, בשלח, יתרו, משפטים).

לקראת ימי השובבי"ם, כתב המקובל כבוד הרה"ג רבי "דוד בצרי"; חיבור, ובו הסבר כיצד להימנע מאוננות. 

בחיבור, מסביר המקובל כי המאוננים יוצרים במעשיהם שדים!. "על ידי אוננות שיוצא הזרע בלא להיכנס למקום הראוי לו גם באוצר הנשמות יוצאת נשמה בלא להיכנס לשום מקום מתאים ואז באותה שעה על ידי כוחות הרע נעשה איזה גוף רוחני של משחית ומזיק (שד)". בחיבור מפורט עוד כי על פי התלמוד, יצירת "המזיק" נחשבת למעשה רצח, כי המזיק נוצר במקום הנשמה שאמורה היתה להיווצר ולהיוולד. 

הרב המקובל מפרט נוסחה קבלית עדכנית בעניין "הדרכים לשינוי במצבי האדם בעניין הזוגיות ובעניין האוננות לפי תורת הקבלה" ומציע כי במקום לאונן, על הגבר לומר שני פסוקים מתהילים. "אדם שרואה שבא לו ניסיון קשה לאונן והפחדים מהרע שבזה אינם מצליחים למונעו מזה, יש עוד דרך חזקה שיכולה להועיל", כותב הרב. "יש בתהילים בפרק מ"ב שני פסוקים שכתוב: "כאיל תערוג על אפיקי מים, כן נפשי תערוג אליך אלוקים, צמאה נפשי לאלוקים לקל חי, מתי אבוא ואראה פני אלוקים". המשמעות של שני פסוקים אלו היא אהבה בוערת בלב האדם להשם יתברך ולכן בשעת ניסיון בענייני אוננות, ששורשו תמיד מנטייה פסולה לאהבה, יאמר את שני פסוקים אלו ויתאמץ להבעיר בלבו אהבה עצומה להשם יתברך ויפנה את האהבה הבוערת בלבו אל השם יתברך וזה יעזור לו להינצל מהרע".

 

בהמשך, מזכיר הרב את  האיסור החמור יותר מאיסור האוננות והוא איסור קיום יחסים עם אשה נידה. מי שיעשה זאת, מצהיר הרב, מסתכן ב"קלקול שלום בית", וגורם "נזק חמור" לנשמתו.

למי שכבר נכשל במעשה האוננות, מציע הרב להגיע לתפילות המיוחדות בתקופת השובבי"ם, להימנע בעתיד ממה שבדרך כלל מכשיל אותו, כגון ביקור במקומות מסוימים... וכן "ירבה להתפלל להקב"ה, שיסלח לו על מה שכבר נכשל וכן ירבה להתפלל להקב"ה שיציל אותו מלהיכשל מכאן ולהבא". כמו כן, על מי שנכשל באוננות "יש להשתדל מאוד לפני השינה לקרוא קריאת שמע" ולהרבות בלימוד תורה.

ומתוך החיבור המלא: "דרכים לשינוי במצבי האדם בענין הזוגיות ובענין האוננות לפי תורת הקבלה"

פרק א'. פתיחה לענין

א. בתורת הקבלה מבוארים כמה דברים בענין הזוגיות ובענין האוננות ויש בזה דברים שמשמעותיים מאוד לכל צורת חייו של האדם והנסיון לימד שהרבה אנשים גם הרחוקים מדת כששמעו את הדברים האלו שינה הדבר אצלם הרבה דברים בצורת חייהם ונשתנתה הרגשתם לטוב בהרבה ענינים

ב. לצורך הבנת הדברים האמורים בתורת הקבלה בענינים הנ"ל בהכרח להקדים כמה הקדמות קצרות בהבנת כמה מושגי יסוד בקבלה. כמובן שהדברים כתובים כאן בקיצור נמרץ והרוצה להבין את הדברים בצורה יותר יסודית יכול לעיין בספרים הנזכרים בהמשך ובעוד ספרי יסוד של הקבלה

פרק ב'. ביאור מהקבלה בענין יצר הרע

א. ההקדמה הראשונה הוא להבין את ענין היצר הרע הנה בתורה בפרשת בראשית בסיפור הראשון על מכשול הוא חטא עץ הדעת כתוב בתורה שהמפתה היה נחש הרי שהפיתוי הראשון היה גורם חיצוני דהיינו כח רוחני רע שאינו מתוך האדם אלא מבחוץ כיום אנחנו רואים שהמציאות היא שהפיתוי בא מתוך האדם וצריכים אנחנו להבין האם באמת שונה הפיתוי אז מהפיתוי כיום ומבאר בזה בספר נפש החיים מהג"ר חיים מוואלוזי'ן זצ"ל שבאמת גם כיום הפיתוי שרשו בכח רוחני חיצוני ולא מהאדם עצמו אלא שעל ידי חטא עץ הדעת נעשה תערובת של הטוב ברע ונתערב הכח הזר עם הנשמה של האדם ועל ידי זה נדמה לאדם שהכח הרע הוא חלק ממנו אבל אינו כך ובאמת האדם הוא הרבה יותר טוב מאשר מה שנראה לו כשבוחן את עצמו לפי הנטיות שלו מפני שהנטיות לרע כולם הם מכח זר ורק הנטיות לטוב הם מהאדם עצמו

ב. ומעתה צריך להבין מאיזה סיבה הכוחות החיצוניים הרעים מפתים את האדם לרע ומה רווחם מזה ומבאר בזה רבי חיים ויטאל זצ"ל בשם האר"י זצ"ל שלכל אדם שמור בשמים שפע רוחני שבו תלוי כל מצבו בעולם הזה מכל הבחינות וכוחות הרע רוצים לגנוב מאתו את שפע זה והיכולת שלהם לגנוב משפע זה הוא אם מצליחים להכשיל את האדם באיזה שהיא עבירה וכפי שיעור חומר העבירה כך יכולתם של כוחות הרע ליקח מהאדם משפע זה

 

ג. ולכן המילה שפע והמילה פשע הם אותיות שוות בשינוי הסדר מפני שעל ידי הפשע משתנה הסדר של השפע שבמקום להגיע לאותו אדם יכול להגיע לכוחות הרע הדברים הנ"ל אינם משחק מילים שלשון הקודש אינה סתם הסכמה אנושית לסדר של אותיות אלא לכל אות יש שורש רוחני בשמים כמבואר באריכות בתורת הקבלה

 

ד. ואין לשאול על זה שלפעמים רואים אדם שיש לו הרבה עבירות ויש לו הרבה שפע ואדם עם קצת עבירות וחסר לו שפע זה אינו קושיא מפני שני תשובות התשובה הראשונה שכל אדם השפע הבסיסי שנגזר עליו מתחילת הבריאה הוא באופן שונה מחברו כמו שני תינוקים נולדים זה בבית עשירים וזה בבית עניים וכן עוד סוגי הבדלים שהם מהתחלה אבל כל אדם בשפע שנקבע לו מתחילת הבריאה כמה משפע זה ישאר אצלו תלוי הדבר כמה ישמור את עצמו מעבירות ותשובה שניה שלא תמיד אנחנו יכולים לדעת אם יש לאדם שפע רב או מועט שיש אדם שיש לו הרבה כסף וכבוד וכו' ואעפ"כ כל חייו הם חבילה אחת של צער מפני כל מיני סיבות צדדיות קטנות שבפועל הופכים את חייו לצער עצום ומאידך יש אדם שאין לו הרבה כסף וכבוד אבל חייו הם מלאים אושר נמצא שהרואים מבחוץ חושבים שלראשון יש הרבה שפע ולשני מעט והאמת היא ההיפך מזה שלראשון יש מעט שפע ולשני הרבה

 

פרק ג'. הסבר שהתוצאות של כל המעשים של האדם הם בעצמה הרבה יותר גדולה ממה שנראה לאדם

 

א. הקדמה שניה בשרשי הקבלה בענין זה הוא שמבואר בספרי הקבלה עיין בספר עץ חיים מרבי חיים ויטאל זצ"ל בשם האר"י זצ"ל ובספר נפש החיים מרבי חיים וולוז'ין זצ"ל תלמיד הגר"א ובעוד הרבה ספרי קבלה שסדר הענינים בעולמנו מסודר כך

 

ב. שמלבד העולם שלנו יש עוד עולמות עליונים גבוהים מאתנו ויש שם הרבה מאוד עולמות וכל מעשה שלנו בעולם הזה משפיע על המצב בעולמות העליונים שכל קיום מצוה בעולם הזה וכן זהירות מעבירה בעולם הזה מביא אור ותיקון בעולמות העליונים וכל ביטול מצוה בעולם הזה וכן מכשול בעבירה בעולם הזה גורם חושך ונזק בעולמות העליונים זהו שלב ראשון של הענין שהוא השפעה מלמטה ללמעלה

 

ג. ושלב שני הוא מלמעלה ללמטה שכפי המצב של התיקון והאור בעולמות העליונים בזה תלוי המצב בעולם הזה שאם מתרבה התיקון בעולמות העליונים מתרבה הטוב מכל הבחינות בעולם הזה ואם מתמעט התיקון בעולמות העליונים ממילא המצב גרוע בעולם הזה

 

ד. ודבר זה הוא ביותר באופן פרטי לכל אדם על עצמו דהיינו שמצוותיו פועלות בעולמות העליונים בבחינה המתייחסת אליו ואח"כ מושפע מזה כל מצבו הפרטי ועוד מלבד זה גם לכל העולם כולו שאם הוא מתקן בעולמות העליונים הוא משפיע ברכה גם לכללות העולם ואם הוא מקלקל הוא משפיע גם נזק לכללות העולם

 

ה. ומשל למה הדבר דומה לאדם שנכנס לחדר בקרה של טילים ולחץ שם על כמה כפתורים בלי הבנה ועל ידי זה נשלחו טילים והשמידו את האויב וכשבאים ליתן לו על זה פרס הוא שואל וכי על לחיצת כפתורים נותנים פרס ולאידך גיסא חברו לחץ על כפתורים בלי הבנה ועל ידי זה נשלחו טילים והשמידו בארץ שלו וכשבאים להעמידו על זה למשפט שואל וכי על לחיצת כפתורים מענישים והתשובה לשאלותיהם הוא שאין זה לחיצת כפתורים סתם אלא כפתורים שתוכננו באופן שכל לחיצה פועלת דברים עצומים וכל הנכנס לחדר שם מוזהר על דבר זה וכן הוא בעניננו שכל פעולה קטנה בעולם הזה לטוב או לרע פועלת בעולמות העליונים פעולות עצומות ומכח זה נעשים עניים עצומים בעולם הזה

 

ו. והנה כל האמור בפרק זה ובפרק הקודם הוא נוגע לכל המצוות והעבירות שבעולם ולאו דוקא לענינים הקשורים לזוגיות ואוננות ומכאן והלאה בפרקים הבאים יתבאר באופן פרטי לשני ענינים אלו הזוגיות והאוננות

 

ז. ומלבד כל הנ"ל בעשיית מצוה וזהירות מעבירה ובפרט כשמתכוין על ידי זה להתחבר להשם יתברך מגיע אור רוחני עצום לנשמה ועם הזמן האדם זוכה להרגיש מזה ולקבל מזה תענוג פנימי עמוק שאי אפשר לקבלו בדרכים אחרות והוא תענוג יותר עמוק מכל תענוגים שבעולם

 

ח. וגם מלבד כל זה נעשה על ידי כל מצוה וכן על ידי כל זהירות מעבירה נחת רוח להשם יתברך וכתוצאה מזה גם כן בא שפע עצום לכל עם ישראל

 

פרק ד'. ביאור התוצאות של האוננות

 

א. בענין האוננות הדבר הראשון שצריך לבאר על פי ההקדמה השניה הנ"ל הוא את הענין שעל ידי קיום יחסים באופן הראוי להוליד מלבד שנוצר על ידי זה גוף התינוק גם נכנסת בו נשמה ודבר זה טעון הסבר שהרי הפעולה המעשית הנעשית לצורך זה היא לכאורה דבר שאין בו נשמה ורק חומריות

 

ב. והתשובה לשאלה זו הוא שכמבואר לעיל כל פעולה בעולם הזה פועלת כנגדה פעולה בעולמות העליונים ויש להוסיף בדבר שיש הרבה מאוד סוגים של פעולות בעולמות העליונים וכל פעולה בעולם הזה פועלת בעולמות העליונים פעולה שיש התאמה בין סוג הפעולה שבעולם הזה לסוג הפעולה שבעולמות העליונים ועל ידי פעולה של קיום יחסים באופן הראוי להוליד אחת הפעולות שנעשות בעולמות העליונים הוא שיש שם אוצר של נשמות ונשמה אחת יוצאת משם ויורדת משם ונכנסת לעובר המתחיל להיוצר עם העיבור וכן הלאה בהמשך התפתחות העובר ממשיכה הנשמה להיכנס בו

 

ג. ועל ידי אוננות שיוצא הזרע בלא להיכנס למקום הראוי לו גם באוצר הנשמות יוצאת נשמה בלא להיכנס לשום מקום מתאים ואז באותה שעה על ידי כוחות הרע נעשה איזה גוף רוחני של משחית ומזיק (שד) זו נעשית נשמה לו

 

ד. והנה נשמה זו שיצאה מאוצר הנשמות מתייחסת לאותו אדם שעל ידי אוננות גרם לה לצאת ולכן גם המזיק (השד) הזה שנוצר מתיחס אליו ורודף אותו ברדיפות גדולות ובפרט כשמרבה במכשול זה מתרבים המזיקים (השדים) הרודפים אותו וגורמים לו נזקים גדולים וגם מבואר בספרים שהרבה פעמים השפע שהיה ראוי להינתן לו ניתן למזיקים (לשדים) אלו ועל ידי זה יכול להיות חסרון פרנסה ועוד הרבה צרות אחרות

 

ה. ומבואר בספרו של החפץ חיים שהרבה מאוד מהצרות שעוברות על האדם בעולם

 

נגרמות מהאוננות והנה עיקר איסור זה הוא בגברים אבל באמת גם לנשים הדבר נוגע שהם צריכות ליזהר בכל יכולתם שלא לגרום לגברים בשום אופן מכשול בזה ואם גורמות לגברים מכשול בזה גם להם יש בזה שותפות בעבירה החמורה הזו והתוצאות של שותפות זו בעבירה חמורות מאוד

 

ו. ובתלמוד מבואר שמבחינה מסוימת נחשב איסור האוננות כרציחה וההסבר לזה הוא על פי האמור לעיל מפני שלוקח נשמה ועושה שבמקום שתהיה עתידה להינתן בגוף של בן אדם היא נעשית נשמה למזיק רוחני וזה כמו לרצוח את הנשמה ואין זה סתם נשמה אלא נשמה המתייחסת אליו וקשורה אליו ושמעתי לפרש שזה מהסיבות שבהרבה מקרים באופן טבעי ענין האוננות גורם שברון לאדם שהוא מפני שנשמתו של העושה כן מרגישה שנגרם פה מבחינה מסוימת ענין של רציחה (וכן בדומה לזה הדבר ידוע שהרבה נשים שעשו הפלה מרגישות אף אם בתחילה היו מרוצות מזה בהמשך החיים מרגישות מזה הרגשה קשה מאוד מפני שיש כאן ענין של רציחה ובכל מקום שיש ענין של רציחה באופן טבעי מביא זה דכאון אצל האדם העושה זה וענין זה של הפלה חמור יותר מענין האוננות בהרבה ועיין בזוהר בפרשת שמות מה שכתוב שם דברים חמורים מאוד על חומרת איסור ההפלה)

 

פרק ה'. איסור קיום יחסים עם נדה ושהוא חמור יותר מאוננות

 

א. ועבירה יותר חמורה בהרבה מאיסור האוננות הוא קיום יחסים בצורה אסורה באיסור כרת והצורה האסורה המצויה ביותר היא איסור נידה שכל אשה שראתה דם נקראת בתורה נדה עד שתפסיק לראות ותעשה את סדר הטהרה הנצרך שסופו הוא טבילה במקוה וכל שלא טבלה במקוה אפילו אם עבר זמן רב מהזמן שסיימה לראות דם עדיין היא נדה ולא עוזר שום פעולה אחרת במקום טבילה במקוה

 

ב. ואיסור נדה הוא בין באשה פנויה בלא נישואין ובין במסגרת הנישואין בשניהם יש את איסור נדה שהוא מהאיסורים החמורים ביותר שבתורה

 

ג. ועל ידי קיום יחסים בצורה אסורה נעשים פגמים עצומים בעולמות העליונים שעל ידיהם נגרם נזקים גדולים בעולם הזה לנכשלים בעצמם בפרט ולעולם כולו

 

ד. ומן הנזקים שבהרבה מהמקרים נעשים על ידי חיים בלא שמירת הזהירות מאיסור נידה הוא קלקול השלום בית ואמרו על זה בגמ' איש ואשה שזכו שכינה ביניהם לא זכו אש אוכלתם שהתיבה איש מורכבת מאותיות אש ויו"ד באמצע והתיבה אשה מורכבת מאותיות אש ובסוף אות ה' ואות יו"ד ואות ה"י ביחד הם שם של הקדוש ברוך הוא ואם זכו האיש ואשה השראת הקדוש ברוך הוא ביניהם ואם לא זכו ומסלקים את השראת הקדוש ברוך הוא מתוכם נעשה המצב ביניהם כמו אש

 

ה. וביתר ביאור הענין כך שהנשמה של האיש היא אור רוחני מושפע מהשם יתברך והנשמה של האשה היא אור רוחני מושפע מהשם יתברך וכדי לחבר את שני אורות אלו מוכרחים אור רוחני נוסף מהשם יתברך שהוא סוג אור שיש לו את כח החיבור בין שני סוגי האורות של האיש והאשה ואור נוסף זה בא רק על ידי שמירת ההלכות של טהרת המשפחה להתרחק בזמן שצריך להתרחק וסדר הטהרה המסתיים בטבילת האשה במקוה ואם לא מקיימים הלכות אלו חסר אור זה ואז מתקלקל החיבור בין הנשמות והאור הרוחני הנ"ל המחבר את שני האורות הוא שם השם שבאות יו"ד ואות ה"י ובלעדיו החיבור יוצר בעיות המכונות אש

 

ו. אמנם הדבר הנ"ל של קלקול השלום בית הוא מהתוצאות הקלות של הענין אבל התוצאות הגרועות החמורות של איסור נדה הם חמורות בהרבה מזה וכתוב בספרו של החפץ חיים שהנזק שנגרם לאיש מכשול באיסור נדה הוא יותר גרוע מאשר למות ולהבהיר הדבר יותר יש לנקוט במשל שאם שני בני אדם נסעו ברכב והיתה תאונת דרכים והראשון נהרג והשני נשאר חי ויצא בלא שום פגיעה והגיע לעיר שאליה נסע ושם נכשל באיסור נדה הנזק שקרה לשני שנכשל הוא יותר גרוע מהנזק שקרה לאדם הראשון שנהרג

 

ז. והנה בכל קיום יחסים בצורה אסורה נעשים נזקים עצומים בעולמות העליונים וממילא בעולם הזה ובפרט לנכשלים בעצמם ומה שכתבנו על איסור נדה הוא מפני שהוא האיסור היותר מצוי באיסורים אלו כמבואר לעיל

 

ח. והעבירה באיסור נדה הוא בין לאיש ובין לאשה ולשניהם נעשה נזק חמור מאוד לנשמותיהם ועונשם גדול מאוד

 

פרק ו'. ההסבר על פי הקבלה מפני מה היצר הרע חזק בעיקר בשני ענינים אלו באיסור אוננות ובאיסור נדה

 

א. וצריכים להבין מפני מה שני הדברים שיש עליהם יצר הרע ופיתוי בצורה החזקה ביותר הם הדברים הנ"ל קיום יחסים בצורה אסורה ואוננות

 

ב. והתשובה לזה היא מפני שכאמור לעיל בהקדמה הראשונה כל ענין היצר הרע שרשו הוא שכוחות הרע רוצים לגנוב את השפע הרוחני השייך לאדם

 

ג. והנה כשעומד בפני כוחות הרע האפשרות לנסות להכשיל את האדם ודאי שעיקר הנסיון שלהם הוא להכשיל את האדם בדברים שבהם תלוי השפע היותר גדול

 

ד. והדבר שבו ביותר תלוי השפע של האדם הוא הזהירות בשני הדברים הנ"ל הראשון והוא היותר גדול הוא הזהירות מקיום יחסים בצורה אסורה והשני הזהירות מאוננות

 

ה. ויש להאריך הרבה במבואר בתורת הקבלה למה בשני דברים אלו תלוי השפע היותר גדול אך אין כאן מקום להאריך בזה ורק בקצרה יש לבאר שהוא מפני שאיסורים אלו גורמים אחיזה לכוחות הרע בנשמות ממש ועיקר התאוה של כוחות הרע הוא להשיג נשמות ממש שבזה תלוי הרבה שפע ויש עוד טעמים בדבר ואין כאן מקום להאריך

 

ו. וממילא מובן מהנ"ל שהאדם הנזהר בשני דברים אלו השפע שהוא מביא על ידי זה לעצמו בעולם הזה ובעולם הבא הוא גדול ועצום ועיין היטב לעיל בפרק ב' סעיף ד' מה שכתוב שם דברים השייכים גם לכאן

 

ז. וביותר שמתכלית היות האדם בעולם הזה הוא לעשות נחת רוח להשם יתברך ועל ידי זה מביא שפע ברכה לכל עם ישראל והזהירות בשני הדברים הנ"ל היא הדבר היותר גדול לעשיית נחת רוח להשם יתברך ולהבאת השפע לכל עם ישראל ומבואר בתיקוני זוהר שכל קריעת ים סוף שעל ידה ניצלו עם ישראל מכליה נעשתה בזכות שיוסף הצדיק שמר עצמו מעבירות כאלו אף בנסיונות קשים כמבואר בחומש בראשית בפרשת וישב (וגם הוא עצמו זכה לבסוף להצלחות עצומות כמבואר בפרשת מקץ)

 

פרק ז'. דרכים להתגבר על הנסיונות בענינים הנ"ל

 

א. והדרכים להתגבר על הנסיונות בענינים הנ"ל הנה חלקם הם עניני ידיעה וחלקם הם עניני התנהגות דהיינו עצם ידיעת הדבר שהמכשול בעינינים אלו גורם לאדם נזקים עצומים כבר הוא נותן לאדם רצון וכח לנסות להתגבר על זה

 

ב. ובנוסף לזה הידיעה שיודע האדם שהפיתוי הגדול שיש לדברים אלו שרשו מפני שכוחות הרע רוצים על ידי זה לגנוב ממנו שפע שנחוץ לו הנה דבר זה יש בכוחו להביא את האדם לרצון וכח להתנגד לפיתוי זה ביודעו ששורש כל הפיתוי הוא רצון להרע את מצבו ולא רצון להיטיב את מצבו

 

ג. ועניני ההתנהגות הם שכיון שמבין האדם ששורש כל הפיתויים הוא אחיזה של כוחות הרע בנשמתו אם כן כמה שיותר יביא אור רוחני על נשמתו על ידי לימוד התורה ועל ידי תפילות הנה זה יביא אור על נשמתו שיגרש הרבה מכוחות הרע האלו שכיון שמבואר לעיל ששורש הפיתוי בזה אינו רצון טבעי אלא כח חיצוני רוחני רע ודאי שעל ידי הבאת אורות רוחניים מרובים ממילא יגורש ממנו הרע

 

ד. וגם צריך כל אדם לראות מה הם המציאויות שמביאים אותו לידי מכשול בדברים אלו ולברוח בכל כוחו מהם וכמו שכתב הרמח"ל זצ"ל בספרו מסילת ישרים בפרק א' כל דבר שיודע האדם שמרחיק אותו מן הבורא צריך לברוח ממנו כבורח מפני האש וכל דבר שמביא אותו להתקרב לבורא צריך לרדוף אחריו בכל כוחו

 

ה. וכתב החפץ חיים שאצל רוב בני האדם רוב הצרות שבאות עליהם בעולם הזה הם בגלל חוסר זהירות בענינים אלו עכ"ד וכמובן שגם לצד השני הנזהר בדברים אלו מביא זה עליו ברכה עצומה ונפלאה וכמו שמוצאים בתורה ביוסף הצדיק שעל ידי שנזהר ממכשול בענינים כאלו זכה למלוך על כל ארץ מצרים ולהביא את כל משפחתו אליו ולפרנסם וכו' וכו' וכמבואר כל זה בתורה בחומש בראשית מפרשת וישב והלאה וכתב בביאור הגר"א לתיקוני זוהר שמשם יש ללמוד שכל אדם שיזהר בדברים אלו יזכה על ידי זה לישועות עצומות ונפלאות אלא שלא אצל כל אדם הישועות מתבטאים ממש באותו צורה שהיה אצל יוסף הצדיק ויכול לבוא זה בצורה אחרת

 

ו. אדם שרואה שבא לו ניסיון קשה לאונן והפחדים מהרע שבזה אינם מצליחים למונעו מזה יש עוד דרך חזקה שיכולה להועיל יש בתהילים פרק מ"ב שני פסוקים שכך כתוב בהם: כאיל תערוג על אפיקי מים, כן נפשי תערוג אליך אלוקים צמאה נפשי לאלוקים לקל חי מתי אבוא ואראה פני אלוקים. המשמעות של שני פסוקים אלו היא אהבה איומה בוערת בלב להשם יתברך ולכן בשעת ניסיון בענייני אוננות ששורשו תמיד מנטייה פסולה לאהבה יאמר את שני פסוקים אלו ויתאמץ להבעיר בלבו אהבה עצומה להשם יתברך ויפנה את האהבה הבוערת בליבו אל השם יתברך וזה יעזור לו להינצל מהרע

 

פרק ח'. דרכי תיקון למי שנכשל בענינים הנ"ל

 

א. והרוצה לתקן את מה שכבר נכשל בדברים אלו הנה תחילת כל דבר הוא שמכאן והלאה ישתדל בכל כוחו להיזהר מהם עד קצה גבול האחרון

 

ב. ובפרט אם מכיר את עצמו שיש מציאויות מסוימות שגורמים לו להיכשל בדברים אלו כגון ביקור במקומות מסוימים וכיו"ב יזהר מאוד שלא להגיע לידי מציאויות אלו

 

ג. וגם ירבה להתפלל להקב"ה שיסלח לו על מה שכבר נכשל וכן ירבה להתפלל להקב"ה שיציל אותו מלהיכשל מכאן ולהבא

 

ד. ועוד תיקון פרטי לדברים אלו הוא להשתדל מאוד לפני השינה לקרוא קריאת שמע וכמה שיותר יכוין בכוונה גדולה בקריאה התיקון יותר גדול ועיין בזה בספר שער הכוונות בדרושי הלילה

 

ה. גם ריבוי לימוד התורה הוא מביא אור גדול על הנפש לתקנה מהפגמים שנעשו על ידי מכשולים אלו וכן אמירת תהלים

 

ו. ובחדשי החורף בחצי השני של חודש טבת וכן חודש שבט (ובשנה מעוברת גם חצי ראשון של חודש אדר) הם ימים המסוגלים במיוחד לחזרה בתשובה על עבירות אלו ותקופה זו של ימים אלו בשנה היא נקראת ימי השובבי"ם והוא ראשי תיבות של ששה פרשיות בתורה שהם שמות וארא בא בשלח יתרו משפטים שאותם קוראים בבית הכנסת בשבת בתקופה זו של חדשים הנ"ל (ובשנה מעוברת שגם חצי ראשון של חודש אדר נקרא זמן זה שובבי"ם ת"ת שנוסף גם פרשיות תרומה תצוה) וענין היות זמן זה מסוגל במיוחד לחזרה בתשובה על עבירות אלו מבואר בדברי רבי חיים ויטאל זצ"ל בשם האר"י זצ"ל בספר שער רוח הקודש דף כ"ג ע"א

 

ז. ובכמה מקומות יש תפילות צבוריות בימים אלו לכפרה על מכשולים אלו ואשרי הזוכה להשתתף בהם ולהתחנן להשם יתברך לכפרה על חטאיו בזה אבל כמובן שלא דוקא בצורה זו שלא תפילות ציבוריות אפשר לחזור בתשובה אלא העיקר הוא עצם עשיית תשובה באופן פרטי ורק שהתפילות הציבוריות הנ"ל מוסיפים הרבה מאוד בתיקון וגם מועילות לחזקו להיזהר מכאן ולהבא שלא להיכשל

 

ח. ואין הכוונה בדרכי התיקון להקל חס וחלילה את חומר האיסור שצריך האדם לשמור עצמו בכל כוחו שלא להיכשל בדברים אלו ואף לאחר התיקונים צריך הרבה מאמץ לזכות שבאמת ימחק החטא לגמרי אבל אם חס וחלילה נכשל בדבר יזדרז בכל כוחו לחזור בתשובה שלימה על זה ויסלח לו הקב"ה על זה

 

אור הגנוז

 • אורח
בעניין: עוון הברית-עבור בנים ב
« כתוב תגובה #3 ב- : פברואר 25, 2008, 06:34:00 PM »
בס"ד

ימי שובבי"ם מוהרנ"ת ז"ל אמר, אשר בימי שובבי"ם נוהגים הכשרים להתענות ולצעוק להשם יתברך בתפילות וסליחות, כי באלו הימים קורין בתורה בעניין גלות מצרים, ובעניין גאולתו שהיה על-ידי צעקה, וכמו כן צריכין עתה בגלות המר הזה, שנפל כל אחד למקום שנפל כאשר יודע כל אחד בנפשו, לצעוק הרבה בימים האלה הנקראים ימי שובבי"ם.

וזה סוד (ירמיה ג`) שובו בנים שובבים, שעיקר כל הצרות והגלויות הם על-ידי חסרון הדעת, שבא מחמת פגם הברית הוצאת זרע לבטלה, שנתבלבל דעתו ושכלו לגמרי, כי החטא המגונה הזה משגע את האדם, וכל אחד שפגם בחטא המגונה הזה הולך בעולם כמו משוגע ושובב ממש, כמו שכתוב (ישעיה נז) וילך שובב בדרך לבו, וכשיבין האדם בעצמו כל זאת, איך הוא שובב ומשוגע ממש, כי הולך אחרי שרירות לבו, ואינו מסתכל על תכליתו הנצחי, בודאי יחוס על עצמו ויצעק הרבה להשם יתברך, ועל-ידי-זה יזכה להוליד את המוחין והדעת שזה עיקר הגאולה בכלליות ובפרטיות בכל אדם ובכל זמן.
 
כשאדם זוכה להכניס בדעתו אמיתת מציאותו יתברך, ועל-ידי-זה מוציא ממנו את כל השיגיונות שנדבקו בו על-ידי חטא המגונה הזה, והעיקר לא לייאש עצמו מלצעוק הרבה אליו יתברך, הן בתפילות הקבועות, שחרית מנחה מעריב, שיתפלל בקול רם, והן באמירת תהילים ותפילות ותחנונים, והן בתפילה והתבודדות שיחה בינו לבין קונו, שיהיה רגיל מאוד בעבודה קדושה הזו, להתחבאות באיזה מקום פנוי שאין שם בני-אדם, וישיח ויספר את כל אשר עם לבבו אליו יתברך, ויבכה ויתחנן לפניו יתברך שיחוס וירחם עליו לצאת מהירידה והנפילה שירד ונפל לשם.

וככל שירבה בתפילה ובקשה וצעקה להקדוש-ברוך-הוא, כמו כן יזדכך מוחו ומחשבתו ויזכה לצאת מהחטא המגונה הזה, אשר אי אפשר בשום פנים ואופן לצאת מהבוץ והלכלוך הזה של הוצאת זרע לבטלה, כי אם על-ידי ריבוי תפילה ובקשה ואמירת תהילים, שיהיה רגיל בזה מאוד, וכן יקשור את מחשבתו בקשר אמיץ וחזק בעת שאומר ומתפלל את תיבות התפילות הקבועות שחרית מנחה מעריב.

מי שלא תיקן חטאת נעורים, על-ידי-זה באים לו דאגות. (ספר המידות, אות עצבות, סימן א`)

eliezer93

 • בנים
 • חברים מתקדמים
 • *****
 • הודעות: 66
  • ראה פרופיל
בעניין: עוון הברית-עבור בנים בלבד!!
« כתוב תגובה #4 ב- : אפריל 11, 2008, 05:56:22 PM »
מה צריך לעשות כדי שלא יהיה זרע לבטלה מתוך שינה??
ניסיתי להתפלל הרבה ולעסוק בדברי תורה אבל עדיין.


הקב"ה אנחנו מחכים לגאולה הקרובה!!!

אור הגנוז

 • אורח
עוון הברית-עבור בנים בלבד
« כתוב תגובה #5 ב- : אפריל 11, 2008, 06:21:31 PM »
בס"ד

אליעזר היקר

מאוד חשוב שאתה שואל שאלה זו:

ובכן הוצאת זרע בלילה שנקרא קרי מלשון מקרה בזמן שינה היא אינה חמורה כמו שעושים בכוונה.
למי שרוצה לא להיכשל בקרי לילה צריך מאוד לשמור על העיניים. כאשר רואים דברים לא טובים וצנועים בטלוויזיה וזה מכניס הרהורי עבירה זה עשוי להוביל לכך.

אבל במידה ואתה אינך רואה דברים לא צנועים ולא מהרהר בנשים הרי שקרי אינו נובע מעבירה ואל תצטער יותר מדי על מה שעובר עליך. אם אתה יכול לטבול במקווה טהרה לאחר כל קרי מאוד טוב ומועיל לניקיון הרוחני.

בהצלחה ושבת שלום

אור הגנוז

 • אורח
עוון הברית-עבור בנים בלבד
« כתוב תגובה #6 ב- : אפריל 15, 2008, 05:36:24 AM »
בס"ד

פגם הברית רבינו ז"ל אמר בעניין מה שכתוב בזוהר הקדוש (בראשית קפח) שעל פגם הברית הוצאת זרע לבטלה אין מועיל תשובה עיין שם, שבזה הזוהר אין שום אדם מבין הפשט רק הוא לבד, כי אין הדבר כן רק על הכל מועיל תשובה, והכלל שבאמת מועיל תשובה בודאי על חטא זה, ואפילו אם הרבה חס ושלום לפשוע בזה, ומה שמובא (שם) שאין לו תשובה, הוא בשביל הבחירה והניסיון לראות אם באמת ירצה לחזור בתשובה, כי-על-פי-רוב מי שחטא בחטא המגונה הזה של הוצאת זרע לבטלה, נשבר ונתעקם לבו ודעתו עד שהוא מלא קושיות עליו יתברך, וקשה לו לשוב בתשובה, וזה הניסיון שלו, ועל-כן הוא צריך לשמוע שאין לו תשובה, אבל הכלל והעיקר שבאמת מועיל תשובה בודאי על חטא זה אפילו אם הרבה לפשוע חס ושלום, ועיקר התשובה הוא לבל יעשה עוד מכאן ולהבא, והוא מוכרח לעבור באלו המקומות והעניינים שהיה בתחילה ולהתנסות שם, וכשמרחם על עצמו עכשיו ואינו עושה עוד מה שעשה מקודם, ומשבר תאוותו זה עיקר התשובה.

מוהרנ"ת ז"ל אמר, עיקר התיקון לפגם הברית הוצאת זרע לבטלה, שאדם ישמע לדבר דברי התנגדות על הצדיק האמת, וישתדלו לרחקו לגמרי ממנו, וזה הניסיון של האדם שפגם בפגם הברית, אם זוכה ושובר את כל המניעות ובא ומתקרב אל הצדיק האמת, ויודע ומכיר את מקומו האמיתי, מה שעשה ופגם עד עכשיו, אזי זוכה שהכל מתכפר לו, כי יודע שזה הניסיון שלו, שישמע לדבר כל דבר רע על הצדיק האמת ואנשיו, ואף-על-פי-כן הוא מחזיק מעמד ומתקרב אליו במסירות נפש גדול, אבל אם אינו זוכה, מרוב חטאיו, אזי מתרחק לגמרי ונעשה בעצמו מתנגד גדול, ומבזה את הספרים הקדושים של הצדיק האמת ומדבר עליו כל דבר אסור, וזה סימן שפגם מאוד בחטא המגונה הזה של פגם הברית הוצאת זרע לבטלה, כמו שכתוב (תהילים נה) שלח ידיו בשלומיו חילל ברית, כי אי אפשר לדבר על הצדיק האמת ולבזות את ספריו אלא כשפגם בחטא המגונה הזה של פגם הברית הוצאת זרע לבטלה.
על-ידי הוצאת זרע לבטלה בורא קליפות, המתלבשים בבני-אדם מתנגדים וחולקים עליו, ועושים לו ייסורין.
(ספר המידות, אות ניאוף, סימן כ"ו)


טוב להודות להשם

 • חברים חדשים
 • *
 • הודעות: 9
  • ראה פרופיל
בעניין: עוון הברית-עבור בנים ב
« כתוב תגובה #7 ב- : אפריל 15, 2008, 08:31:45 PM »
תודה רבה על המידע

אור הגנוז

 • אורח
עוון הברית-עבור בנים בלבד
« כתוב תגובה #8 ב- : אפריל 25, 2008, 05:49:43 PM »
בס"ד

קונטרס

התחזקות לימי שובבי"ם
בו יבוארו תיקונים נוראים ונפלאים לפגם הברית – הוצאת זרע לבטלה,
ועצות איך לצאת מהחטא המגונה הזה.

 
בחורים יקרים! שמעו אלי, וישמע אתכם הקדוש-ברוך-הוא; הנביא אומר (ירמיה ג, יד): "שובו בנים שובבי"ם, ארפא משובתכם, הננו אתאנו לך, כי אתה הוי"ה אלוקינו". ידוע מהאר"י ז"ל, שאלו הארבעים יום, שקורין בהם את הפרשיות: ש`מות, ו`ארא, ב`א, ב`שלח, י`תרו, מ`שפטים, שהם ראשי תבות שובבי"ם, נקראים ימי שובבי"ם, ומסוגלים מאוד לתיקון פגם הברית, כמו שקורא הנביא בשם הקדוש-ברוך-הוא: "שובו בנים שובבי"ם ארפא משובתכם" וגו`; אדם שנכשל בפגם הברית, רחמנא לצלן, הוא עוקר את מוחו מבוראו, ולכן החטא הזה הכי גרוע ומגונה ביותר, כי המוח צריך להיות דבוק בהשם יתברך, אדם צריך תמיד לחשוב רק ממנו יתברך, וכשאדם מכניס בראשו שטויות והבלים, הוא עוקר עצמו ממנו יתברך, וכפי שעוקר עצמו משורשו, כן נפגם לו הדעת והשכל, וכפי שנפגמת הדעת, אזי הוא בגלות גדולה מאוד, כי אין גלות גדולה יותר מפגם הדעת.

מהי דעת? "וידעת היום והשבות אל לבבך כי הוי"ה אלוקים אין עוד מלבדו" (דברים ד, לה) – זו עיקר שלמות הדעת, שאדם צריך לזכור תמיד רק מהקדוש-ברוך-הוא, ולא מהבלי הבלים. אומר רבנו ז"ל (ליקוטי מוהר"ן, חלק א`, סימן מט): מהו יצר טוב, ומהו יצר הרע? יצר טוב אלו מחשבות טובות, שאדם חושב רק טוב, שכל העולם כולו זה הקדוש-ברוך-הוא, אני טוב, הקדוש-ברוך-הוא טוב, הבריות טובות, הכל טוב, ומהו יצר הרע? מחשבות רעות, שאדם חושב: אני רע, וכביכול הקדוש-ברוך-הוא הולך עמי ברע, וכולם רעים, המוח שלו נעקר לגמרי מטוב ונכנס ברע. החטא הזה של פגם הברית – הוצאת זרע לבטלה נקרא רע, כמו שכתוב (בראשית לח, ז): "ויהי ער... רע בעיני ה` ", שואל רבנו ז"ל (שיחות הר"ן, סימן רמט): למה נקרא רע בעיני ה`, למה לא כתוב רשע בעיני ה`? אלא מי שחוטא בחטא הזה נעשה רע, איש רע ובלייעל, כעסן גדול, ומוציא עצביו על הזולת; ולכן אם רואים אדם שהוא ממורמר ובדיכאון, צריכים תכף-ומיד לידע, שהוא פגום בברית, אחרת היה תמיד שמח, כי מה יש להפסיד בזה העולם, ערום יצאת מבטן אמך וערום תכנס לבטן האדמה?! אומר רבנו ז"ל (ליקוטי מוהר"ן, חלק ב`, סימן נה): רווח העולם הזה אין לתאר כלל, ואינו צריך להשקיע כלום, כי הכל כבר מוכן בשבילו; אדם מתעטף בכל יום בציצית – הלא זה הבגד של המלך, ומתעטר בתפילין – הלא זה הכתר של המלך, ויש לו שומר על הדלת – הלא זו המזוזה, ומה יש לו להיות שבור?! ולכן אומרים חכמינו הקדושים (מנחות מג:): כל מי שיש ציצית בבגדו ותפילין בראשו ומזוזה על פתחו, הכל בחיזוק שלא יחטא; והלא אנו רואים אדם שיש לו מזוזה, והולך עם ציצית ותפילין, ואף-על-פי-כן הוא חוטא? אלא מאין בא חטא? אומרים חכמינו הקדושים (סוטה ב.): אין אדם עובר עברה, אלא אם-כן נכנס בו רוח שטות; מהי שטות? הפך הדעת. מהי דעת? "אתה הראת לדעת כי הוי"ה אלוקים אין עוד מלבדו", זו דעת – שאדם מכיר שהקדוש-ברוך-הוא נמצא ואין בלעדיו נמצא. אדם שיש בו דעת – יש בו הכל, וכמאמרם ז"ל (נדרים מא.): דדא ביה כלא ביה, דלא דא ביה – מה ביה?! אם יש לאדם דעת, שהשם יתברך נמצא פה אתו, עמו ואצלו, הוא תמיד שמח, ורוקד מרוב שמחה, ואף פעם אינו מקנא בזולתו.

ישנם בני-אדם, שיש להם חלישות הדעת, ומדוע? כי רואים שזולתם מצליחים יותר, או לזולתם יש יותר וכו`, הקנאה באה מחסרון הדעת, מאנוכיות, רק אני ואני, אשר זו גאות ויישות, ובזה דוחים את הבורא יתברך, וכמאמרם ז"ל (ערכין טו:): אמר הקדוש-ברוך-הוא, אין אני והוא יכולים לדור בכפיפה אחת; וכן נאמר (ישעיה נז, טו): "אשכון את דכא", אדם שמחזיק מעצמו, הוא דוחק את רגלי השכינה. ולא בחינם שאומרים חכמינו הקדושים (סוטה ד:): כל המתגאה כאילו עובד עבודה זרה; ומדוע? כי אינו רוצה להכיר שהקדוש-ברוך-הוא פה. ולכן גם מקנא באחר, וחושב: איך יתכן שגם זולתי יעשה דבר טוב?! והקנאה הזו אוכלת בו בכל פה, עד שאומרים חכמינו הקדושים (שבת קנב:): כל מי שקנאה בלבו – עצמותיו מרקיבים [עוד בחיים חיותו]. ובאמת מי שיש בו דעת, רוצה שכל עם ישראל ייזכו זה את זה.

וזה היה משה רבנו, כמו שכתוב (שמות לה, א): "ויקהל משה את כל עדת בני ישראל", משה רבנו היה דעתן של כל בני ישראל, אזי יכול היה לאסוף את כולם יחד, וזהו עד"ת – אותיות דע"ת. כי מי שיש בו דעת, רוצה לזכות את כולם, ושמח בהצלחתם. אבל מי שחסר דעת, יישנה קנאה בלבו, וצרה עינו בשמחת זולתו, עד שחייו אינם חיים. ואומרים חכמינו הקדושים (במדבר רבה, פרשה ט`, סימן יא): אין קנאה אלא לשון כעס; מהיכן בא כעס? מפגם הברית, כשאדם חטא בחטא המגונה של הוצאת זרע לבטלה, הוא תמיד בכעס, איש רע ובלייעל, ושוכב לו במיטתו כפגר, ומבקש נפשו למות, ואינו רוצה לקום. אשר כל זה בא מייאוש עמוק, מדיכאון פנימי. כי אם היו אומרים לו: הנה בחוץ מחלקים שטרות של מאה דולרים בחינם, היה קופץ תכף-ומיד מהמיטה. בשביל כסף שזה עבודה זרה יש לו כוח לרוץ, אבל בשביל הקדוש-ברוך-הוא אין לו כוח. ומדוע נופל בייאוש ושוכב במיטה? כי חטא בחטא המגונה של הוצאת זרע לבטלה.

ולכן דייקא עכשיו בימי שובבי"ם הוא הזמן לתקן זאת, ואיך? על-ידי שנקנה לנו הדעת והשכל, וזהו שאומר הנביא: "שובו בנים שובבי"ם ארפא משובתכם, הננו אתאנו לך, כי אתה הוי"ה אלוקינו", זו עיקר שלמות הדעת, שנדע שהוי"ה הוא אלוקינו. ואומר רבנו ז"ל (ליקוטי מוהר"ן חלק א`, סימן ד`), שעיקר שלמות הדעת, שנדע שהן הוי"ה הן אלוקים – זה דבר אחד. הן מידת הדין הן מידת הרחמים – זה אותו דבר. הקדוש-ברוך-הוא אוהב אותנו ורוצה שנשוב בתשובה. עובר על כל אחד מאתנו צרות וייסורים, מרירות והרפתקאות, אבל איננו שמים לב שהכל מאתו יתברך, ועל-כן אנו כועסים ורוגזים. ולכן אומרים חכמינו הקדושים (שבת קה:): כל הכועס כאילו עובד עבודה זרה, כי אם היה יודע שהכל מלמעלה – לא היה כועס, אלא היה שרוי בלב נשבר.

ומהו ההפרש בין עצבות ללב נשבר? אלא עצבות היינו שאדם בכעס על הקדוש-ברוך-הוא, חס ושלום, ובקושיות: למה לפלוני טוב ולי לאו וכו`, אבל לב נשבר היינו שמסובב פניו לקיר, ומבקש בשברון לב: "ריבונו של עולם, עזרני נא בכל צרותי שעוברות עלי, ריבונו של עולם, אני כל-כך אוהב אותך, מתי אוכל לדבר עמך בצורה כזו, שתענה לי, ואזכה לשמוע אותך, מתי אזכה לדבקות כזו, כצדיקים האמיתיים הנכללים לגמרי באין סוף ברוך הוא, ומייחדים שמות וייחודים, וכשהם מבקשים ממך, ריבונו של עולם, אתה עונה להם" וכו` וכו`. אשר באמת זו המדרגה הכי עליונה, שהדיבור יוצא מפיו, וזוכה לשמוע קול הקדוש-ברוך-הוא המדבר מתוכו, כמו שאומר התרגום על המילים "פנים אל פנים" – ממלל עם ממלל, שהדיבור מדבר מעצמו, כמו שהיה אצל הבית-יוסף (רבי יוסף קארו ז"ל), שהנה הקול יוצא מפיו, וזהו קול הקדוש-ברוך-הוא שיוצא מפי הצדיקים, אשר זו המדרגה הכי עליונה. תתארו לעצמכם שאתם מדברים אל הקדוש-ברוך-הוא, ומזככים עצמכם, והנה הקדוש-ברוך-הוא מדבר אליכם ואומר לכם מה לעשות, היש מדרגה גבוהה מזו?! וכשאדם מצטער למה אינו זוכה להגיע אל זה, ולמה אינו מזכך עצמו כבר להיות כלי לקבל בו את שכינת עוזו יתברך, זה נקרא לב נשבר, שאדם מצטער – איך נפלתי ולכלכתי עצמי, ואיני זוכה להכירו יתברך, וזה הפך מעצבות הנובעת מדיכאון פנימי ודכדוך וכעס על כולם, הנובע מכפירות ואפיקורסות, שחושב, חס ושלום, שהקדוש-ברוך-הוא רוצה להרע לו, ולא להיטיב עמו, אשר באמת השם יתברך אב הרחמן, וחפץ רק להיטיב עם בריותיו.

ולכן דייקא בשבועות אלו מסוגלים לתקן החטא המגונה הזה, הנובע מעיצבון וכעס, כי קורין בהם פרשיות: ש`מות, ו`ארא, ב`א, ב`שלח, י`תרו, מ`שפטים, אשר בהם מסופר שעם ישראל ירדו למצרים, וסבלו סבל גדול מהמצרים, אשר היו מזוהמים ומגושמים מאוד יותר מכל האומות, וכמאמרם ז"ל (עיין זוהר קטז.): אין לך אומה בעולם שהייתה שטופה בכשפים ובזימה ובכל מעשים מכוערים אלא המצרים בלבד; והוצרכו לעבור ניסיונות קשים ומרים, ולראות את כל הזוהמה, ולהרהר הרהורים רעים, ולהסתכל בתמונות תועבה, ולעשות מעשים מגונים, ואחר-כך התגלה אליהם משה רבנו, והדריכם לצעוק אל הקדוש-ברוך-הוא, דייקא מתוך כל המשברים, "והנה צעקת בני ישראל באה אלי" (שמות ג, ט), וזכו שנפתחה להם הדעת להכיר את הקדוש-ברוך-הוא, ועברו את הים וזכו לקריעת ים סוף, ושם נתגלה הבורא יתברך שמו, כמאמרם ז"ל (מכילתא בשלח): ראתה שפחה על הים, מה שלא ראה יחזקאל בן בוזי; משה רבנו פתח את השמיים ושמי השמיים עד שכולם ראו את הקדוש-ברוך-הוא, ואף עוללים ויונקים שמטו דדיהם מפיהם, וצעקו: זה אלי ואנוהו (שמות טו, ב); כי זו מדרגת משה רבנו, שיכול היה להכניס גילוי אלוקות אפילו בגרוע שבגרועים, שגם יכיר את הקדוש-ברוך-הוא, עד שזכינו לקבל את התורה, ואנו לומדים הלכה שבתורה.

וכל אלו הימים שקוראים בהם הפרשיות הנ"ל, נקראים ימי שובבי"ם, והם מסוגלים מאוד לתקן פגם הברית – הוצאת זרע לבטלה. ולכן בואו עכשיו וחיזרו בתשובה שלמה, בואו תקבלו על עצמכם, שמהיום והלאה מפסיקים להיות בכעס, וחדלים לקנא בזולת, ואדרבה, שכל אחד יעשה דברים טובים, ולא תהיה עיניכם צרה, כי הקנאה נובעת משכל קטן כאגוז, שאין יודעים, שהעולם הזה הוא עולם עובר, היום כאן ולמחר בקבר, ולמה איכפת לכם שעוד יהודים מצליחים?!

וזו מעלת ההפצה, להפיץ את ספרי רבנו ז"ל, היינו לגלות לפרסם לעם ישראל את גילוי רבנו ז"ל, ובפרט שכולם צמאים לדבר ה`, ואמר רבנו ז"ל, שבזה שמקרבים אחרים, ימחול הקדוש-ברוך-הוא עוונותינו. כי על כל חטא שחוטאים, צריכים להתענות הרבה מאוד תעניות, על כל פגם הברית – הוצאת זרע לבטלה, רחמנא לצלן, צריכים להתענות פ"ד תעניות, ואם חטא עשר פעמים, צריך לצום שמונה-מאות וארבעים יום, ובקושי יכול אדם לצום יום אחד ביום כיפור או בתשעה באב וכו`, וכמעט פורחת נשמתו ביום הצום וכו`, וכיצד, אם-כן, יצום מאות ימי צומות, אשר זה חשבון של כשנתיים וחצי, שצריך לצום יום יום, ואם נוריד את השבתות וימים טובים, אזי יצטרך לצום כשלוש שנים וכו`, ואם חטא מאה פעמים, צריך לצום שמונת אלפים וארבע מאות ימים, אשר אין זה שייך בכלל, שאדם יחיה כל-כך הרבה זמן, שיוכל להתענות כל-כך הרבה תעניות וכו`, ולצערנו הרב ישנם בני הנעורים, שנכשלו אלף פעמים בחטא המזוהם הזה של פגם הברית – הוצאת זרע לבטלה, אזי צריכים להתענות שמונים וארבעה אלף תעניות, היינו שאדם צריך לחיות לכל הפחות אלפיים שנה. ואף אחד אינו נקי מזה, היינו מהחטא המגונה הזה של הוצאת זרע לבטלה, רחמנא לצלן. ולכן בא רבנו ז"ל ואומר, בזה שהולכים ומקרבים עוד יהודים להקדוש-ברוך-הוא, זה התיקון שלנו. ולכן בזה שמפיצים ומפרסמים ומגלים את אור רבנו ז"ל בעולם, בזה מאירים באחרים את הדעת האמת, דעת רבנו ז"ל, ובזה מתקנים את הפגם הזה.

ולכן ראו לחזור מעכשיו בתשובה שלמה, ותחליטו החלטה נחושה: מעכשיו אנו הולכים להפיץ, מעכשיו אנו הולכים ללמוד חומש ורש"י – שניים מקרא ואחד תרגום, אשר אומר רבנו ז"ל (ליקוטי מוהר"ן, חלק א`, סימן יט), שזה תיקון הברית, בכל יום נלמד ח"י פרקים משניות, שזה הורג את היצר הרע, ומוציא את האדם מהשאול תחתית ומתחתיו, משנ"ה אותיות נשמ"ה, שעל-ידי לימוד משניות מזככים את הנשמה. משנ"ה ראשי תבות (תהילים ל, ד): "ה`עלית מ`ן ש`אול נ`פשי", מי שלומד משנה, הוא מוציא את נשמתו מהשאול. ולכן אל תהיו בטלנים, תלמדו בכל יום ח"י פרקים משניות, רבנו ז"ל נתן תיקון לכמה מאנשי שלומנו להתנהג כך (עיין שיחות מוהר"ן, סימן קפה), אל תסתכלו על אחרים, אשר לא ירחמו עליכם. ועל כולם – תיקחו לעצמכם מסכת תענית, ותסיימו מאה פעמים ואחת מסכת זו, ובסוף תרשמו לעצמכם: סיימתי פעם ראשונה, סיימתי פעם שניה וכו`, ואם תזכו תלמדו גם ירושלמי ובבלי, ויהיה לכם: ב`בלי, י`רושלמי, ת`וספתא – ראשי תבות: בי"ת, שבניתם לכם בית רוחני ממסכת תענית, ולא תצטרכו להתענות יותר, אשר, רחמנא לצלן, כמה שבני הנעורים נכשלים בזה, וצריכים להתענות הרבה מאוד, והנה יש לכם עצה – לקחת מסכת תענית וללמדה מאה פעמים ואחת – ב`בלי, י`רושלמי, ת`וספתא, אז בניתם לכם מאה ואחת בתים למעלה, ויש לכם היכן להתחבא ולהסתתר. ואומר רבנו ז"ל (ליקוטי מוהר"ן, חלק א`, סימן ריד): תלמו"ד גימטריה הקליפה המחטאת את האדם בפגם הברית – לילי"ת, שמכניסה בו ייאוש. ולכן אשרי הזוכה ללמוד תלמו"ד בכל יום, ולהכניע קליפה זו. ואם אדם זוכה לתיקון הברית, תיקון הדעת, הוא תמיד שמח, ואין לו טענות על אף אחד.

ואם-כן התחזקות לימי שובבי"ם – להיות בשמחה, וימים אלו מסוגלים לתקן את החטא המגונה הזה. ולכן אל תהיו בטלנים, תראו לקחת עצמכם בידכם דייקא בימים אלו, ותרבו בצדקה, ותעזרו זה לזה, ותשמרו עצמכם מכעס ומריבות, ותעשו חסד זה עם זה, ותשתדלו לעזור איש לרעהו. כי אצלו יתברך חשוב מאוד חסד, וכמאמרם ז"ל (ילקוט הושע, רמז תקכב): אמר הקדוש-ברוך-הוא, חביב עלי חסד שאתם גומלים זה עם זה, יותר מכל הזבח שזבח לפני שלמה; בזה שאדם גומל חסד עם זולתו, בזה הוא חשוב אצלו יתברך יותר מאלף עולות שהקריב שלמה המלך; ולכן ראו להרבות בגמילות חסד, ואז יעזור לכם הקדוש-ברוך-הוא, ותזכו לתיקון הברית בשלמות, ויהיה לכם שכל ודעת, ואף אחד לא יוכל לעבוד עליכם.

וזכרו היטב, אם תזכו לסיים בכל שנה חמישה חומשי תורה, אם תזכו לסיים בכל חודש שישה סדרי משנה, אם תזכו לסיים בכל שנה ש"ס בגריסה, ומלבד זאת תלמדו מאה פעמים ואחת מסכת תענית, וכן תלמדו את המסכת שאתם לומדים בישיבה, ותחזרו על זה פעמים אין מספר, אז תראו אל אילו אורות תזכו, שלא תארתם ולא שערתם כלל.

ועל כולם – תהיו רק בשמחה; כי זאת תדעו, אשר פגם הברית מביא לאדם דיכאון פנימי, ולכן ראו לעשות כל פעולות שבעולם להיות בשמחה, וכך אומר רבנו ז"ל (ליקוטי מוהר"ן, חלק א`, סימן קסט): מי ששמח תמיד, הקדוש-ברוך-הוא שומר את בריתו שלא יפגום בו.

ולכן, בחורים יקרים! אם רצונכם להתחתן, דעו לכם, שהכתובת שלכם אצל רבנו ז"ל, כי בפרוש אמר רבנו ז"ל (חיי מוהר"ן, סימן תקצה), זכיתי לדעת מעניין שידוכים, מה שכל גדולי הדור לא זכו. וכן מובא בדבריו ז"ל (ליקוטי מוהר"ן, חלק א`, סימן פט), שהצדיק הוא השדכן, המשדך כל השידוכים בעולם.

ובאמת למה אתם חושבים, שהסמ"ך-מ"ם לקח עצמו עלי כל-כך? כי הוא חושש, שאני הולך לחתן את כל הבחורים, וממילא אין לו מה לעשות בכל העולם, ולכן הוא צועק בכל העולמות: אם אתם לא תתפסו נשמה זו, אני אתפוס אותה, ואענה אותה ואכניסה לבית-סוהר וכו`.

אך מה אומר דוד המלך? (תהילים ב, ד): "יושב בשמיים ישחק, הוי"ה ילעג למו", הקדוש-ברוך-הוא שוחק מהסמ"ך-מ"ם – אתה תתפוס את הצדיק ותענה אותו?! הלא היכן שנמצא, הוא ידאג שכל הבחורים והבחורות ימצאו זיווגם, ולא יועיל לך מאומה!

ולכן תעשו ככל יכולתכם להתפלל עלי, שהקדוש-ברוך-הוא יצילני מהסמ"ך-מ"ם הרשע הזה, הלא הוא השטן, וכל יום תתבודדו עלי חמש דקות, ותזכירו אותי לטובה, ואני מבטיחכם, שכולכם תמצאו זיווגכם, העיקר שתיראו להיות שמחים ועליזים, אשר זו התחזקות לימי שובבי"ם.

נא ונא אבקש את כולכם, שכל אשר דיברתי וכתבתי לכם עכשיו, יכנס היטב בלבכם, ואז לרב טוב הצפון והגנוז תזכו, אשריכם ואשרי חלקכם!

תם ונשלם, שבח לאל בורא עולם!

eliezer93

 • בנים
 • חברים מתקדמים
 • *****
 • הודעות: 66
  • ראה פרופיל
בעניין: עוון הברית-עבור בנים בלבד!!
« כתוב תגובה #9 ב- : מאי 11, 2008, 03:39:55 AM »
עכשיו אני כמעט לא מסתכל על תמונות אבל הבעייה שכל מה שראיתי נחרט לי במוח  :'(  יש לי קרי מתוך מקרה כמעט כל יום, בעיקר בשבתות כי כשנחים ואני יושן יותר, אבל זה בכלל נחשב לחטא אם זה מתוך שינה???


הקב"ה אנחנו מחכים לגאולה הקרובה!!!

שמעון כהן

 • מנהל הפורום - לפניות בנושא הפורום ניתן לפנות אלי
 • צוות הפורום-מנהל
 • שותפים מלאים בפורום
 • *****
 • הודעות: 4279
  • ראה פרופיל
  • ספר תורה
בעניין: עוון הברית-עבור בנים בלבד!!
« כתוב תגובה #10 ב- : מאי 11, 2008, 04:20:53 AM »
קודם כל חשוב להיות בספק אינטרנט רימון - כי הוא מאפשר רמות סינון, ועדיף הרמה הגבוהה ביותר.
בענייןי קרי - אז יש ספר בשם תנא דבי אליהו - שאומרים שמומלץ לקרוא בו לפני שינה למניעת מקרים כאלה.
בהצלחה
סט של הזוהר מתוק מדבש - כנסו
ספר זוהר מתוק מדבש
 
מעוניינים בארגז לספר תורה? כנסו תיקים לספר תורה
בברכה,
סופר - כתיבת ספר תורה

אור הגנוז

 • אורח
עוון הברית-עבור בנים בלבד
« כתוב תגובה #11 ב- : מאי 11, 2008, 04:28:45 AM »
בס"ד

מתוך אתר כיפה
http://www.kipa.co.il/ask/show/119643

קרי לילה

תוכן השאלה
אני כבר מספר חודשים מצליח להתגבר על היצר ולא להוציא שז"ל, ותמיד חשבתי שאם אני יצליח להתגבר אז אני יצליח להשמר מכך..אבל,עכשיו,אחרי שאני מצליח להתגבר על כך ביומיום,אז בלילה יש לי קרי לילה,זה קורה לי כמעט פעם בשבוע-שבועיים,ולפעמים אם אני מצליח להחזיק שבועיים שלוש אז פתאום יש לי קרי לילה אחרי שהתפללתי שחרית! (ז"א אני מתפלל שחרית ואז חוזר לנמנם ואז זה קורה לי).
אני לא יודע מה לעשות,אני כל כך הרבה זמן מנסה
תוכן התשובה
שלום וברכה!

קרי לילה הוא מצב פזיולוגי נורמלי, לכן את תבהל ממנו. אמנם יש אפשרות לצמצם אותו. תלמד תורה לפני השינה, אל תאכל מאכלים בשריים , שמנים וחריפים בערב בסמוך לשינה ( כנ"ל לגבי בקר ). כאשר יש לך חלום טמא, תעשה כל מאמץ להתעורר ולהעיף את החלום הזה. תדע, עדיין יתכנו מקרים של קרי, כי מדובר בפזיולוגיה ואל תבהל מזה וכפי שאמרתי, תנסה לצמצם את התופעה.

בברכה,

חיים דב בריסק, צוות ישיבת הר עציון
התשובה התקבלה מצוות ישיבת הר עציון
בתאריך ח´ סיון ה´תשס"ז
תגיות: נידוי קרי שז"ל שזל הוסף תגית

:: תגובות
ו..? (מוטי)
מה עושים במידה ויצא קרי? האם ישנם ימי נידוי כלשהם (או אי קבלת תפילות) ?ובמקרה של שז"ל? תודה מראש
תגובת הרב:

ניתן להכנס למקלחת ולעמוד מתחת לזרם של המים במשך כ- 10 דקות. המהדר ילך לטבול במקווה. חוץ מזה אין שום נידויים או איסורים.
דווקא שמעתי (רועי)
שיש 40 יום נידוי,האם זה נכון?
תגובת הרב:

לא נכון.

עידו

 • משתמש כבוד
 • שותפים בפורום
 • *****
 • הודעות: 199
  • ראה פרופיל
בעניין: עוון הברית-עבור בנים בלבד!!
« כתוב תגובה #12 ב- : מאי 25, 2008, 07:11:52 PM »
בס"ד

יש ספר שקוראים לו "טהרת הקודש" של הרב אהרון ראטה זצוק"ל
ממליץ מאוד לקנות את הספר הזה הוא מחזק מאוד בשמירת הברית
שמירת העיניים ושמירת המחשבה איך לתקן ועוד..
ברגע שקוראים בספר הזה ובאמת מבינים מה זה שמירת הברית והכול
אז כבר חושבים פעמיים לפני שמסתכלים על משהו לא צנועה זה ממש מחזק
ועוזר להתגבר על היצר אני ממליץ לכולם לקרוא ולקיים.
אין לנו על מי להישען אלא רק על אבינו שבשמיים!! 

חיים-זה כמו אופניים:
אם קשה לך - אתה עולה,
אם קל לך - אתה יורד,
ואם אתה עוצר-אתה נופל
----------------------------------
הסתכל לאן אתה הולך,
אחרת תגיע לאן שאתה מסתכל

אור הגנוז

 • אורח
בעניין: עוון הברית-עבור בנים בלבד!!
« כתוב תגובה #13 ב- : מאי 25, 2008, 07:15:42 PM »
בס"ד

קראתי את הספר הזה מתחילתו ועד סופו. ספר חשוב ומעניין מאוד כולו כתוב ברוח הקודש. לרב נתגלו סודות עצומים לפני כתיבת הספר.

אור הגנוז

 • אורח
בעניין: עוון הברית-עבור בנים בלבד!!
« כתוב תגובה #14 ב- : אוקטובר 01, 2008, 11:51:53 PM »
בס"ד

תיקון בימי השובבי''ם

כידוע גדל חובת הזהירות בקדשת הברית, באסור השחתה ושמירת העינים. וחטאת נעורים היא מהדברים הקשים שהתקון שלהם קשה מאד. ולפי דעת רבנו האר''י ז''ל זיע''א יש חובה קדושה להתענות ימים ושבועות כדי לתקן מה שפגם גם בגלגולים אחרים. ויש נוסעים לגולן ועושים שם גלגולי שלג כדי לתקן, ועוד ועוד תקונים כדי לזכך את עצמם ולחזר בתשובה.

אולם בדורות שלנו שירדה חלשה לעולם, קשה מאד להרבות בתעניות וסגופים כאלו, ודעת גדולי ישראל וראשי הישיבות שליט''א, שהעקר להרבות בלמוד התורה, שזה מכפר על הכל. וכלשון המשנה (פרק קמא דפאה) ותלמוד תורה כנגד כלם, גם כנגד כל התעניות. ועין משנה ברורה בבאור הלכה (סימן תקע''א), מה שכתב בזה. וכן דוד המלך אומר (תהלים פד, יא) ''כי טוב יום בחצריך מאלף'' , ופרש רש''י יום אחד בלמוד תורה ובערב למות, עדיף מלהיות מלך אלף שנה. וחז''ל דרשו (שבת ל:) יום אחד של תורה עדיף מאלף קרבנות. ומרן שליט''א אמר: שעה של תורה עדיפה מאלף תעניות. וכן כתב מרן רבנו הסטייפלר בקריינא דאיגרתא עין שם. ומי שלא חושב כך, יש לו בעיה באמונה שאינו מבין ואינו מאמין במעלת וכח התורה הקדושה. ועין אור החיים הקדוש (פרשת שמות) שלאחר קבלת התורה גם אם חטא האדם עד שנפל בשער הנון של הטמאה חם ושלום, יש לו תקנה על ידי התורה הקדושה.

ובעצם, הסבה שיש חובה לעשות תעניות לדעת רבנו האר''י ז''ל היא כדי להמית את מלאכי החבלה שנבראו מחמת ההנאה גופנית של העברה, ולכן כדי להמיתם במקום תעניות עדיפה שבירת התאוות ושמירת העינים, וזוהי דרגה גבוהה של בן תורה כמו רבנו הקדוש ורבי יוסי (שבת קיח:). ולכן, דבר גדול עושה בן תורה ובעל תשובה שמדקדק בשמירת העינים, וגם כשהוא מתרחץ שומר על עיניו. וכשרוחץ גופו ורגליו, סוגר עיניו שלא להביט. ואיש כזה נכנס למקום טמא ויוצא קדוש ואשריו. ובדף המצרף בזה מבאר מהו התקון הכללי האמתי המתאים לבן תורה ובעל תשובה בדורנו, כדי להשלים ולשבץ עצמו בדרגות שבקדושה ויצליח להתמיד הלאה כפי ההנהגות המצורפות ספר קטן זה. ועל דף זה חתמו ואשרו הרב הגאון מזכה הרבים בנן של קדושים רבנו בן ציון מוצ י שליט''א והרב הגאון המקבל שידיו רב לו בקבלה רבנו בניהו שמואלי שליט''א, ואשרינו שזכינו לכך.

תקון כללי בימי השובבי''ם לעוון הידוע

א. להרבות בלמוד התורה הקדושה, ללא דבורים ולא להביט אנה ואנה.

ב. להתגבר על התאוות והרצונות. ולהתחזק הרבה במדת הענוה, אהבת חסד, ובעקר לעזר לבני המשפחה.

ג. לאכל פעמים בשבוע שני וחמישי ארוחת צהרים בימי השובבי''ם, לחם שחר מאתמול עם כוס תה בלבד, ולברך ברכת המזון בכונה ובדמעות.

ד. פעם בשבוע להכין מאכל משבח הערב לחך, וכשאוכל חצי סעודה טרם ששבע, יפסיק מלאכל ונחשב לו כתענית.

ה. להתחזק מאד בשמירת העינים, ולקים דברי חז''ל הקדושים (סנהדרין צב) כל המסתכל בערוה קשתו ננערת, ופרוש רש''י שם.

ו. ללמד כל יום מוסר חצי שעה, ולקרא עשרה פרקי תהלים. ולעין כל יום בדברי השלחן ערוך ומשנה ברורה בבאור הלכה (סימן תקעא), וספר פלא יועץ (ערך תענית).

הנני מצטרף לבל הנ''ל בן ציון מוצפי.

אני מצטרף לנ''ל שבתב מורה צדק הגאון רבי חיים רבי שליט''א בניהו שמואלי.

מרוקאי

 • בנים
 • חברים חדשים
 • *****
 • הודעות: 49
  • ראה פרופיל
בעניין: עוון הברית-עבור בנים בלבד!!
« כתוב תגובה #15 ב- : דצמבר 29, 2008, 01:43:42 AM »
איני רוצה להיות בבחינת שופך מים קרים, אבל אני רוצה להעיר פה הערה.ישנם שיטות אשר לא מעודדות קריאה בספרים כגון אלו שהוזכרו מעיניין שמירת הברית, לא בעיון רב מדי על כל פנים.הסיבה לשיטתם היא שלא יהיה בבחינת 'נושא ונותן' עם יצר הרע.פרוש הדברים, לא להיכנס לשקלא וטריא עם יצר הרע, ובעיניינים אלו בפרט, שכן ע"י כך מעסיק את מחשבתו באותו עיניין, וממילא ע"י כך מחזק את תוקף העיניין במחשבתו ועלול לצאת שכרו בהפסדו, שכן "הוא (יצה"ר)מאש {ובפרט תאווה זו אשר בוערת באדם בכל איבריו והיא הקשה ביותר, שכן מצינו ביוסף הצדיק שנקרא כך משום שעמד בניסיון שמירת הברית, ומכאן אומר הזוהר אשר כל מי שעומד בתאווה זו נקרא צדיק!} ואני בשר ודם" ודי לחכימא.אמנם חשוב להבין ולדעת מעיניין זה, היינו ידיעת האיסור וחומרתו, פגמו בעליונים ותחתונים ותיקונו, אך לא טוב (לעניות דעתי המרובה) להתעמק יתר על המידה, ובפרט לגדור גדרות אשר הם מעבר לכוחו של האדם ע"מ שלא יצא שכרו בהפסדו.מעיניין כך שמעתי פעם דבר תורה יפה:בתפילת ערבית אנו אומרים(ברכת השכיבנו) "...שבור והסר השטן מלפנינו ומאחרינו..." והנה מלפנינו מובן, שכן כאשר אדם רוצה לעכבנו הוא עומד מלפנינו, עוצר בעדנו מלהיתקדם קדימה, זה מובן.אך מה פשר מאחרינו?באמת לפעמים יצה"ר בא במסווה של מצווה, הוא דוחף ומעודד את האדם להיתעוררות והיתחזקות, עשה כך, תלמד כך, תנהג כך, רק עכשיו למד להניח תפילין והנה הוא כבר מחכה לזמן רבינו תם ביציאת שבת.(!)היצר דוחף ודוחף מאחורה, אבל לא ע"מ לעודד ולחזק אותך, אלא כדי להפיל אותך, להפיל אותך (אשר על כך נאמר כבר החיפזון מהשטן), אם תרצו יצה"ר נותן לנו את הדחיפה בירידה, רק שם תופסי מהירות (מכאן יובן גם מה שאמרו גדולים - ישנה דרך קצרה ארוכה ודרך ארוכה שהיא קצרה, והמבין יבין.)
אני באמת חושב שצריך להיות מקושר עם רב ת"ח כשר והגון אשר מתאים לכל אחד באשר הוא ומכיר את השואל אישית ולקבל ממנו דעת תורה באיזה ספרים ללמוד, כמה ללמוד והאם בכלל ללמוד מאותו עיניין והרי אין חכם כבעל ניסיון.ידועה הגמרא המפורסמת בברכות כמדומני אשר "הבטלה מביאה לידי שיעמום" ומפרש רש"י על אתר- שיעמום:שיגעון.ידוע הרי שחטא זה של ניאוף מביא את האדם לשיגעון, כמובא באריכות בספרים ואין המקום להאריך כאן.ולכן צריך להשתדל להיות עסוק כמה שניתן, ע"מ לא להגיע לידי בטלה שהיא אם כל חטאת, ובפרט לימוד בעיון.ישנם תיקונים רבים לפגם הברית, אך אני רואה שב"ה הם כבר מובאים פה.כדאי רק זאת לומר, פעמים רבות, וזה בהמשך לדברי הפתיחה שלי, לימוד מוסר או לימוד בספרים כגון אלו שמוזכרים פה, עלול גם להחליש מכיוון שהוא מעלה ומזכיר לאדם את מעשיו, וככל שאדם לומד יותר על חומרת העוון הוא נהיה יותר עצוב עד שהוא מגיע למצב של כאשר אבדתי אבדתי ,חליליה וצא ובדוק.לכן צריך לדעת שכח התשובה הוא מעל הטבע "ואין הקב"ה בא בטרוניה עם בריותיו".מה שהיה היה, מה שיש כעת הוא מרגע זה.שהרי לפני שעשה תשובה היה שנוא לפני המקום ומרגע שעשה תשובה הרי הוא אהוב כלפי המקום(על דרך דברי הרמב"ם בהלכות תשובה).ולכן ממילא ע"י רגע אחד נעשה אדם בריה חדשה וזהו המנוף של האדם להתחיל ולהיתקדם קדימה.דבר נוסף, ובזה אעמוד, טבע האדם שכאשר הוא בורח הוא מסתכל אחורה לראות היכן עומד רודפו ועד כמה הוא רחוק ממנו.כאשר בורחים ליצ"ר ומתרחקים ממנו אסור להביט אחורה כלל!רק להמשיך ולברוח קדימה.ויש בזה סוד גדול.כולנו מכירים את הסיפור של אשת לוט, שבעת בריחתה בזמן שהמטיר ה' אש וגופרית על סדום ועמורה הביטה לאחור בניגוד לציווי המלאכים (ויהי כהוציאם אותם החוצה, ויאמר: 'הימלט על נפשך, אל תביט אחריך, ואל תעמוד בכל הכיכר'  בראשית יט, יז) ונהפכה כתוצאה לנציב של מלח.והנה מעניין מדוע נהפכה לנציב ודווקא של מלח.חשבתי לעניות דעתי אולי יש סוד בדבר - ידוע הרי שאנשי סדום ועמורה היו רגילים במידות רעות ומגונות ואשר תושביהן 'קנו' לעצמם שם גנאי כזה שעד היום סדום ועמורה משמשות סמל לרשע ולקהילה חוטאת (לסדום היינו, לעמורה דמינו).מלח כידוע יש לו בין יתר מעלותיו ותכונותיו תכונה של שימור(שימור בשר לאורך זמן לדוגמא).כאשר אדם מתחיל לברוח מרשתו של יצה"ר, הוא חייב לברוח בזריזות מבלי להביא לאחור - אל עבר עברו.רק לנוס קדימה כל הזמן, אחרת אם יעצור באיזה זמן ויביט לאחור -תראה מה היה איתך פעם, איזה מעשים עשית, כמה ציערת ופגעת, את מי אתה מרמה וכו אתה נהיה נציב, היינו ניצב, דורך במקום, וכאשר אתה עושה כן יצה"ר מהר מאוד ידביק אותך.וזה דייקא למה מלח, מכיוון שמלח הוא עיניין של שימור, אתה לא רוצה שיצה"ר יקפיא אותך וישמר אותך במקום במצב כזה של ייאוש ועצבות ולא יתן לך להתקדם במעלות הקדושה "איפה שאתה זה טוב, לא צריך יותר מזה, זה לא אתה, לא תחזיק מעמד" וכו שבכך הוא משמר אותך ושומר אותך תחת משמרתו.

אור הגנוז

 • אורח
בעניין: עוון הברית-עבור בנים בלבד!!
« כתוב תגובה #16 ב- : דצמבר 29, 2008, 03:16:47 AM »
בס"ד

הדברים שאתה כותב מאוד יפים אבל אם אתה מתכוון לספר של הרב אהרון ראטא בשם: "טהרת הקודש" אז אני קראתי ספר זה ואיני חושב שיש מישהו אשר מעיז לחלוק עליו אם כדאי ורצוי לקרוא בו או לא.
כל הספר נכתב ברוח הקודש ומחזק מאוד. גם אם אדם יקרא בספר ויכול להעלות לו דמיונות הרי זה רק למשך הקריאה ולא לתמיד אבל צריך כל גבר לקרוא את חומרת האיסורים למי שעובר עליהם ושכרו של מי ששומר את הברית וזה דבר שמאוד מעודד להיות בין אותם נוטרי ברית.

מרוקאי

 • בנים
 • חברים חדשים
 • *****
 • הודעות: 49
  • ראה פרופיל
בעניין: עוון הברית-עבור בנים בלבד!!
« כתוב תגובה #17 ב- : דצמבר 29, 2008, 10:49:37 PM »
בס"ד

הדברים שאתה כותב מאוד יפים אבל אם אתה מתכוון לספר של הרב אהרון ראטא בשם: "טהרת הקודש" אז אני קראתי ספר זה ואיני חושב שיש מישהו אשר מעיז לחלוק עליו אם כדאי ורצוי לקרוא בו או לא.
כל הספר נכתב ברוח הקודש ומחזק מאוד. גם אם אדם יקרא בספר ויכול להעלות לו דמיונות הרי זה רק למשך הקריאה ולא לתמיד אבל צריך כל גבר לקרוא את חומרת האיסורים למי שעובר עליהם ושכרו של מי ששומר את הברית וזה דבר שמאוד מעודד להיות בין אותם נוטרי ברית.
אני חושש שלא הבנת.אני לא דיברתי על ספר כזה או אחר (כולל זה שאתה מציין) באופן פרטי.אני מדבר על הרעיון באופן כללי אשר לפי כמה שיטות גורס לא לשאת ולתת עם יצה"ר בנושאים כגון אלו מהטעמים הנ"ל.כמובן וכמובן שעל כל אדם מוטלת החובה ללמוד מעיניין וחומרת האיסור הנ"ל ממש כמו  כמו שיש חובה ללמוד הלכות ציצית ותפילין ואין סתירה כל וכלל, אך בעניין זה בפרט לא טוב להתעכב יתר על המידה כמו שהסברתי.הרב ראטה אכן היה אדם צדיק וקדוש והוא אכן כתב את ספריו ברוח הקודש ודבריו דברי אלוקים חיים ואין חולק עליהם, שכן אמת היא רק אחת ובודאי ובודאי שאין פסול בקריאת ספריו.יחד עם זאת, אם תבדוק היטב תגלה שבחלק לא מבוטל בעולם הישיבות ספר זה אינו על המדף!אני רוצה לספר לך משהו, הכרתי אדם שהיה (ועדיין) תלמיד בישיבה מאוד ידועה ומוערכת בפ"ת למתחזקים וחוזרים בתשובה שסיפר לי שיום אחד הוא עיין בספר מעיניין שמירת וטהרת הברית (איני יודע אם היה זה ספרו של הרב ראטה),ורבו הבחין בכך ("תפס אותו" אם להשתמש במילים של אותו אדם) ולקח לו את הספר.אותו אדם אמר לי אח"כ שראש הישיבה אמר לו לא ללמוד מעניין זה באותו ספר יותר.ראש הישיבה הזה הוא רב ת"ח וירא שמיים בסדר גודל רציני ובעל שם שאני בטוח ששמעת עליו.עכשיו כמו שאמרתי, אין ח"ו פסול בספר, אך חזקה על אותו ראש ישיבה שידע מה הוא עושה.אתה אומר שקראת את הספר עד סופו והוא חיזק אותך - יישר כח על כך!יכול מאוד להיות שאולי דווקא לאחר שאדם מתחתן הוא מסוגל יותר ללמוד דברים מסוג אלה, שאז יש לו בלשון ההלכה "פתו בסלו", אך זו רק השערה שלי ותו לא.אני לא יודע מאיזה אסכולה אתה, אני רק יכול לומר לך שאמר לי פעם אדם גדול בתורה, שישנם כאלו שלא לומדים אפילו מוסר מכיוון שזה עלול לגרום להם למרה שחורה.אני מניח שכל הדעות כשרות ומדובר בעיניין של השקפה.החשוב ביותר הוא להתיעץ על כל צעד ושעל עם רב ירא שמיים שיתן הדרכה נכונה וישרה.

אור הגנוז

 • אורח
בעניין: עוון הברית-עבור בנים בלבד!!
« כתוב תגובה #18 ב- : דצמבר 29, 2008, 11:06:20 PM »
בס"ד

הדברים שאתה כותב בהחלט מאוד חשובים ולא כדאי להתעמק בהם יותר מדי במיוחד לרווקים. אבל הדור שלנו מאוד פגום בברית (אני כותב כאשר יש לי זמן באתר נוסף) והרבה מאוד שאלות הינן בנושא הזה דווקא. כמעט אין הודעה שלא עוסקת בפגם הברית. אז ישנם בספר הרבה עצות טובות וסגולות והאם צריך להגיע לזקנה כאשר בטל היצר על מנת לדעת כיצד להינצל מן היצר?

אני מקווה שאני מספר את הדברים כראוי:
מסופר על מלמד אחד שהיו לו המון תלמידים ולשנה אחת הגיע אליהו הנביא וכל הילדים או רובם נפטרו. אליהו הנביא אמר שכולם נפטרו בגלל שפגמו בברית. אם אותו מלמד חי בדורות עברו והילדים ככה נפטרו מה נאמר אנו בדור שבחורות הולכות כמעט ערומות ברחוב ובכל מקום רואים פרסומות וטלוויזיה מציצה בכל מסעדה ובית מלון ועוברים ברחובות ורואים פרסומות ואפילו ברחובות חרדים כבר קשה לעבור אז אותו מלמד היה אשם שלא למד עם התלמידים על חומרת הפגם ולכן הם נפטרו. ישנה בושה למלמדים לדבר על הנושא וכאשר הם רואים תלמיד הקורא בנושא הם מתביישים ואוסרים עליו ללמוד בו? הלוואי היו מדברים עם הילדים על הנושא!!

קראתי על האוטיסטים באחד המאמרים שבאה קבוצת תלמידים אל אחד האוטיסטים. הילד היה מבוהל וברח. כאשר הרגיעו אותו שאלו אותו מה קרה שהוא נמלט בבהלה מן החדר? והילד ענה שהילדים פגמו בברית והוא רואה מעליהם וסביבם יצורים מפחידים מאוד.
הילדים ענו שלא ידעו את חומרת העוון ולא למדו על כך מעולם. מי אשם? המלמדים שלא רצו לשוחח עם התלמידים על כך. מצוות הוכח תוכיח את עמיתך לא קיימת רק בנוגע לשמירת שבת אלא גם בנושא הזה. תראה כמה שאלות יש בפורום בנים סביב פגם הברית. אנחנו יכולים לומר להם לא ללמוד ולא להתעסק בזה רק בגלל שהיצר ירדוף אותם מאחוריהם? אנחנו כאן בכדי לספק תשובות בכל נושא שהוא הקשור ליהדות וגם בנושא הזה. עדיף שנענה לבחורים מאשר שיחפשו תשובות באתרים עם פרסומות ותמונות לא צנועות.

מרוקאי

 • בנים
 • חברים חדשים
 • *****
 • הודעות: 49
  • ראה פרופיל
בעניין: עוון הברית-עבור בנים בלבד!!
« כתוב תגובה #19 ב- : דצמבר 30, 2008, 12:02:12 AM »
בס"ד

הדברים שאתה כותב בהחלט מאוד חשובים ולא כדאי להתעמק בהם יותר מדי במיוחד לרווקים. אבל הדור שלנו מאוד פגום בברית (אני כותב כאשר יש לי זמן באתר נוסף) והרבה מאוד שאלות הינן בנושא הזה דווקא. כמעט אין הודעה שלא עוסקת בפגם הברית. אז ישנם בספר הרבה עצות טובות וסגולות והאם צריך להגיע לזקנה כאשר בטל היצר על מנת לדעת כיצד להינצל מן היצר?

אני מקווה שאני מספר את הדברים כראוי:
מסופר על מלמד אחד שהיו לו המון תלמידים ולשנה אחת הגיע אליהו הנביא וכל הילדים או רובם נפטרו. אליהו הנביא אמר שכולם נפטרו בגלל שפגמו בברית. אם אותו מלמד חי בדורות עברו והילדים ככה נפטרו מה נאמר אנו בדור שבחורות הולכות כמעט ערומות ברחוב ובכל מקום רואים פרסומות וטלוויזיה מציצה בכל מסעדה ובית מלון ועוברים ברחובות ורואים פרסומות ואפילו ברחובות חרדים כבר קשה לעבור אז אותו מלמד היה אשם שלא למד עם התלמידים על חומרת הפגם ולכן הם נפטרו. ישנה בושה למלמדים לדבר על הנושא וכאשר הם רואים תלמיד הקורא בנושא הם מתביישים ואוסרים עליו ללמוד בו? הלוואי היו מדברים עם הילדים על הנושא!!

קראתי על האוטיסטים באחד המאמרים שבאה קבוצת תלמידים אל אחד האוטיסטים. הילד היה מבוהל וברח. כאשר הרגיעו אותו שאלו אותו מה קרה שהוא נמלט בבהלה מן החדר? והילד ענה שהילדים פגמו בברית והוא רואה מעליהם וסביבם יצורים מפחידים מאוד.
הילדים ענו שלא ידעו את חומרת העוון ולא למדו על כך מעולם. מי אשם? המלמדים שלא רצו לשוחח עם התלמידים על כך. מצוות הוכח תוכיח את עמיך לא קיימת רק בנוגע לשמירת שבת אלא גם בנושא הזה. תראה כמה שאלות יש בפורום בנים סביב פגם הברית. אנחנו יכולים לומר להם לא ללמוד ולא להתעסק בזה רק בגלל שהיצר ירדוף אותם מאחוריהם? אנחנו כאן בכדי לספק תשובות בכל נושא שהוא הקשור ליהדות וגם בנושא הזה. עדיף שנענה לבחורים מאשר שיחפשו תשובות באתרים עם פרסומות ותמונות לא צנועות.
כן, אתה מספר נכון.זה סיפור מתוך 'תנא דבי אליהו'.שמעתי את זה בערך לפני 12 שנה בדרשה של הרב דניאל זר בנושא שמירת הברית.אני נורא לא אוהב את השימוש -ניצול שעושים באוטיסטים אבל זה נושא אחר.אני לא יודע אם יש למלמדים בושה כמו שאתה אומר שתלמידים קוראים בספרים כאלה,  אני מניח שתלוי מאוד אם האדם הוא במסגרת של ישיבה או לא.שאתה בישיבה אתה נמצא באוירה מוגנת יותר, ממש חממה, שלא לדבר על כך שישנם סדרי לימוד קבועים וקוי הנחיה להבדיל ממי שאינו בישיבה.זכורני ששמעתי בשם גדול אחד שאמר אם אני לא טועה בשם הרב קנייבסקי שליט"א שמספיק לבחור ישיבה רק לאכול ולשתות בישיבה אפילו אם לא לומד מאשר יהיה ברחוב אם המראות שהולכות שם.תראה משהו אדוני, אתה נראה לי אדם רציני אז אני אגיד לך ככה, עושה לי לא טוב לראות אנשים שמתחילים להתנהג ולחשוב מוזר פתאום אחרי שהם נכנסו לעיניין הזה של טהרת הברית.זכורני מקרה אם מישהו שהיה איתי בקורס בצבא, בחור דתי מאוד, ממש צדיק, הוא אמר לי משהו כזה:"אם תראה בחורה, פשוט תחשוב שזו מפלצת"!עכשיו מה אני אגיד לך, אנשים טובים כמוך וכמו עוד כמה פה באתר עושים עבודה טובה עם נערים שפונים עם שאלות  מנושא זה.אחרים לעומתם,(ישיבות, רבנים מסוגים שונים) קולטים אנשים כאלה וממש מפחידים ומלחיצים את החבר'ה האלה, ומבקשים מהם בבת אחת לשנות מוד.מה קורה, הבן אדם נותן פול גז והנה כבר נגמר לו הדלק אחר זמן קצר ואתה רואה אותו שבר כלי.אתמול הבן אדם היה מה שהיה, חזר בתשובה, התחתן בשידוך, עכשיו חמותו רוצה לדבר איתו, להגיד לו משהו, והוא עם הפנים לרצפה, עכשיו אם היא לא לבושה צנוע מובן,  אבל אם היא לבושה כמו הרבנית קוק והוא עדיין מביט אל הרצפה, החמה מתעצבנת, נהיית מרירה, לא מבינה מה קורה, מתחילים לריב, הלו זה בשביל מה?אין שיקול דעת!כמדומני היה זה רבי שחפץ היה לדבוק ב ד' אמותיו בלבד ולא עלתה בידו, אז מה אדם מחפש עכשיו להתחכם?! אז אני כמובן לא רוצה לדבר על 'דרשנים' חסרי אחריות שכל הזמן מדברים מעניין גיהנום ועונשים, אשר זה לבד מוביל ל"באר שחת".אכן, צריך ללמוד ולדעת ולשאול מנושאים אלו, זו לא שאלה, ישנם אפילו סימני הלכה ברורים בשו"ע וקצש"ע מעניינים אלה, אך לא בריא להתעמק בכך יתר על המידה.זו דעתי והשקפתי.אפשר אולי שיקבעו מספר אנשים לימוד משותף בחברותא בנושא זה, אולי אף מספרי הרב ראטה, פעם בשבוע, שע"י כך יקבעו חוק בנפשם לשמור עיניין זה, ובפרט שטובים השניים מו האחד.אין לי יכולת להעלות פה על הכתב כל מה שבלבי, כי מה שהלב חושק הזמן עושק, ובאמת יש לי הרבה ביקורת אך אניח לכך.

אור הגנוז

 • אורח
בעניין: עוון הברית-עבור בנים בלבד!!
« כתוב תגובה #20 ב- : דצמבר 30, 2008, 01:01:00 AM »
בס"ד

טוב אני לא חושב שחייבים להסכים בכל דבר בינינו. ולא נורא אם אני חושב אחרת ממך או להיפך. העיקר הוא הכוונה לאמת.
לגבי אמירה מפלצת והקצנה אצל אנשים זה אולי קיים בתחילת ההתקרבות אל בורא עולם אבל אחרי שנה שנתיים כולם מתאזנים בסופו של דבר ומוצאים את האמת כפי שהיא מתבטת בחיי היום יום ובמקום להעליב מתחילים לדבר בנחת אל אחרים. גם אני עברתי שלב זה בתחילת הדרך אבל לאחר כמה חודשים הפכתי לאדם ריאלי והבנתי שלא ניתן לשנות את האנשים ואז במקום להפחיד אותם דיברתי אליהם בדברי תורה שנעמו לאוזניהם זה גירה אותם למחשבה והתעניינות.
לגבי הפחדות ודיבורים על גהינום יש אנשים שלא עובד עליהם ויש אנשים שכאשר מגלים את הדברים נבהלים ומתחזקים. כל אדם לפי האופי שלו. אין שיטה אחת אלא המקל והגזר.

אור הגנוז

 • אורח
בעניין: עוון הברית-עבור בנים בלבד!!
« כתוב תגובה #21 ב- : פברואר 01, 2009, 12:33:44 AM »
בס"ד

לידיעת חברי הפורום ואורחים הקוראים את החומר החשוב בנושאים הללו:

נפתח פורום סודי והשאלות ותשובות הנמצאים בפורום בנים יועברו אליו בשל עדיפות מטעמי צניעות, שכן החלטנו שנושאים מעין אלו עדיף שישאלו רק בפורום בנים חסוי ושבנות לא יוכלו לצפות בשאלות ותשובות הכתובים בפורום זה. כך תרגישו יותר בנוח לשאול ולהתייעץ בנושאים מעין אלו בצינעה ולא מעל גבי הפורום לעיני כולם.

כל מי שמעוניין להיכנס ולקרוא שאלות ותשובות נוספים בנושא שמירת הברית יצטרך להירשם לפורום המאוחד ויקבל סיסמה שתאפשר לו כניסה ואלו אשר כבר רשומים בפורום יוכלו לפנות אלי או לרב שמעון ויקבלו סיסמה ומעתה יוכלו להתייעץ בכל נושא שיחפצו לשאול בצינעה בלבד.

בהצלחה לכולנו ושנרבה קדושה בישראל עוד ועוד.

SAGI

 • אורח
בעניין: עוון הברית-עבור בנים בלבד!!
« כתוב תגובה #22 ב- : מרץ 14, 2013, 11:21:22 PM »
אחי עם על הברית בשוגג רבי אהרון ראטה מדבר בחומרה והדברים מרוב עוצמת הקדושה מבהילים  איך אתה אומר אין כלום  אתה צודק מאוד ב99 ממה שרשמת  אבל יש לפעמיים אנשים קוראים הם באים להתגבר בעניין קרי ואומרים אז כיאלו נעשה בטעות וכו וזה חמור  מאוד  כי ברגעש אדם מוציא כמו שהרב רפאל זר אומר כל שס''ה  גידו ורמ''ח אבירו טמאים לגמרי   ועד שלא עושה תשובה שלמה בדמעות ובלב שלם ולא משנה מה הסיבה ולא חוזר על אחת וניטהר במקווה רק אז ה' סולח לו כי הזרע לבטלה זה קליפה גדולה שגורמת לאטימות עליו לכן כמה שזה קשה וברחוב חושבים בלתי אפשרי  צריכים לשמור עיניים כמה שייותר עד 100 אחוז  ולהתפלל ולהתחזק ולבקש מבורא עולם רחמים רבים על הנפילות וליתקון החטא ולהקפיד לעשות מצוות עם כמה שיותר שמחה לא להתעסק במחשבה על מה קרה בעבר ולחשוב על התמונות אלה להתעסק כמה שיותר להיות עסוק בתורה  ולנקות תראש כי תורה נמשלה למים וחטאים לשמן  ושמים עולם אז השמן צף ובסוף נעלם.

אור הגנוז

 • צוות הפורום-מנהל
 • שותפים מלאים בפורום
 • *****
 • הודעות: 13727
  • ראה פרופיל
בעניין: עוון הברית-עבור בנים בלבד!!
« כתוב תגובה #23 ב- : מרץ 17, 2013, 12:54:00 AM »
אחי עם על הברית בשוגג רבי אהרון ראטה מדבר בחומרה והדברים מרוב עוצמת הקדושה מבהילים  איך אתה אומר אין כלום  אתה צודק מאוד ב99 ממה שרשמת  אבל יש לפעמיים אנשים קוראים הם באים להתגבר בעניין קרי ואומרים אז כיאלו נעשה בטעות וכו וזה חמור  מאוד  כי ברגעש אדם מוציא כמו שהרב רפאל זר אומר כל שס''ה  גידו ורמ''ח אבירו טמאים לגמרי   ועד שלא עושה תשובה שלמה בדמעות ובלב שלם ולא משנה מה הסיבה ולא חוזר על אחת וניטהר במקווה רק אז ה' סולח לו כי הזרע לבטלה זה קליפה גדולה שגורמת לאטימות עליו לכן כמה שזה קשה וברחוב חושבים בלתי אפשרי  צריכים לשמור עיניים כמה שייותר עד 100 אחוז  ולהתפלל ולהתחזק ולבקש מבורא עולם רחמים רבים על הנפילות וליתקון החטא ולהקפיד לעשות מצוות עם כמה שיותר שמחה לא להתעסק במחשבה על מה קרה בעבר ולחשוב על התמונות אלה להתעסק כמה שיותר להיות עסוק בתורה  ולנקות תראש כי תורה נמשלה למים וחטאים לשמן  ושמים עולם אז השמן צף ובסוף נעלם.
בס"ד

שבוע טוב
לא הבנתי למי מכוונת תגובתך והיכן קראת
אנא צטט את ההודעה ואבין למה כיוונת

דודו

 • אורח
בעניין: עוון הברית-עבור בנים בלבד!!
« כתוב תגובה #24 ב- : יולי 24, 2014, 03:59:50 PM »
מאמר מאוד יפה !
חייב לציין
אומנם ארוך אבל מאוד אהבתי...

מארק

 • אורח
בעניין: עוון הברית-עבור בנים בלבד!!
« כתוב תגובה #25 ב- : נובמבר 01, 2017, 07:31:24 PM »
שלום.
לאחרונה התנסיתי בתמצית צמחית חדשה המיועדת לעדן משמעותית את היצר המיני.זה פשוט עשה אצלי ניסים גלויים וע"כ אני מפרסם לכולי עלמא.
מצ"ב הקישור לדף הפייסבוק שלהם
https://www.האתר אינו עומד בתקנון הפורום.com/tikunolam18/

 

הגעת למקום הנכון! החיים שלך עומדים להיות יותר טובים, עם קורסים לחיים טובים! הצוות שלנו הכין למענכם 25 קורסים מעניינים ומועילים ביהדות, רוחניות, מימוש עצמי ועוד.
 • כל הקורסים בחינם לזיכוי עם ישראל היקר!
 • אין לכם שום התחייבות
 • ניתן להסיר את עצמכם מכל קורס בלחיצת כפתור אחת
 • המיילים שלכם לא יועברו לאף אחד
 • מעכשיו תוכלו לפתוח את היום את היום ברגל ימין!
אני ממליץ להירשם מקסימום ל - 3 קורסים, על מנת שתספיקו להתענג על המידע הנשלח אליכם, תמיד ניתן להחליף בין הקורסים או להירשם לעוד קורסים. כל כך טוב לפתוח את היום ברוחניות, תורה, עידוד וחיזוק! אשמח לקבל כל הערה לשיפור, וכל הצעה לקורס נוסף, אני מכין קורסים נוספים ולכן כל הערה והצעה תתקבל בברכה ובשמחה. שלכם, שמעון כהן וצוות קורסים לחיים טובים :) ***

קורס הלכה יומית ילקוט יוסף, הלכות שבת

במייל שלך יחכו 2 הלכות שימושיות (בדרך כלל) בהלכות שבת החשובות! מהספר ילקוט יוסף, חשוב ללמוד הלכות בכל יום, חשוב ללמוד הלכות שבת! 'כל השונה הלכות בכל יום, מובטח לו שהוא בן העולם הבא'. הירשמו עוד היום לקורס בחינם ותהנו ***

הלכה יומית לנשים

בכל יום תקבלי 2 הלכות קצרות מיוחדות לנשים - תחילת הבוקר, תפילה, נטילת ידיים ועוד בשפה קלה ומובנת כל השונה הלכות בכל יום - מובטח לו שהוא בן העולם הבא הירשמי עוד היום לקורס בחינם ותהני ***

קורס משיבת נפש - רבי נחמן

מי בימינו לא נופל, קם, שוב נופל, מתייאש קצת, מחכה לעידוד, מחכה לחיוך, מחכה לסימן לאור מבורא עולם, מי מאיתנו לא רוצה איזה משהו שיעודד אותו, שיקרב אותו בדרך האהבה האינסופית של בורא עולם אלינו. משיבת נפש - הספר שמתאים כל כך לדורינו, מתאים כל כך לתהפוכות והמניעות שעוברים על כך אחד ואחת מאיתנו, אני ממליץ מאוד להירשם ולהתבשם מאורו של רבי נחמן, לקבל עידוד וחיזוק יומי, באהבה ובשמחה. הירשמו עוד היום לקורס בחינם ותהנו ***

קורס זוגיות לגברים בלבד

הנה זה הגיע! ביקשתם, קיבלתם, קורס זוגיות לגברים בלבד, עצות, הדרכות לשיפור הזוגיות מאת הרב אפרים עובד, מומלץ. גם טיפ אחד שיוסיף אושר בביתך,שווה את ההרשמה לקורס! הירשמו עוד היום לקורס בחינם ותהנו ***

קורס זוגיות לנשים בלבד

הנה זה הגיע! ביקשתן, קיבלתן, קורס זוגיות לנשים בלבד, עצות, הדרכות לשיפור הזוגיות מאת הרב אפרים עובד, מומלץ. גם טיפ אחד שיוסיף אושר בביתך,שווה את ההרשמה לקורס! הירשמו עוד היום לקורס בחינם ותהנו ***

קורס הצלחה בחינוך ילדים

מי מאיתנו לא רוצה ילדים מחונכים, דרך ארץ, יראת שמים? כולנו עסוקים, עבודה, לימודים, מטלות הבית, פרנסה, אבל אנחנו רוצים להשקיע בחינוך כי הכל שווה בשביל לזכות לילדים מחונכים, צדיקים ושומרי תורה ומכבדים את ההורים, הזולת. קבלו קורס חינוך ילדים מאת הרב אפרים עובד שליט"א הירשמו עוד היום לקורס בחינם ותהנו ***

קורס השתפכות הנפש - רבי נחמן

ספר השתפכות הנפש על מעלת התפילה וההתבודדות דיבור עם השם ביום יום בכל שעה ובכל רגע, מנוקד ומפוסק, מומלץ לכל מי שרוצה להתחזק במעלת התפילה והדיבור הישיר עם אבינו היקר בורא עולם. הירשמו עוד היום לקורס בחינם ותהנו ***

קורס שכר שמירת שבת - סיפורים

בכל יום תקבלו סיפורון על מעלת ושכר שמירת שבת הירשמו עוד היום לקורס בחינם ותהנו ***

קורס אורות התשובה - הרב קוק

זכינו להכין קורס נוסף מספרי הרב קוק - אורות התשובה, בכל יום תקבלו קטעים קצרים מתוך הספר אורות התשובה, השפה של הרב היא קצת פיוטית ועמוקה, ולכן לא תמיד קל להבין. בכל זאת יש הרבה פנינים ורעיונות בספר שכן ניתן להבין. אפשר לנסות, מקסימום אתם תמיד יכולים להסיר עצמכם מהקורס. הירשמו עוד היום לקורס בחינם ותהנו ***

קורס אורות האמונה - הרב קוק

זכינו להכין קורס נוסף מספרי הרב קוק - אורות האמונה, בכל יום תקבלו קטעים קצרים מתוך הספר אורות האמונה, השפה של הרב היא קצת פיוטית ועמוקה, ולכן לא תמיד קל להבין. בכל זאת יש הרבה פנינים ורעיונות בספר שכן ניתן להבין. אפשר לנסות, מקסימום אתם תמיד יכולים להסיר עצמכם מהקורס. הירשמו עוד היום לקורס בחינם ותהנו ***

חכמת הרבי מליובאוויטש

זכינו להכין קורס המכיל תורתו, חכמתו ועיצותיו של הרבי מליובאוויטש, בכל יום תחכה בתיבת המייל שלך 2 קטעים קצרים ממכתביו ומעצותיו לחיים טובים, שמחים ויהודיים. הירשמו עוד היום לקורס בחינם ותהנו ***

סודות הביטחון העצמי

כולנו שואלים את עצמינו מידי פעם: האם ביטחון עצמי זו גאווה? מה חכמת היהדות מלמדת אותנו על הערכה עצמית? עד כמה להתחשב בדעותיהם של אחרים? על שאלות מרתקות אלו ועוד, נלמד בקורס הבא. הקורס מבוסס על הספר "הדרך להערכה עצמית" מאת הרב אהרון פרידמן ובאישורו. הירשמו עוד היום לקורס בחינם ותהנו ***

קורס תומר דבורה

הספר "תומר-דבורה", נכתב על ידי המקובל האלקי הרב משה קורדובירו רבו של האר"י הקדוש.הספר עוסק ב- 13 מידות הרחמים של הבורא. הספר מלמד אותנו כיצד להידבק ב- 13 מידות הרחמים של הבורא נאמר בשם ה"דברי חיים" מצאנז זיע"א שספר זה הוא סגולה בדוקה לכל מחלה, ובפרט כנגד המחלה הנוראה, רח"ל. השל"ה הקדוש כותב: "כל מי שרגיל בספר הזה מובטח לו שהוא בן העולם הבא". הירשמו עוד היום לקורס בחינם ותהנו ***

גליה - מסרים מעולם האמת

מסרים מחזקים מהילדה גליה - הילדה מתקשרת עם אמא שלה בשיטה מיוחדת ומעבירה מסרים מחזקים הקטעים מתוך הספר גליה - מסרים מעולם האמת מחזקים גם היום ומתאימים למצבינו היום הירשמו עוד היום לקורס בחינם ותהנו ***

קורס קיצור ליקוטי מוהר"ן

רוצה התחזקות יומית? רוצה עידוד ודברי חכמה מרבי נחמן מברסלב? קבל בחינם בכל יום קטעי חיזוק, חכמה, עוצמה מדבריו החשובים והקדושים של רבי נחמן מברסלב. הירשמו עוד היום לקורס בחינם ותהנו ***

קורס קאוצינג יהודי - אימון אישי

רוצה להתקדם בחיים האישיים? רוצה לדעת את השקפת התורה לגבי השתדלות לעומת ביטחון? האם כדי להיות מצליחנים מספיק לשבת בבית ולבטוח על בורא עולם? בקורס יחכה לך בכל יום תובנה חדשה, עידוד הכוונה ודחיפה הקורס מבוסס על הספר "גם אתה יכול" מאת הרב אהרון פרידמן ובאישורו. הירשמו עוד היום לקורס בחינם ותהנו ***

קורס זוהר יומי

במייל שלך יחכה קטע קטן של זוהר עם הפירוש בעברית, זכות גדולה ועצומה לקרוא אפילו קטע קטן מהזוהר הירשמו עוד היום לקורס בחינם ותהנו ***

קורס תהילים יומי

במייל שלך יחכה בכל יום פרק תהילים 1 כך תסיימו את כל ספר התהילים בהשקעה של כמה דקות ביום בלבד! הירשמו עוד היום לקורס בחינם ותהנו ***

קורס 2 הלכות שמירת לשון

במייל שלך יחכו בכל יום 2 הלכות שמירת לשון, זכות גדולה ללמוד בכל יום קטע לשמירת הלשון, המצווה בין החשובות ביותר בבין אדם לחבירו הירשמו עוד היום לקורס בחינם ותהנו כל הקורסים בחינם לזיכוי עם ישראל היקר! אין לכם שום התחייבות, ניתן להסיר את עצמכם מכל קורס בלחיצת כפתור אחת. טוב לפתוח את היום בדברי תורה עידוד וחיזוק, המיילים שלכם לא יועברו לאף אחד, נסו ותהנו ***

קורס שמירת עיניים

במייל שלך יחכה חיזוק ועידוד בנושא החשוב של שמירת העיניים, שמירת הנשמה היהודית, מיועד לגברים הירשמו עוד היום לקורס בחינם ותהנו ***

קורס רמבם הלכות דעות

במייל שלך יחכה קטע- סעיף אחד מדברי הרמבם הלכות דעות - המכיל עיצות חכמות וחשובות לבריאות הגוף והנפש, פילוסופיית חיים, שמירת החיים, הגוף והנשמה. הירשמו עוד היום לקורס בחינם ותהנו ***

קורס בדיחה יומית

במייל שלך תחכה לך בדיחה יומית ותמונה מצחיקה - הכל כשר בלי לשון הרע, בלי תמונות לא צנועות, שתהיה מצוות השמחה בצורה כשרה ונקיה! הירשמו עוד היום לקורס בחינם ותהנו כל הקורסים בחינם לזיכוי עם ישראל היקר! אין לכם שום התחייבות, ניתן להסיר את עצמכם מכל קורס בלחיצת כפתור אחת. טוב לפתוח את היום בדברי תורה עידוד וחיזוק, המיילים שלכם לא יועברו לאף אחד, נסו ותהנו ***

קורס משנה אבות - משנה 1 בכל יום

במייל שלך תחכה משנה אחת ממסכת אבות בכל יום הירשמו עוד היום לקורס בחינם ותהנו ***

קורס מסילת ישרים הרמח"ל

במייל שלך יחכה קטע קטן ומחזק מהמסילת ישרים - ספר מחשבה, חכמה וחיזוק מהמקובל הרמח"ל הקדוש - ספר חשוב מאוד!! הירשמו עוד היום לקורס בחינם ותהנו