Welcome, Guest. Please login or register.

כתב נושא: הכל על קניות בתשלומים, תשלומים בכרטיס אשראי  (נקרא 1310 פעמים)

אור הגנוז

• צוות הפורום-מנהל
  • שותפים מלאים בפורום
  • הערכה: +0/-0
    • ראה פרופיל
בס"ד

הכתבה מאתר כיכר השבת
הכל על קניות בתשלומים, תשלומים בכרטיס אשראי
"לחם לבן, חלב, ביצים, חמאה. אפשר לתת לך צ'ק לעוד חודשיים? לא? טוב אז אני אשלם באשראי אבל תפרוס לי לחמישה תשלומים" נשמע לכם הגיוני? זה מה שאתם עושים ברשתות השיווק המאפשרות לכם לפרוס את התשלומים על כלכלת הבית שלכם. האם זו הדרך? על כך בכתבה שלפניכם • וגם, האם יש איסור רבית על קנייה בתשלומים
מישאל לוי

ט' בשבט תשעב   14:54  02.02.12

חשתי רטט בכיסי, הוצאתי את הכשר שלי מהכיס, ומשום מה ידי גם רטטה, לאה מהבנק הייתה על הקו "מישאל מה קורה? האוברדרפט שלך מסכן את הבנק בפשיטת רגל" "גברת לאה הסירי דאגה מלבך" עניתי "מעתה אני מתחיל לפרוס תשלומים, ותוך חודש חודשים אני סוגר את ה'אובר'”

עבר חודש עברו חודשיים, ומשום מה המינוס בבנק רק הלך ותפח, בחינת "מוסיף והולך כשיטת בית הלל" מאוד נפלאתי - הרי החלטנו אני ואשתי- זו ביתי- על 'הדוק חגורה'?
הוצאנו את ספר הזיכרונות מהבוידעם, ניערנו אותו מהאבק שדבק בו, והחלנו מוצאים בחשש את פירוטי האשראי שלנו מאז תחילת השנה.

בחשבון הראשון, מאלול תשע"א הכל נראה ורוד, המספרים היו בירוק, והיתרה בחשבון "האברך" (סטודנט) שלנו מעולם לא נראתה טובה יותר. גם עמלות לא היו, תודות להבנקאים הציונים שהחליטו החלטה אסטרטגית, להשוות את מעמדם שלה הסטודנטים ואברכי הכולל (כנראה מתוך הידיעה שגם כך יתפרנסו מהריביות על המינוס).

בחשבון השני היתרה כבר הצטמצמה מאוד, עקב שורה שחזרה על עצמה שוב ושוב וז"ל "תשלום 2 מתוך 4” בחשבון השלישי, המספרים כבר היו אדומים, והשורה דלעיל חזרה על עצמה פעמים רבות יותר, נוספו גם חידושים כמו: "תשלום 3 מתוך 4” או עמלות עקב מינוס.

נפל לי האסימון – הוצאות קבועות שכל חודש חוזרות על עצמם נפרשו לחודשים רבים. "הרי" התחלתי להתפלפל עם עצמי בניגון ישיבתי "כל חודש אני מוציא 2000 ש"ח בקניית מזון וכלכלת בית, אם כן פרסתי את אותם 2000 ש"ח לתשלומים, ואין מאין להחזיר את התשלומים הבאים מכיוון ששוב בחודש הבא אני יוציא שוב 2000 ש"ח על כלכלת בית"

התפלאתי על עצמי איך נפלתי בבור כזה, הרי החשבון כל כך פשוט? לאחר 'סיעור מוחות' בו השתתפו אני ואשתי, הגענו למסקנה הבאה: המשכורת של אשתי פלוס המלגה שלי מהכולל מגיעים לסך 3918 ש"ח, ככל הנראה הסכום הנ"ל לא הספיק (למרות ששמעתי שאני חי על חשבון משלם המיסים) ובמקום להגדיל הכנסות פשוט פרסנו לתשלומים.
רצתי לגמ"ח "חסדי חיה שרה" לקחתי הלוואה ללא רבית, שתכסה את המינוס, ואמרתי לעצמי "מכאן ולהבא חושבנא טבא," ומכאן ולהבא איני משלם בתשלומים, אלא אם כן ישנו 'חשש פיקוח נפש'.

ברוך השם חפץ ה' בידנו הצליח, ואט אט התאמנו את רמת ההכנסות לרמת ההוצאות. תוך חצי שנה התחלתי לראות מספרים ירוקים בפירוטים שהגיעו מהבנק. כמובן שגם הייתי חייב להגדיל את רמת ההכנסות ,אז התחלתי מוכר מיני פרקמטיא במחסן הצמוד לביתי,
ועם המון סייעתא דשמייא הגעתי לאיזון תקציבי.
מתי כן לקנות בתשלומים?

ברכישות "חד פעמיות" כמו: רכב, דירה, מקרר ובקצרה כל דבר שמחירו עולה יותר מהמשכורת החודשית שלנו אפשר לפרוס לתשלומים, בלי להתעלם כמובן מהעובדה, שאם עד עתה כל המשכורת שלנו הייתה פנויה להוצאות שוטפות מעתה אנו מוכרחים להוריד את התשלומים הקבועים.
גם תשלום על שירות לתקופת זמן מוגבלת אפשר לפרוס לדוגמא: טסט לרכב או ביטוח רכב/בריאות וכו'. התשלומים הנזכרים ניתנים לפריסה משתי סיבות. הראשונה, הם תשלומים המתחייבים מאורח החיים שלנו (כלומר אם רמת החיים שלנו מאפשרת רכב אז אנו חייבים לשלם ביטוח). והשנייה, כי כרטיס האשראי מחליף את הוראת הקבע הישנה והרעה (שהייתה חוזרת ומחייבת אותנו בעשרות שקלים) לכן כל דבר שמשולם דרך הוראת קבע אפשר גם לפרוס לתשלומים בכרטיס האשראי כתחליף, אבל, שוב, בלי לשכוח שההכנסה הפנויה שלנו מצטמקת.
האם יש איסור ריבית על קנייה בתשלומים?

הרב פריד, מבית ההוראה "חניכי הישיבות" אומר בשיחה ל"כיכר השבת" "שמכיוון שהריבית על פריסת תשלומים בכרטיסי אשראי היא קבועה כלומר על כל דחיית תשלום תשלמו0.45 אג' אין בזה איסור ריבית מכיוון שאין קשר בין הכביכול הלוואה שחברת האשראי נותנת לבין העמלה ואפשר לייחס את העמלה להוצאות של חברת האשראי שנותנים את השירות של דחיית תשלומים”.
אבל אם עמלת הריבית מתחשבת לפי סכום ההלוואה או סכום הדחייה הרי יש בזה ריבית ודרוש "היתר עיסקא”.
השורה התחתונה

• בדקו את פירוטי החשבונות הקודמים שלכם וצרו רשימה של הוצאות חודשיות/שנתיות בליתי משתנות.
• אל תחלקו לתשלומים את הוצאות השוטפות שרשמתם לפי ההנחיה הקודמת (כגון מזון, כלכלת בית ובגדים)
• עצרו לרגע, וחשבו את הסכום הפנוי האמיתי! במשכרות שלכם (הורידו כל תשלום שהוא וודאי)
• חלקו לתשלומים רק הוצאות חד פעמיות גדולות.
• לאיזון התקציב כדאי לקחת הלוואה חד פעמית מגמ"ח או מהבנק (הריבית של הלוואה מהבנק נמוכה כמעט תמיד מהריבית על המינוס בבנק)

dovber

• מנהל בצוות הפורום
  • שותפים מלאים בפורום
    • ראה פרופיל
בעניין: הכל על קניות בתשלומים, תשלומים בכרטיס אשראי
« כתוב תגובה #1 ב- : פברואר 08, 2012, 10:11:18 PM »
בס"ד

סליחה שאני מוסיף כאן,אך זה גם קשור קצת לנושא..
שמתי לב להתנהגות מוזרה של ישראלים בודדים.
לא יודעים להתאפק, רעבים-קונים ישר מה שמוצאים, רוצים לשתות-קונים בקבוקון מסכן של מיץ "טבעי" (עאלק) תמורת סכום שאפשר לקנות בעדו 3 בקבוקים של 2 ליטר מים נקיים,קונים במכונות כל מיני במבות שעולות פי 2 יותר מאשר יש בסופר..
טוב, אם התקציב מרשה וההוצאות האלו מובנות מאליו -מילא,אבל אנשים חיים בדוחק גם בגלל זה.
אז עוד כלל מועיל,לעניות דעתי: הולכים לקניות כאשר שבעים. ואז לא יקנו כל מיני שטויות שרק עושות טעם בפה..
ועוד כלל:לשמור על ארוחות מסודרות,הכוונה שיהיו באותו פרק זמן כל יום ושיהיו מזינות. לאלה שבדיאטה מומלץ לא לקנות כל מיני חטיפים-אין שם דברים מועילים לגוף ולארנק..

אור הגנוז

• צוות הפורום-מנהל
  • שותפים מלאים בפורום
    • ראה פרופיל
« כתוב תגובה #2 ב- : פברואר 09, 2012, 03:03:21 PM »
בס"ד

יש הרבה מה לדבר על הרגלי הקניות
יצא לי כמה פעמים לראות משפחה שכולם אצלם עם פיגור קל
האבא האמא והבן מגיעים לקניות
ממלאים עגלה עם מוצרים וביניהם חטיפים

באמצע הקניות אני רואה אותם תמיד פותחים שקיות חטיפים ושתיה קלה ואוכלים ושותים מהם באמצע החנות
מן הסתם הם ישלמו עליהם אבל זה תמיד מצחיק לראות את חגיגת האוכל אצלם באמצע קניות  cx

כבר הבאתי בעבר מאמר כדומה לזה שלא יוצאים לקניות כאשר האדם רעב
שאז התאווה לקנות אצלו גם מה שהוא אינו צריך

האמת שגם אני כבר שנים רבות קונה בכרטיס אשראי
והכל בתשלומים
אומנם מקסימום לרוב רק עד 2 תשלומים
אבל גם זה מאוד לא נוח כי השובר ישראכרט מלא עם תשלומים מלפני חודש ולחודש הבא ומה שעכשיו
אז בלי נדר החלטתי שבחודשים הקרובים אעבור באופן הדרגתי לקנות בכסף מזומן בלבד

זהבי

• משתמשת כבוד
  • שותפים מלאים בפורום
  • שים מבטחך באבא שבשמיים והוא ישמור אותך בשני ידיים!
    • ראה פרופיל
« כתוב תגובה #3 ב- : פברואר 09, 2012, 06:47:41 PM »
בס"ד

ללא כל ספק התשלום בכרטיסי האשראי הוא בור ללא תחתית.
קשה מאוד לעקוב על התשלום גם לאלה המדקדקים בבדיקות.
אנשים סומכים על כרטיס האשראי בקניות, אך לא מודעים שמשלמים על זה ביוקר.
גם אני פעם קניתי ופינקתי את משפחתי ע"י קניות בכרטיס האשראי.
וראיתי שנכנסתי ל"חור" עמוק. כל מה שהופקד והמינוס חגג.
לפני כשנה השתחררה תוכנית חיסכון ועם ההבראה והביגוד שקיבלתי מהעבודה, סגרתי את כל חובותיי בבנק, הפסקתי לקנות בכרטיס האשראי. וברוך ה', אין לי מינוס. אני קונה הכל במזומן. יש לי כסף אני קונה רק מה שצריך. וגם מצליחה לחסוך מהמשכורת. כך ברגע שיצטבר לי סכום כסף אני אקנה משהו לבית וכו'.. ובכרטיס האשראי אני משתמשת למשיכת מזומנים, ותשלום עזרא ראשונה למשהו שצריך לשלם דחוף ובשליטה.
את כל התשלומים שלי אני משלמת במזומן, פרט לתשלום לקופת חולים.(ביטוח משלים).
פעם הורינו כך התנהלו, ואני חושבת שזו הדרך הנכונה להיות בשליטה.
אם היה לנו עודף כסף, אז שום אמצעי תשלום לא היה מדאיג ומונע ממני לשלם.

ערב טוב
זהבי4
תודה רבה לבורא עולם.
הקב"ה אנחנו אוהבים אותך.
אמירת התהילים היא זכות לא חובה.
וכולם מוזמנים לזכות. נזכה לבשורות טובות,ישועות ניסים ונפלאות.
 תתגשמנה כל משאלות ליבם של כלל ישראל לטובה.
ותשלח במהרה מן השמיים רפואה שלמה לכל עמו ישראל. מנוחה ורחמים לכלל נשמות ישראל.תהילים מסוגל לכל הישועות

יעל.א.

• מנהלת בצוות הפורום
  • שותפים מלאים בפורום
  • בס"ד,כל הזכויות שמורות לאהובה קליין-מנהלת בפורום.
    • ראה פרופיל
« כתוב תגובה #4 ב- : פברואר 12, 2012, 09:41:57 PM »
בס"ד
כרטיסי אשראי מרמים אותנו,שיש לנו אפשרות של קניות רבות,פשוט מעבירים,מחלקים לתשלומים,וכבר מוכנים לקנייה הבאה..
מי שאין לו בקרה רצופה על תקציבו החודשי,כדאי באמת שיקנה רק במזומן.
אך מי שיודע שהוא אחראי,ומחשב את הוצאותיו,יכול לקנות באשראי עם יד על הדופק כל הזמן.
לגבי קניית מזון לא בריא ולא מזין,זה כבר נושא בפני עצמו,אך ברור שזה סתם בזבוז כסף לשם מילוי תאוות בלבד.
ומבחינה חינוכית גם מעבירים לילד מסר שאפשר לקנות הכל ובלי בקרה,העיקר שזה טעים "וזה מצדיק את הקניה"...
כשאני הייתי ילדה,קינוח בשבילנו היה:אגוזים,שקדים,תפוזים,וופלים,עוגיות טבעיות(מאפה ביתי),גלידה,שוקולד חלב פשוט(בלי כל השדרוגים)..וכו'.
היום כל קינוח מלווה בטונות של צבע מאכל,חומרים כימיים,וחומרים משמרים-פשוט מרעילים אותנו,ובמיוחד את הילדים בשם הכסף!

dovber

• מנהל בצוות הפורום
  • שותפים מלאים בפורום
    • ראה פרופיל
« כתוב תגובה #5 ב- : פברואר 12, 2012, 11:43:01 PM »
בס"ד

אני זוכר תמונה אחת באחד הימים..
הולך ברחוב באחת השכונות בעירי,ורואה ילד תימני קטן רץ ומוצץ פלפל ירוק חריף ;D
זאת אומרת,זה קינוח בשבילו;D

לגבי הקניות,ראיתי משהו שמציע דואר ישראל.
זה 2 סוגי כרטיסים,מין ארנק אלקטרוני.
הראשון מוגבל לסכום של 1000 ₪,עם קצת עמלות,שניתן לקנות גם בחו"ל
השני -עד סכום של 2500$ או 9999 ₪
ניתן פשוט למסור כסף לפקיד והוא "מטעין" את הכרטיס בסכום הנקוב,מינוס עמלת פתיחת כרטיס.
האמת,זה עניין אותי ואני חושב לעשות משהו כזה.

זה הקישור לכרטיס היותר "זול"
http://www.israelpost.co.il/postshirut.nsf/misparid/163?OpenDocument

וזה-לכרטיס השני
http://www.israelpost.co.il/content.nsf/pages/visa_dollar_prepaid?opendocument

מעניין לדעת מה אתם חושבים ;D

dovber

• מנהל בצוות הפורום
  • שותפים מלאים בפורום
    • ראה פרופיל
« כתוב תגובה #6 ב- : פברואר 13, 2012, 11:56:55 AM »
בס"ד

עדכון טרי, ישר מבית האתר היבואן שמביא מחו"ל.
הם לא מקבלים תשלומים באמצעות כרטיסי דואר הנ"ל, כיוון שהחברות איתן הם עובדים דורשות זיהוי של חברת האשראי.
אמנם ניתן לשלם באמצעות חשבון PAYPAL..
אז זה מתבטל מבחינתי.

אור הגנוז

• צוות הפורום-מנהל
  • שותפים מלאים בפורום
    • ראה פרופיל
« כתוב תגובה #7 ב- : פברואר 13, 2012, 11:31:40 PM »
בס"ד

כבר החודש הזה התחלתי לשנות את שיטת הקניות
קשה בבת אחת לעבור לקניה במזומן כאשר קיימים עוד חובות על תשלומים קודמים
אז התחלתי מהחודש לקנות חצי במזומן וחצי בתשלומים כפי שנהגתי עד היום
וב"ה בתוך חודש חודשיים אעבור לחלוטין לשיטת קניות במזומנים בלבד

dovber

• מנהל בצוות הפורום
  • שותפים מלאים בפורום
    • ראה פרופיל
« כתוב תגובה #8 ב- : פברואר 14, 2012, 01:00:19 AM »
בס"ד

ישר כח !

אפשר גם לשלם באשראי,אך בתשלום אחד.
רק צריך לא להתפתות להצעות הקופאיות כמו "אתה יכול לקנות את זה ב-10 תשלומים שוים" וכד'..
אמנם יותר בריא לבקר מדי פעם בבנק,למשוך כסף מזומן ועל הדרך לראות מה מצב החשבון (זה אני מייחס לעצמי)..

יעל.א.

• מנהלת בצוות הפורום
  • שותפים מלאים בפורום
    • ראה פרופיל
« כתוב תגובה #9 ב- : פברואר 14, 2012, 07:18:32 PM »
בס"ד

ישר כח !

אפשר גם לשלם באשראי,אך בתשלום אחד.
רק צריך לא להתפתות להצעות הקופאיות כמו "אתה יכול לקנות את זה ב-10 תשלומים שוים" וכד'..
אמנם יותר בריא לבקר מדי פעם בבנק,למשוך כסף מזומן ועל הדרך לראות מה מצב החשבון (זה אני מייחס לעצמי)..
בס"ד
היום אפשר לעשות כמעט הכל דרך האינטרנט,לבדוק את החשבון-כל הפרטים,חסכונות,הזמנת צ'קים,העברה מבנק לבנק...ולא משלמים עמלה.הכי נוח,קל ומהיר.לפחות כך בבנק הפועלים..
גם משיכת מזומן אפשר לתת הוראה באתר של הבנק וכשאתה מגיע לכספומט  ניתן לך הכסף ללא כל פעולות מיותרות.
וגם את הדואר של הבנק אפשר לקבל כשנכנסים לחשבון...זו למשל דוגמא לנוחות שבאינטרנט...דברנו על כך בפורום אחר...

אור הגנוז

• צוות הפורום-מנהל
  • שותפים מלאים בפורום
    • ראה פרופיל
« כתוב תגובה #10 ב- : פברואר 14, 2012, 11:42:54 PM »
בס"ד

למי שיכול כמו שיעל כתבה
ניתן לברר פעולות בעו"ש ובתשלומי ישראכרט באינטרנט
מלבד זאת למשל ללקוחות בנק פועלים קיים פועלים ישיר בטלפון למשך כל שעות היממה מלבד שבתות
ניתן לבצע דרכם אפילו העברת כספים מחשבון לחשבון, הזמנת פנקסי שיקים, בירור יתרות
קבלת הלואות, וכן הלאה...

בהחלט התכונתי לתשלומים במזומן שהוא אמצעי תשלום גם באמצעות ישראכרט
אבל בלי תשלומים אלא בתשלום אחד בלבד
והתשלום יורד בתאריך שנקבע מראש

רצית להוסיף שאם אתם קונים ברשת מזון גדולה לוקחים לכם בלי ידיעתכם תוספת של 3% בקניה
היות והם יוצאיםן מתוך הנחה שרוב האנשים קונים היום בישראכרט
וחברת האשראי גובה מהחנויות עמלה של 3% על כל קניה
ולכן כאשר אתם קונים במזומן הרשתות מזכות אותכם בסכום של 3% זיכוי על כל סכום שקניתם אצלם
אז בהחלט שזה גם רצוי מאשר לקנות באשראי "מזומן" שהוא ממש לא מזומן

ורציתי להוסיף עוד ענין קטן בנוגע לכל מיני חברות שמצלצלים אלינו מכל מיני חברות רכישה
והם מפתים אותנו בשקרים שונים

לא פעם התקשרו אלינו והציעו לנו לקבל מתנה דרכם אבל בדמי משלוח של 50 שקלים
וזאת לאור ידיעה שבאמצעות חוברות ישראכרט ניתן לרכוש את המוצר במחיר של 50 שקלים וללא דמי משלוח
ועוד הם משקרים שהמוצר שווה מאות שקלים ומקבלים אותו במתנה אך משלמים רק 50 שקלים תמורת טיפול ודמי משלוח

ראשית אתם לא יודעים אם האנשים שמתקשרים אליכם הינם ישרים או נוכלים
מפתים אותכם לרכוש אצלם וכך מקבלים מכם פרטי אשראי
רבו הנוכלים שמחפשים לעשות עסקאות על חשבון אנשים תמימים
שכל כך נהנים לקבל מתנות כי מישהו אמר להם שזו מתנה יקרה ובכלל הם עלו בגורל

יעל.א.

• מנהלת בצוות הפורום
  • שותפים מלאים בפורום
    • ראה פרופיל
« כתוב תגובה #11 ב- : פברואר 15, 2012, 10:59:18 PM »
בס"ד

למי שיכול כמו שיעל כתבה
ניתן לברר פעולות בעו"ש ובתשלומי ישראכרט באינטרנט
מלבד זאת למשל ללקוחות בנק פועלים קיים פועלים ישיר בטלפון למשך כל שעות היממה מלבד שבתות
ניתן לבצע דרכם אפילו העברת כספים מחשבון לחשבון, הזמנת פנקסי שיקים, בירור יתרות
קבלת הלואות, וכן הלאה...

בהחלט התכונתי לתשלומים במזומן שהוא אמצעי תשלום גם באמצעות ישראכרט
אבל בלי תשלומים אלא בתשלום אחד בלבד
והתשלום יורד בתאריך שנקבע מראש

רצית להוסיף שאם אתם קונים ברשת מזון גדולה לוקחים לכם בלי ידיעתכם תוספת של 3% בקניה
היות והם יוצאיםן מתוך הנחה שרוב האנשים קונים היום בישראכרט
וחברת האשראי גובה מהחנויות עמלה של 3% על כל קניה
ולכן כאשר אתם קונים במזומן הרשתות מזכות אותכם בסכום של 3% זיכוי על כל סכום שקניתם אצלם
אז בהחלט שזה גם רצוי מאשר לקנות באשראי "מזומן" שהוא ממש לא מזומן

ורציתי להוסיף עוד ענין קטן בנוגע לכל מיני חברות שמצלצלים אלינו מכל מיני חברות רכישה
והם מפתים אותנו בשקרים שונים

לא פעם התקשרו אלינו והציעו לנו לקבל מתנה דרכם אבל בדמי משלוח של 50 שקלים
וזאת לאור ידיעה שבאמצעות חוברות ישראכרט ניתן לרכוש את המוצר במחיר של 50 שקלים וללא דמי משלוח
ועוד הם משקרים שהמוצר שווה מאות שקלים ומקבלים אותו במתנה אך משלמים רק 50 שקלים תמורת טיפול ודמי משלוח

ראשית אתם לא יודעים אם האנשים שמתקשרים אליכם הינם ישרים או נוכלים
מפתים אותכם לרכוש אצלם וכך מקבלים מכם פרטי אשראי
רבו הנוכלים שמחפשים לעשות עסקאות על חשבון אנשים תמימים
שכל כך נהנים לקבל מתנות כי מישהו אמר להם שזו מתנה יקרה ובכלל הם עלו בגורל

בס"ד
תודה על המידע,היום אנו חשופים לכל מיני נוכלים וצריך להזהר לא לעשות עסקאות בטלפון כשהם מתקשרים אלינו.אני תמיד אומרת להם שאני אתקשר בעצמי אליהם-אם זו חברה שאני מכירה מהעבר..ואם לא,אני לא עושה עסקה דרך הטלפון,גם אם אומרים לי שמדברים מקופת חולים כללית.אני אומרת שאני אתקשר בעצמי למרפאה ואקבל את הפרטים.כי אין לדעת באמת מי עומד מאחורי הקו..