כתב נושא: פרשת וישב -הרב אליהו רוסתמי שליט"א  (נקרא 1420 פעמים)

_^-בן_של_מ-ל-ך-^_^

 • בנים
 • חברים חדשים
 • *****
 • הודעות: 10
  • ראה פרופיל
פרשת וישב -הרב אליהו רוסתמי שליט"א
« ב- : נובמבר 22, 2010, 09:38:43 PM »

מתעניינים ברוחניות? קבלו קורסים מעניינים בחינם לחיים טובים - קבלו למייל בחינם טיפ יומי, תורה יומית, עצות בזוגיות, חינוך ילדים, רוחניות, הלכה יומית - כנסו עכשיו אל תפספסו

 אמרו חז"ל: על שלושה דברים צריכים רחמים: על שנה טובה , על מלך טוב, ועל חלום טוב. למה צריך בקשת רחמים על חלום? כי זה בידו של הקב"ה , זה רק ברשותו. רוצים סגולה לחלום טוב? אומר הראשית חכמה: אדם שישן מתוך שמחה של מצווה מראים לו חלום טוב.
ישנם חלומות שבאים ע"י שדים ה' ישמור. ישנם גם פותרי חלומות שדומים לשדים , מכל עכבר בחלום עושים הר. פעם שאלה אישה את הרב איפרגן לגבי חלום שהיא חלמה. היא מספרת שהיא חלמה שבצד ימין של הבטן שלה יש נעל, ובצד שמאל של הבטן היא מרגישה שיש לה עכביש. נו אז מה הפיתרון? אמר לה הרב מה הבעיה , קחי את הנעל ותהרגי את העכביש וזהו. הוא מצא פתרון מקורי בלי גימטריות. הראשית חכמה בשער התשובה אומר: אם ראית חלומות קשים ,וחזיונות קשים ואתה מפחד מהם. מה עושים? אומר הרב קופצים לשלושה דברים: תשובה , תפילה וצדקה ואז אין לך ממה לדאוג. חלום זה אחד משישים מנבואה זה פקס משמים לעורר את האדם.
אישה אחת שהתחילה לצאת בלבוש לא צנוע , שאלו אותה: מה את עושה ? איך את הולכת? והיא ענתה ואמרה שרב אחד נתגלה לה בחלום ואמר לה שזה מותר.
אחים ואחיות יקרים זה לא רב , זה שד. הוא מתחפש לרב , השדים האלה עושים תאטרון בובות בחלום , זה שקר ולא צריך להאמין להם!
אמר רבי נהוראי: עשרים וארבע פותרי חלומות היו בירושלים וכולם מקצוענים , פעם חלמתי חלום והלכתי אצל כולם , כל אחד אמר לי פיתרון אחר וכולם צדקו, הכול נתקיים. איך זה יכול להיות שכולם צדקו ? אלא ללמד שכל החלומות הולכים אחר הפה. מה שאתה אומר בפה זה הפתרון של החלום , זה סוד פתרון החלומות. התורה בפרשתנו ( וישב ) מספרת לנו על יוסף הצדיק , שהיה בחור צעיר בן שבעה עשרה שנה. הוא חולם שתי חלומות , בחלום הראשון הוא רואה את עצמו ואת אחיו בתוך השדה אחר הקציר מאלמים אלומות של תבואה , והנה לפתע קמה האלומה שיוסף אסף , והאלומות של שאר אחיו השתחוו לאלומה של יוסף. למחרת בבוקר יוסף בא ומספר את החלום לאחים שלו , האחים כועסים על יוסף ואומרים לו , מה זה , "המלוך תמלוך עלינו אם משול תמשול בנו " , מי אתה בכלל ? אתה תמלוך עלינו ? , והם כועסים מאוד על החלום הזה , והם מתחילים לקנא ביוסף. אבל כאן זה לא נגמר , יוסף חולם עוד חלום וכך הוא מספר: ראיתי את עצמי עומד תחת כיפת השמים , ואני רואה את השמש וגם את הירח , ועוד אחד עשר כוכבים , כולם משתחווים לי. בבוקר הוא קם והוא מספר את זה שוב לאחים שלו ,ואחר כך הוא מספר את זה גם לאביו ( יעקב ) לפני אחיו. כאן כבר יוסף " חוטף" גערה מאביו . " ויגער בו אביו ויאמר לו מה החלום הזה אשר חלמת הבוא נבוא אני ואמך ואחיך להשתחוות לך ארצה" , הגזמת לגמרי , ושוב האחים מקנאים ביוסף. קשה להמשיך בסיפור הזה כי יש כאן כמה שאלות בוערות.
מה רוצים האחים מיוסף שכל כך כועסים עליו ? וגם התגובה של האב לא מובנת , מה רוצה יעקב? מאוד מוזר , "מה החלום הזה אשר חלמת" ? היית צריך לחלום משהו אחר יותר סימפטי. וכי זה תלוי ביוסף ?וכי החלומות באים בהזמנה ? ומה הם עושים מזה עניין גדול מהחלום ? חז"ל אומרים: " חלומות שווא ידברו " ואם כן שיחלום מה שהוא רוצה ? אבל כנראה שהשבטים הקדושים ידעו שיש בחלום משהו , ולא סתם משהו , אלא הפתרון יכול גם לחרוץ את גורלם ואת העתיד שלהם , משהו כמו איזה נבואה קטנה. לכן הפסוק אומר: " ואביו שמר את הדבר " את מה הוא שמר ? אלא יעקב היה ממתין ומצפה מתי יתגשמו החלומות. אם כן רואים שיש בזה משהו , אחרת לא ייתכן שבחיר האבות יעשה מזה עניין כזה גדול.
גם אנחנו יהודיים יקרים , כולנו הולכים לישון בלילה. ותדעו לכם בכל שלבי השנה אדם חולם , בין חמש לשמונה פעמים בלילה אדם חולם. ולמחרת כולנו קמים ברוך השם , חלק זוכרים שהיה משהו מעניין בלילה , מה בדיוק לא זוכרים וגם לא מטריד אותם. אבל יש כאלה שקמים בבוקר , נסערים , באיזה לחץ. כמו יוסף שראה את שר המשקים והאופים , " וירא אותם והנם זועפים " . איזה פנים רעים. אתה שואל אותם מה קרה ? אומרים לך תשמע , אל תשאל איזה חלום חלמתי, " חלום חלמתי ופותר אין אותו " . צריך לדעת שזמן החלום הוא קצר מאוד סה"כ כמה שניות ואדם רואה דברים ומקומות שהוא לא יספיק שנה בכדי לתאר אותם. אז ככה אומרים אנשים: איזה לילה קשה עבר עליי , מי יודע איזה גזרה יש עליי , חייבים ללכת לאיזה רב , או לפותר חלומות שיגיד לי מה לעשות.
ויש כאלה שלא עושים מזה עניין גדול ,היה חלום וזהו. והפלא היותר גדול , בתלמוד שלנו יש מספר מאמרים שהם נראים כמו סותרים אחד את השני.
מצד אחד כתוב: "חלומות שווא ידברו " כלומר שהכול דברים בטלים שאין בהם ממש. וכן כתוב שאי אפשר לחלום בלי דברים בטלים. כלומר ,לא יכול להיות שחלום יהיה אמיתי לגמרי. וכתוב שדברי חלומות לא מעלים ולא מורידים . כלומר שלא צריך להתחשב בזה. מצד שני כתוב שצריך לפתור את החלומות , כיוון שחלום שלא נפתר , הוא כמו איגרת שלא נקראה. זה כמו מכתב שלא פתחו אותו. לכן מי שחולם והנפש שלו עגומה , הוא לחוץ מהחלום , ילך ויפתור אותו בפני שלושה. יש סדר של הטבת חלום. יש גם תפילה שאומרים בזמן ברכת כוהנים , כדי שהחלום יתהפך לטובה , אז סימן שזה משמים , זה לא דברים בטלים. עד כדי כך שאומרים שחלום הוא אחד משישים מנבואה , זה ממש אחת מהדרכים של ההתגלות האלוקית. אז אם זה משמים , אז איך כתוב שאין מראים לו לאדם אלא מהרהורי ליבו. אז אם כן זה לא מהשמים. ניתן לראות שיש כאן הרבה דעות חלוקות והתחלנו להתבלבל. אז מה נעשה אנחנו ? נתייחס לחלומות או לא נתייחס? נפתור אותם ? יש בזה מסר משמים או לא? אז ננסה לצאת מהבילבול הזה ולענות על השאלות. הרבה פעמים מופיעים בתנ"ך עניני החלומות. כמו חלומות אברהם אבינו במחזה: " והנה אימה חשכה גדולה נופלת עליו" ה' הראה לו בחלום את הגלויות שעם ישראל עתיד לעבור. וכן חלומות של אבימלך שלקח את שרה אימנו. הקב"ה נגלה אליו בחלום והזהיר אותו, להשיב את שרה לאברהם.
חלום יעקב , " והנה סולם מוצב ארצה וראשו מגיע השמימה והנה מלאכי אלוקים עולים ויורדים בו " גם לבן הארמי קיבל "דרישת שלום" מהשמים כשהוא רדף אחרי יעקב אבינו. הקב"ה הזהיר אותו שלא יתקרב ליעקב , לא טוב ולא רע. וכן החלומות של יוסף , החלומות של סרסי פרעה , שר המשקים שר האופים. החלום של שלמה המלך , החלומות של איוב , דניאל ועוד ועוד. בקיצור ישנם ארבע סוגי חלומות שידועים לנו. אחד מהם זה החלום הנבואי , כמו חלום יעקב אבינו , חלום שלמה המלך , חלום דניאל. החלום הזה , זה ממש התגלות אלוקית ששייכת לנבואה. וזה עושה רושם והתפעלות עצומה על האדם שחולם. שהקב"ה רוצה להודיע משהו לעבדיו הנביאים הוא מתגלה להם בחלום , ומודיע להם את מה שעתיד להיות , או שהוא מצווה אותם לעשות שליחות מסוימת , או כדי שיחזרו בתשובה ויתפללו לה' ולא יכשלו בחטאים. וכל זה בא ברמז דק. אבל אתם מבינים אחים ואחיות יקרים , שחלום נבואי בוודאי שלא שייך בזממנו. אם יבוא אדם ויגיד ה' נגלה אליי במחזה , אחד כזה צריך לשלוח אותו להסתכלות פסיכיאטרית , ולאשפוז דחוף בבית חולים. מספר הרב רוסתמי שליט"א שפעם הוא פגש אדם שהוא מכיר ,ואותו אדם אומר לרב: תשמע הרב , אתה יודע שאני המשיח. הרב אמר לו: מי גילה לך את הדבר הזה? ענה לו אותו אדם: ה' נגלה אליי בחלום הלילה , אני נביא , אני משיח. והוא מדבר ברצינות , מי שלא מכיר אותו יכול להאמין לו. מה מתברר שהמסכן הזה ברח מבית משוגעים , ה יצילנו.
זה חלום נבואי. ישנו סוג נוסף של חלום שנקרא חלום האשגחי , דהיינו חלום שבא בהשגחה. זה חלומות אמיתיים שבאים לבני אדם, כדי לבשר להם בשורה טובה שעתידה לבוא אליהם , או להבדיל , כמו מכתב התראה לפני עיקול. הקב"ה אומר לאדם: יה חביבי , לפני שאני מעקל אותך תדע שאתה לא בסדר. תסדר את הענינים שלך ואת כל החובות שלך והכול יהיה בסדר . זה חלום שבא ע"י מלאך בשליחות משמים , כדי שינצלו מהגזרה שצפויה להם , או כמו שאמרנו לבשר להם בשורה טובה. חלום כזה שבא ע"י מלאך , הוא בדרך כלל חלום מסודר ,בלי בלבולים , בלי ערבוב דברים שונים , הכול ברור בחלום , הכול מובן. ובזמן שאדם רואה את החלום , אין לו שום פחד , רק שהוא מתעורר בבוקר רק אז , זה מתחיל להסעיר אותו , אבל בזמן שהוא חולם את החלום אין שום בעיה. דוגמא לחלום כזה זה החלום של פרעה ,שכתוב בפרשת מקץ , פרעה חולם בלילה על שבע פרות בריאות בשר , ושבע פרות דלות ורקות בשר, והנה הפרות הדקות אוכלות את הבריאות , "ולא נודע כי באו אל קירבנה" ,לא מרגישים שהם בלעו אותם בכלל. וכן הא חולם על השיבולים הרעות שבלעו את היפות. ומה כתוב שם: " ויהי בבוקר ותפעם רוחו " אומר הרב יהודה פתיה זצ"ל בספרו " הרוחות מספרות "מדייק שם הרב ואומר שרואים שרק בבוקר פרעה היה נסער מהחלום , אבל בזמן החלום שהיה ישן הוא לא התרגש מזה. למה? כי זה הדרך החלום האמיתי שהוא בא ע"י מלאך ,ובזמן השנה לא מרגישים את זה אלא רק אחרי שמתעוררים בבוקר , זה דרכו של חלום האשגחי שבא ע"י מלאך. והטעם , למה באמת אדם לא מתרגש מזה בזמן שהוא ישן , ורק שהוא מתעורר הוא נסער מזה? בגלל שהקב"ה הוא טוב. " טוב ה' לכול ורחמיו על כל מעשיו. הקב"ה לא רוצה להבהיל בני אדם ולצער אותם בשינה , אלא רק רוצה להודיע להם מה נגזר עליהם , או על אחרים כדי שיתקנו את המעשים וישובו ,אם כן אין צורך להבהיל אותם בשינה. אז אם כן חלום שבא ע"י מלאך , יש לו סימן. האדם שחולם הוא רואה את עצמו ממש כמו בהקיץ. זאת אומרת בחלום , הוא רואה את עצמו בדיוק כמו שהוא ער. זה בא כשאדם ישן חזק , זה לא בתחילת השינה ולא בסוף השינה , זה ממש באמצע , כשהוא ישן חזק חזק. אז אם יש את כל התנאים האלה אם כן , החלום הזה הוא אמיתי , זה ע"י מלאך משמים. זה חלום , זה אחד משישים מנבואה , זה נבואה קטנה , זה לא דמיונות , זה אזהרה משמים!ויהי רצון שנזכה להתבשר בשורות טובות אמן.

אהובה קליין

 • מנהל\ת פורום זה
 • שותפים מלאים בפורום
 • *****
 • הודעות: 7127
  • ראה פרופיל
בעניין: פרשת וישב -הרב אליהו רוסתמי שליט"א
« כתוב תגובה #1 ב- : נובמבר 23, 2010, 03:50:27 AM »
לבן של מלך- יישר כוח על הבאת המאמר הנפלא,המחכים וה HRCUIF CAURU>מאיר כאחד.

 

הגעת למקום הנכון! החיים שלך עומדים להיות יותר טובים, עם קורסים לחיים טובים! הצוות שלנו הכין למענכם 25 קורסים מעניינים ומועילים ביהדות, רוחניות, מימוש עצמי ועוד.
 • כל הקורסים בחינם לזיכוי עם ישראל היקר!
 • אין לכם שום התחייבות
 • ניתן להסיר את עצמכם מכל קורס בלחיצת כפתור אחת
 • המיילים שלכם לא יועברו לאף אחד
 • מעכשיו תוכלו לפתוח את היום את היום ברגל ימין!
אני ממליץ להירשם מקסימום ל - 3 קורסים, על מנת שתספיקו להתענג על המידע הנשלח אליכם, תמיד ניתן להחליף בין הקורסים או להירשם לעוד קורסים. כל כך טוב לפתוח את היום ברוחניות, תורה, עידוד וחיזוק! אשמח לקבל כל הערה לשיפור, וכל הצעה לקורס נוסף, אני מכין קורסים נוספים ולכן כל הערה והצעה תתקבל בברכה ובשמחה. שלכם, שמעון כהן וצוות קורסים לחיים טובים :) ***

קורס הלכה יומית ילקוט יוסף, הלכות שבת

במייל שלך יחכו 2 הלכות שימושיות (בדרך כלל) בהלכות שבת החשובות! מהספר ילקוט יוסף, חשוב ללמוד הלכות בכל יום, חשוב ללמוד הלכות שבת! 'כל השונה הלכות בכל יום, מובטח לו שהוא בן העולם הבא'. הירשמו עוד היום לקורס בחינם ותהנו ***

הלכה יומית לנשים

בכל יום תקבלי 2 הלכות קצרות מיוחדות לנשים - תחילת הבוקר, תפילה, נטילת ידיים ועוד בשפה קלה ומובנת כל השונה הלכות בכל יום - מובטח לו שהוא בן העולם הבא הירשמי עוד היום לקורס בחינם ותהני ***

קורס משיבת נפש - רבי נחמן

מי בימינו לא נופל, קם, שוב נופל, מתייאש קצת, מחכה לעידוד, מחכה לחיוך, מחכה לסימן לאור מבורא עולם, מי מאיתנו לא רוצה איזה משהו שיעודד אותו, שיקרב אותו בדרך האהבה האינסופית של בורא עולם אלינו. משיבת נפש - הספר שמתאים כל כך לדורינו, מתאים כל כך לתהפוכות והמניעות שעוברים על כך אחד ואחת מאיתנו, אני ממליץ מאוד להירשם ולהתבשם מאורו של רבי נחמן, לקבל עידוד וחיזוק יומי, באהבה ובשמחה. הירשמו עוד היום לקורס בחינם ותהנו ***

קורס זוגיות לגברים בלבד

הנה זה הגיע! ביקשתם, קיבלתם, קורס זוגיות לגברים בלבד, עצות, הדרכות לשיפור הזוגיות מאת הרב אפרים עובד, מומלץ. גם טיפ אחד שיוסיף אושר בביתך,שווה את ההרשמה לקורס! הירשמו עוד היום לקורס בחינם ותהנו ***

קורס זוגיות לנשים בלבד

הנה זה הגיע! ביקשתן, קיבלתן, קורס זוגיות לנשים בלבד, עצות, הדרכות לשיפור הזוגיות מאת הרב אפרים עובד, מומלץ. גם טיפ אחד שיוסיף אושר בביתך,שווה את ההרשמה לקורס! הירשמו עוד היום לקורס בחינם ותהנו ***

קורס הצלחה בחינוך ילדים

מי מאיתנו לא רוצה ילדים מחונכים, דרך ארץ, יראת שמים? כולנו עסוקים, עבודה, לימודים, מטלות הבית, פרנסה, אבל אנחנו רוצים להשקיע בחינוך כי הכל שווה בשביל לזכות לילדים מחונכים, צדיקים ושומרי תורה ומכבדים את ההורים, הזולת. קבלו קורס חינוך ילדים מאת הרב אפרים עובד שליט"א הירשמו עוד היום לקורס בחינם ותהנו ***

קורס השתפכות הנפש - רבי נחמן

ספר השתפכות הנפש על מעלת התפילה וההתבודדות דיבור עם השם ביום יום בכל שעה ובכל רגע, מנוקד ומפוסק, מומלץ לכל מי שרוצה להתחזק במעלת התפילה והדיבור הישיר עם אבינו היקר בורא עולם. הירשמו עוד היום לקורס בחינם ותהנו ***

קורס שכר שמירת שבת - סיפורים

בכל יום תקבלו סיפורון על מעלת ושכר שמירת שבת הירשמו עוד היום לקורס בחינם ותהנו ***

קורס אורות התשובה - הרב קוק

זכינו להכין קורס נוסף מספרי הרב קוק - אורות התשובה, בכל יום תקבלו קטעים קצרים מתוך הספר אורות התשובה, השפה של הרב היא קצת פיוטית ועמוקה, ולכן לא תמיד קל להבין. בכל זאת יש הרבה פנינים ורעיונות בספר שכן ניתן להבין. אפשר לנסות, מקסימום אתם תמיד יכולים להסיר עצמכם מהקורס. הירשמו עוד היום לקורס בחינם ותהנו ***

קורס אורות האמונה - הרב קוק

זכינו להכין קורס נוסף מספרי הרב קוק - אורות האמונה, בכל יום תקבלו קטעים קצרים מתוך הספר אורות האמונה, השפה של הרב היא קצת פיוטית ועמוקה, ולכן לא תמיד קל להבין. בכל זאת יש הרבה פנינים ורעיונות בספר שכן ניתן להבין. אפשר לנסות, מקסימום אתם תמיד יכולים להסיר עצמכם מהקורס. הירשמו עוד היום לקורס בחינם ותהנו ***

חכמת הרבי מליובאוויטש

זכינו להכין קורס המכיל תורתו, חכמתו ועיצותיו של הרבי מליובאוויטש, בכל יום תחכה בתיבת המייל שלך 2 קטעים קצרים ממכתביו ומעצותיו לחיים טובים, שמחים ויהודיים. הירשמו עוד היום לקורס בחינם ותהנו ***

סודות הביטחון העצמי

כולנו שואלים את עצמינו מידי פעם: האם ביטחון עצמי זו גאווה? מה חכמת היהדות מלמדת אותנו על הערכה עצמית? עד כמה להתחשב בדעותיהם של אחרים? על שאלות מרתקות אלו ועוד, נלמד בקורס הבא. הקורס מבוסס על הספר "הדרך להערכה עצמית" מאת הרב אהרון פרידמן ובאישורו. הירשמו עוד היום לקורס בחינם ותהנו ***

קורס תומר דבורה

הספר "תומר-דבורה", נכתב על ידי המקובל האלקי הרב משה קורדובירו רבו של האר"י הקדוש.הספר עוסק ב- 13 מידות הרחמים של הבורא. הספר מלמד אותנו כיצד להידבק ב- 13 מידות הרחמים של הבורא נאמר בשם ה"דברי חיים" מצאנז זיע"א שספר זה הוא סגולה בדוקה לכל מחלה, ובפרט כנגד המחלה הנוראה, רח"ל. השל"ה הקדוש כותב: "כל מי שרגיל בספר הזה מובטח לו שהוא בן העולם הבא". הירשמו עוד היום לקורס בחינם ותהנו ***

גליה - מסרים מעולם האמת

מסרים מחזקים מהילדה גליה - הילדה מתקשרת עם אמא שלה בשיטה מיוחדת ומעבירה מסרים מחזקים הקטעים מתוך הספר גליה - מסרים מעולם האמת מחזקים גם היום ומתאימים למצבינו היום הירשמו עוד היום לקורס בחינם ותהנו ***

קורס קיצור ליקוטי מוהר"ן

רוצה התחזקות יומית? רוצה עידוד ודברי חכמה מרבי נחמן מברסלב? קבל בחינם בכל יום קטעי חיזוק, חכמה, עוצמה מדבריו החשובים והקדושים של רבי נחמן מברסלב. הירשמו עוד היום לקורס בחינם ותהנו ***

קורס קאוצינג יהודי - אימון אישי

רוצה להתקדם בחיים האישיים? רוצה לדעת את השקפת התורה לגבי השתדלות לעומת ביטחון? האם כדי להיות מצליחנים מספיק לשבת בבית ולבטוח על בורא עולם? בקורס יחכה לך בכל יום תובנה חדשה, עידוד הכוונה ודחיפה הקורס מבוסס על הספר "גם אתה יכול" מאת הרב אהרון פרידמן ובאישורו. הירשמו עוד היום לקורס בחינם ותהנו ***

קורס זוהר יומי

במייל שלך יחכה קטע קטן של זוהר עם הפירוש בעברית, זכות גדולה ועצומה לקרוא אפילו קטע קטן מהזוהר הירשמו עוד היום לקורס בחינם ותהנו ***

קורס תהילים יומי

במייל שלך יחכה בכל יום פרק תהילים 1 כך תסיימו את כל ספר התהילים בהשקעה של כמה דקות ביום בלבד! הירשמו עוד היום לקורס בחינם ותהנו ***

קורס 2 הלכות שמירת לשון

במייל שלך יחכו בכל יום 2 הלכות שמירת לשון, זכות גדולה ללמוד בכל יום קטע לשמירת הלשון, המצווה בין החשובות ביותר בבין אדם לחבירו הירשמו עוד היום לקורס בחינם ותהנו כל הקורסים בחינם לזיכוי עם ישראל היקר! אין לכם שום התחייבות, ניתן להסיר את עצמכם מכל קורס בלחיצת כפתור אחת. טוב לפתוח את היום בדברי תורה עידוד וחיזוק, המיילים שלכם לא יועברו לאף אחד, נסו ותהנו ***

קורס שמירת עיניים

במייל שלך יחכה חיזוק ועידוד בנושא החשוב של שמירת העיניים, שמירת הנשמה היהודית, מיועד לגברים הירשמו עוד היום לקורס בחינם ותהנו ***

קורס רמבם הלכות דעות

במייל שלך יחכה קטע- סעיף אחד מדברי הרמבם הלכות דעות - המכיל עיצות חכמות וחשובות לבריאות הגוף והנפש, פילוסופיית חיים, שמירת החיים, הגוף והנשמה. הירשמו עוד היום לקורס בחינם ותהנו ***

קורס בדיחה יומית

במייל שלך תחכה לך בדיחה יומית ותמונה מצחיקה - הכל כשר בלי לשון הרע, בלי תמונות לא צנועות, שתהיה מצוות השמחה בצורה כשרה ונקיה! הירשמו עוד היום לקורס בחינם ותהנו כל הקורסים בחינם לזיכוי עם ישראל היקר! אין לכם שום התחייבות, ניתן להסיר את עצמכם מכל קורס בלחיצת כפתור אחת. טוב לפתוח את היום בדברי תורה עידוד וחיזוק, המיילים שלכם לא יועברו לאף אחד, נסו ותהנו ***

קורס משנה אבות - משנה 1 בכל יום

במייל שלך תחכה משנה אחת ממסכת אבות בכל יום הירשמו עוד היום לקורס בחינם ותהנו ***

קורס מסילת ישרים הרמח"ל

במייל שלך יחכה קטע קטן ומחזק מהמסילת ישרים - ספר מחשבה, חכמה וחיזוק מהמקובל הרמח"ל הקדוש - ספר חשוב מאוד!! הירשמו עוד היום לקורס בחינם ותהנו