כתב נושא: מה היא צניעות?  (נקרא 1297 פעמים)

לימורשמעוני39

 • משתמשת כבוד
 • שותפים מלאים בפורום
 • *****
 • הודעות: 1284
  • ראה פרופיל
מה היא צניעות?
« ב- : ספטמבר 16, 2010, 04:39:13 PM »
בס"ד

שלום וברכה.
הבאתי לכן בנות מאמר מצויין אודות הצניעות. הוא קריא מאד ואינו קשה ממש חובה לכל אם ובת.
בבקשה:

מה היא הצניעות?
מתוך הספר הקדוש : "בת מלך" בנושא צניעות לאם ולבת.


שאלה:
מה היא הצניעות?

תשובה:
הצניעות מתחלקת לכמה חלקים ולא כמו אלו שחושבות שצניעות היא רק בלבוש בלבד. המציאות היא שאשה תהיה צנועה בלבוש ולפי התורה היא הינה צנועה, ואין מציאות שאישה לא תהיה לבושה בצניעות ותהיה צנועה, ולכן המפתח לצניעות הוא הלבוש.

ונסביר את אופני הצניעות:

האופן הראשון:

ברור הוא לכל שהתעודה של בת ישראל המעידה על דרכה ומחשבותיה וכוונותיה של בת ישראל זה הלבוש, שאם היא מכסה את גופה על פי התורה זה מגלה את הפנימיות שבה. לדוגמא: החצאית צריכה להיות ארוכה שתעבור את הברך בזמן שאת יושבת, ושלא תהיה צמודה לגוף ותבליט את גופך, וכן שרוולי הידיים שיעברו את המרפק, וכן כפתורי החולצה יהיו סגורים שלא ייראה הבשר תחת העצם תחת הגרון, וכן שלא יהיו פתחים בחצאיות, כי פירצה קוראת לגנב, "ולפתח חטאת רובץ", וכן הגרביים לא יהיו שקופות המבליטות את הרגל (צריך לפחות 40 דנייר ל.ש.) והלבוש עושה את האדם, וככל שאת יותר צנועה כך את יותר חשובה.

האופן השני:

הוא בהליכה, כמו שכתוב (ישעיה ג' טז') "יען כי גבהו בנות ציון ותלכנה נטויות גרון". וכן ברגלייך צריכה את ללכת בצניעות כראוי לבת ישראל ועל זה נענשה בתו של רבי חנינא בן תרדיון, שפעם אחת הלכה לפני גדולי רומי, ושמעה שאמרו "כמה נאות פסיעותיה של ריבה זו", וכששמעה כך אז דקדקה יותר, וכן צריך שגם העמידה שלך לא תמשוך את בחורי ישראל להביט בך, וכן הנעליים שלא יהיו רועשות שמודיעות ממרחק רב אני בשטח. שכך עשה המן הרשע שרצה שישתחוו לו מיד כשיגיע. לא כך דרכם של בנות ישראל אלא להיפך, לא להראות ולא להתבלט, שהצניעות יפה לכולם וכל שכן לאישה.

האופן השלישי:

הוא שאישה צריכה שדיבורה יהיה נקי מהמילים של רחוב וכל שכן בניבלות הפה וקלות הראש, ואמרו בגמרא: (ברכות כד') "קול באישה ערווה". הכוונה שלא תשיר אישה לפני גבר זר, ויש שאומרים: מה קרה סך הכל היא שרה מה יכול להיות?! צריך להבין, הקדוש ברוך הוא טבע באישה שיהיה קולה נעים שבעלה יימשך אחריה, ולא זרים, ויש נשים שמקללות. דבר זה חמור מאד וזה גם גובל בנבלות הפה, חוץ מהנזק שיכול להיגרם מהקללות. וכן לא תצחק בקול רם.

האופן הרביעי:

האופן הרביעי- החמור ביותר הוא בגוף. אמרו בגמרא: (ברכות כד'.) "שוק באישה ערווה, יד באשה ערווה, רגל באישה ערווה וכו'" וברור שהירך יותר חמור מהשוק, שהירך למעלה מן הברך, והשוק למטה ממנו. ועל כל פנים שוק וירך בוודאי שהם ממקומות המכוסים, והדבר ברור שלבישת חצאית מיני קצרה שיש בה גילוי שוק וירך, מלבושי תועבה הם, שומר נפשו ירחק מהם, שכל אלו מגרים את היצר והם מזמינים את הנסיונות, וכאילו אומרת אישה זו: "אני פנויה להצעות שונות ומשונות" וכל זה בגילוי השוק והירך שהעונש על גילויים חמור. נגיעות זה בזאת עליהם אמרו חז"ל: "יד ליד לא ינקה שכל בנות ישראל נידות הן עד החופה". חס ושלום מעשים יותר גרועים שעליהם אמרו: (קוהלת פרק א') "מעוות לא יוכל לתקון" אז הצער גדול, וכל זה אין כוונה לאף בת ישראל להגיע למצב חמור זה, אלא הכל התחיל בפירצת גדרי הצניעות. תחילה הלבוש, אחר כך הדיבור, ואח"כ ההליכה, ואח"כ מוצאות את עצמן במערבולת שאי אפשר לצאת ממנה.

האופן החמישי:

הוא האיפור והצבע. צריכה את להיות נקיה ומסודרת אבל לא  יותר מדי שתגרי את יצר הרע שיפתח את המחשבות והם מפתחים להם את החושים שממילא בעריות אמרו חז"ל: "נפשו של אדם מחמדתם". אלא את צריכה להיות נעימה לך, ואין צורך להנעים לאחרים, ואם תשימי ריחות הרבה אין בזה זיכוי הרבים, אלא את מכשילה את הרבים.

וכן בגדים צבעוניים יותר מדי ובולטים שמושכים את העין סופם שמושכים את הלב. אחת שמושכת את העין יותר מדי, כמו בעין הרע, אדם שמסתכלים עליו  יכולים להזיק לו ואפילו יכול למות טרם זמנו וכולן צריכות להיזהר, אישה שמושכת את העיניים של בחורי ישראל, הנזק שלה גדול יותר.

בס"ד

לסיכום:
הצניעות מחולקת לכמה חלקים והעומדות על המשמר שלא לפרוץ את גדרי הצניעות יבורכו מהשמים אמן.

שאלה:
איך מגיעים ללבוש שאינו צנוע:
תשובה:
לצערנו אנו נמצאים בדור שהתחרות גדולה והפרסומאים עוזרים ביתר חריצות שתחרות זו תגדל. ואף משתמשים במילים שמושכות את האישה וכמעט שאינה מבחינה בין טוב לרע, כגון: "אפנה לאישה הדתית". המסר שלהם: הנשים הדתיות הן מסכנות והן לא מודרניות ואנחנו המפרסמים פותחים להן את העיניים, ועוזרים להן להשתלב בחברה הגבוהה, ודבר זה הוא הפך גמור. מטרתם היחידה להוציא כסף מכן ואין כוונתם לשם שמים. ואת- האישה הדתית אינה צריכה להידמות למי שהוא מתדמה לאחרים, ומי שצריך להסביר מדוע אינו עושה רצון השם ועזב דרכי אבותיו זה הם ולא את שעושה רצון המלך.

   *    *    *לימורשמעוני39

 • משתמשת כבוד
 • שותפים מלאים בפורום
 • *****
 • הודעות: 1284
  • ראה פרופיל
בעניין: מה היא צניעות?
« כתוב תגובה #1 ב- : ספטמבר 16, 2010, 05:48:38 PM »
בס"ד

 %~
בנות, אתן מוזמנות להגיב,